Aktualności

Dowiedz się, co u nas słychać

Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu

Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu

Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu

Wybierasz się na przyjęcie? W sezonie błyszczących cieni i sztucznych rzęs pamiętaj o tych wskazówkach, jak bezpiecznie nakładać makijaż i kosmetyki wokół oczu.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa makijażu oczu

Wykonaj te podstawowe czynności, aby chronić oczy podczas makijażu. Jeśli masz pytania dotyczące rutyny kosmetycznej lub masz chorobę oczu, która może wymagać szczególnej opieki, zapytaj lekarza.

 

Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu
Jak bezpiecznie używać kosmetyków dookoła oczu

 

 • Używaj tylko kosmetyków przeznaczonych do stosowania wokół oczu. Unikaj produktów zawierających niesprawdzone lub agresywne chemikalia.
 • Po trzech miesiącach wyrzuć makijaż oczu i zdobądź nowe produkty. Bakterie wywołujące infekcje łatwo rosną w kremowym lub płynnym makijażu oczu.
 • Jeśli rozwinie się infekcja oka, taka jak różowe oko, natychmiast odrzuć cały makijaż oczu i nie używaj makijażu oczu, dopóki infekcja nie zniknie.
 • Nigdy nie udostępniaj makijażu oczu, nawet rodzinie lub bliskim znajomym.
 • Podczas pobierania próbek makijażu w sklepach należy używać wyłącznie świeżych aplikatorów i próbek, które nie zostały skażone przez wielu użytkowników. Najbezpieczniejszym wyborem jest całkowite unikanie przechowywania próbek.
 • Wprowadzaj tylko jeden nowy produkt do makijażu lub pielęgnacji oczu na raz, zwłaszcza jeśli łatwo masz reakcje alergiczne. Nie dodawaj kolejnego nowego produktu, dopóki nie wiesz, że nie reagujesz na pierwszy.
 • Jeśli zauważysz reakcję alergiczną na makijaż:
          Dowiedz się, jakie są składniki, aby uważać na nie w innych produktach.
          Poinformuj swojego lekarza. Twój lekarz może wiedzieć o produktach, które są podatne na reakcje, oraz o łagodniejszych alternatywach.
 • Przed nałożeniem makijażu upewnij się, że twarz i powieki są bardzo czyste.
 • Zawsze nakładaj makijaż poza linię rzęs, z dala od oka, aby uniknąć zablokowania gruczołów łojowych górnej lub dolnej powieki. Te gruczoły wydzielają olej, który chroni powierzchnię oka.
 • Nigdy nie nakładaj makijażu w jadącym pojeździe.
 • Jeśli twoje rzęsy są sklejone tuszem lub innym produktem, nie używaj niczego ostrego do rozdzielania rzęs. W ten sposób możesz łatwo szturchnąć lub podrapać oko.
 • Usuń makijaż oczu na noc przed snem, zwłaszcza tusz do rzęs, który może przykleić się do rzęs. Jeśli makijaż oczu nie zostanie prawidłowo usunięty, może powodować podrażnienia. W jednym przykładzie u 50-letniej kobiety, która spała z tuszem do rzęs przez ponad 25 lat, pod powiekami pojawiły się niewygodne czarne grudki, które doprowadziły do ​​pęcherzykowego zapalenia spojówek.
 • Jeśli niedawno przeszedłeś operację oka, nie używaj makijażu wokół oka, dopóki okulista nie powie Ci, że jest to bezpieczne. Kiedy ponownie zaczniesz nosić makijaż, zrób świeży, nowy makijaż, aby uniknąć ewentualnych infekcji.

Unikaj makijażu brokatowego

Uważaj na makijaż metaliczny, brokatowy, błyszczący puder lub inny makijaż. Płatki mogą wpaść do oka, dostać się do filmu łzowego i podrażnić oczy. Makijaż z brokatem jest częstą przyczyną podrażnień lub infekcji rogówki, szczególnie u osób noszących soczewki kontaktowe. Większy brokat lub wtrącenia w makijażu mogą porysować oko, podobnie jak piasek lub brud w oku.

 

Nakładanie sztucznych rzęs

Przedłużanie rzęs można wykonać bezpiecznie, jeśli zastosuje je profesjonalista. Większość przedłużanych rzęs nakłada się za pomocą pęsety i specjalnie opracowanego, półtrwałego kleju. Są też rzęsy magnetyczne, które nakłada się kredką do oczu z drobnymi cząsteczkami magnetycznymi.

Zarówno rzęsy magnetyczne, jak i klejone mogą podrażniać wrażliwą skórę wokół oczu lub zanurzać się w oku i drapać rogówkę, jeśli nie są dobrze nałożone. Aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tych możliwych komplikacji, zakładaj sztuczne rzęsy tylko na specjalne okazje i upewnij się, że zrobi to profesjonalista. Jeśli poczujesz jakikolwiek dyskomfort, natychmiast skontaktuj się z okulistą.

A co z Odżywką Latisse?

Latisse to odżywka do rzęs na receptę. Nakłada się go na linię rzęs, aby przyspieszyć wzrost dłuższych, grubszych rzęs. Istnieje kilka możliwych skutków ubocznych, na które należy uważać, dlatego jest dostępny tylko na receptę.

Być może widzieliście w sklepach dostępne bez recepty kosmetyki na porost rzęs, ale Latisse jest jedynym produktem na porost rzęs, który jest obecnie zatwierdzony przez FDA. Ponieważ te inne produkty nie zostały przetestowane przez FDA, zarówno bezpieczeństwo, jak i zdolność do promowania wzrostu rzęs nie zostały oficjalnie udowodnione. Najlepszym sposobem na bezpieczne stosowanie produktów na porost rzęs jest konsultacja z okulistą przed użyciem.

 

Jak usunąć makijaż z okolic oczu 

 • Wazelina to bardzo skuteczny środek do demakijażu. Nawilża, koi skórę i pomaga zmywać makijaż bez niepotrzebnego szarpania i ciągnięcia.
 • Szampon dla dzieci to niedrogi i polecany przez okulistów produkt do mycia powiek i okolic oczu. Te mydła bez łez są często polecane do mycia oczu osobom ze skłonnością do jęczmienia, gradówki i zapalenia powiek.
 • Niezależnie od używanego środka do demakijażu oczu, unikaj kontaktu z oczami.
 • Dokładnie spłucz płyn z powiek.
 • Wyczyść czysty bawełniany wacik wzdłuż nasady rzęs, aby usunąć wszelkie pozostałości makijażu.
 • Szczególnie uważaj na peelingi złuszczające i nie używaj ich wokół oczu. Środki czyszczące z perełkami do szorowania lub ziarnistymi dodatkami mogą zarysować i podrażnić oczy.
 • Delikatnie obchodź się z rzęsami i delikatnymi obszarami wokół oczu. Rzęsy są ważne, aby chronić oczy przed kurzem i brudem. Chronią również oczy przed wysychaniem, blokując ruch powietrza nad filmem łzowym.

 

Potrzebujesz okularów? Nie wiesz jak zadbać o zdrowie oczu? Zapraszamy do nas.

 Kliknij i zobacz gdzie jesteśmy, znajdź najbliższy salon.

 

Nasz facebook:

Optyk Okulista Lubliniec - Salony GRALOPTIC ul. Lompy 10 i Damrota 25

Optyk Okulista Częstochowa - Salon Optyczny Graloptic ul. Kordeckiego 4

Salony Optyczne Graloptic Lubliniec, Olesno, Kalety, Częstochowa

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie