Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

poniedziałek, 20 lipiec 2020 12:33

Okulary czy soczewki kontaktowe wady i zalety. Co wybrać?

Okulary czy soczewki kontaktowe
Okulary czy soczewki kontaktowe  
Okulary czy soczewki kontaktowe||| Okulary czy soczewki kontaktowe||| |||

Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety

Okulary czy soczewki kontaktowe? Co wybrać? Jeśli myślisz o przejściu na soczewki kontaktowe, nie jesteś sam. Szacunkowo 45 milionów Amerykanów nosi soczewki kontaktowe.

Ludzie noszą soczewki kontaktowe, aby korygować szereg wad refrakcji, w tym krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność. Soczewki kontaktowe mogą być również stosowane w leczeniu chorób oczu, takich jak stożek rogówki lub uszkodzenie rogówki spowodowane infekcją lub urazem.

Ważne pytanie brzmi, czy soczewki kontaktowe są dla Ciebie odpowiednie? Jednym ze sposobów pomocy w podjęciu decyzji jest poproszenie okulisty o próbki, które pozwolą Ci wypróbować soczewki kontaktowe przez krótki czas. Powinieneś także rozważyć zalety i wady przejścia z okularów na kontakty. Ten artykuł nie jest wyczerpujący, ale zawiera przegląd niektórych najważniejszych zalet i wad soczewek kontaktowych.

 

Okulary czy soczewki kontaktowe
Okulary czy soczewki kontaktowe

 

Dobre powody, aby zmienić okulary na kontakty

Kontakty zapewniają pełne pole skupionego widzenia

Chociaż soczewki kontaktowe są dostępne w tych samych mocach korekcyjnych co okulary, zapewniają one użytkownikom pełne pole skupionego widzenia, gdziekolwiek spojrzą. Ponieważ poruszają się wraz z oczami, kontakty pomagają śledzić akcję za pomocą ostrego, bezpośredniego i peryferyjnego widzenia. Przełączenie na kontakty oznacza również, że możesz pożegnać się z odbiciami i zniekształceniami, które otrzymujesz w okularach.

 • Soczewki kontaktowe nie parują ani nie tworzą plam wodnych
 • Dają użytkownikom szersze pole widzenia
 • Nie zniekształcają ani nie odbijają światła

Kontakty dają swobodę prowadzenia aktywnego stylu życia

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia (lub chcesz), soczewki kontaktowe zapewniają większą swobodę i elastyczność, dzięki której możesz cieszyć się ulubionymi zajęciami. Soczewki są lżejsze i mniej uciążliwe niż okulary, co oznacza, że ​​możesz biegać i poruszać się z większą łatwością. A jeśli uprawiasz sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna czy lacrosse, soczewki kontaktowe nie będą kolidować z ochronnym nakryciem głowy.

 • Soczewki kontaktowe nie odbijają się w górę, w dół ani nie zsuwają
 • Nie ocierają się o ucho ani nie zaciskają nosa
 • Nie spowalniają ani nie ograniczają swobody ruchów

Kontakty mogą dać ci więcej pewności siebie

Nie ma nic złego w noszeniu okularów - w rzeczywistości niektórzy ludzie uwielbiają sposób, w jaki wyglądają w okularach - ale dla innych soczewki kontaktowe mogą poprawić to, jak widzą i czują o sobie. CDC wspomina nawet, że niektóre dzieci i nastolatki zgłaszają dramatycznie lepsze samopoczucie podczas noszenia soczewek kontaktowych.
   

 • Soczewki kontaktowe nie zasłaniają twarzy oprawkami, zapewniając naturalny wygląd
 • Umożliwiają wyeksponowanie makijażu oczu i przedłużania rzęs
 • Możesz nosić kontakty z modnymi okularami przeciwsłonecznymi bez recepty w najnowszym stylu

 

Okulary czy soczewki kontaktowe? Nadal nie masz pewności?

Wady noszenia soczewek kontaktowych


Kontakty to bardziej praca niż okulary

Czyszczenie i dezynfekcja soczewek kontaktowych może być skomplikowane i niewygodne. Same soczewki również wymagają więcej pielęgnacji i konserwacji niż okulary. Jeśli szukasz łatwej alternatywy dla noszenia okularów, soczewki kontaktowe mogą nie być odpowiedzią - ale operacja laserem może być, chociaż czy aby napewno?
  

 • Właściwa pielęgnacja i higiena soczewek kontaktowych wymaga czasu i zaangażowania
 • Użytkownicy narażają się na komplikacje, jeśli nie dbają odpowiednio o swoje soczewki
 • Soczewki mają określone instrukcje użytkowania - znacznie więcej niż okulary


Kontakty niosą większe ryzyko niż okulary

Prawie wszystkie komplikacje wynikają z nieodpowiedniej higieny i konserwacji, ale faktem jest, że soczewki kontaktowe niosą ze sobą większe ryzyko niż okulary. Nadwaga w pielęgnacji soczewek może powodować podrażnienie, zapalenie spojówek, zespół suchego oka i inne nieprzyjemne problemy z oczami. CDC podaje następujące statystyki związane z powikłaniami związanymi z soczewkami kontaktowymi i czynnikami ryzyka:

    Poważne infekcje oczu, które mogą prowadzić do ślepoty, dotykają nie więcej niż jednego na 500 użytkowników soczewek kontaktowych rocznie
    Od 40% do 90% osób noszących soczewki kontaktowe nie przestrzega prawidłowo instrukcji pielęgnacji soczewek kontaktowych
    Zapalenie rogówki - bolesna infekcja oka często związana z niewłaściwym stosowaniem soczewek kontaktowych - prowadzi do miliona wizyt lekarskich i szpitalnych rocznie

Kontakty mogą kosztować więcej niż okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne mogą być drogie, zwłaszcza jeśli wybierzesz funkcje premium, takie jak designerskie oprawki i soczewki progresywne, ale soczewki kontaktowe mogą być równie drogie - aw niektórych przypadkach nawet więcej. Cena zależy od wielu czynników, ale ze względu na częstotliwość wymiany soczewek (mniej więcej co dwa tygodnie w przypadku soczewek jednorazowych) roczne i długoterminowe koszty mogą przewyższać okulary.
Wyeliminuj lub zmniejsz zapotrzebowanie na okulary i kontakty

Okulary czy soczewki kontaktowe

Jeśli rozważasz przejście z okularów na soczewki kontaktowe, możesz również rozważyć laserową korekcję wzroku, która zmniejsza lub eliminuje potrzebę noszenia okularów i soczewek kontaktowych.

 

Najbezpieczniej dla Twojego zdrowia będzie, jeśli jednak zostaniesz przy okularach. Ingerencja laserem w gałkę oczną jest teoretycznie bezpieczna. Jednak musisz wiedzieć, że niektórych krajach taki zabieg uniemożliwia pracę w służbach mundurowych. Również jako pilot samolotu. Nie istnieje gwarancja, iż po kilku dekadach nie zaowocuje to problemami zdrowotnymi Twoich oczu. Często też soczewki kontaktowe powodują powstanie zespołu suchego oka. O zapaleniu rogówki już wspominaliśmy. Dokonaj dobrego wyboru. To Twoje oczy i muszą Ci wystarczyć na całe życie. 

 

Okulary kupisz w jednym z naszych salonów: KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

 

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź Wikipedię: Dowiedz się więcej o okularach i soczewkach kontaktowych.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak czyscic okulary jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jakie oprawki do okularow progresywnych jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem swiatla niebieskiego czestochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych problemy z okularami progresywnymi profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety regulacja okularow progresywnych salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej