sobota, 18 lipiec 2020 12:02

Okulary po operacji zaćmy. Czy będę potrzebować?

Okulary po operacji zaćmy||| Okulary po operacji zaćmy||| |||

Okulary po operacji zaćmy.

Okulary po operacji zaćmy. Czy będę ich potrzebować?

Dobre pytanie. Wymaga ono jednak głębszej analizy.

Jeśli wybierzesz standardową operację zaćmy z implantacją soczewki wewnątrzgałkowej (IOL), prawdopodobnie będziesz potrzebować okularów do czytania i ewentualnie okularów komputerowych lub innych specjalnych okularów, w zależności od twoich potrzeb wzrokowych.

Ale istnieją również opcje chirurgii zaćmy, które mogą zmniejszyć lub czasem nawet wyeliminować potrzebę noszenia okularów. W szczególności połączenie laserowej chirurgii zaćmy i wysokiej jakości wszczepianych soczewek, takich jak wieloogniskowe IOL i dopasowujące się IOL, może zapewnić doskonałe wyniki, które umożliwiają wielu osobom bez okularów przez większość dnia.

Okulary po operacji zaćmy
Okulary po operacji zaćmyWspółczesna operacja zaćmy często może wyeliminować lub zmniejszyć potrzebę stosowania okularów korekcyjnych i okularów do czytania. Okulary po operacji zaćmy mogą być niepotrzebne.


Inną opcją jest operacja zaćmy w trybie monowizji - w której moc soczewki IOL jednoogniskowej jest dostosowywana w każdym oku, aby rozszerzyć zakres wyraźnego widzenia, gdy oba oczy są używane razem. W tym scenariuszu oko dominujące zapewnia ostrzejsze widzenie do dali, a oko niedominujące zapewnia ostrzejsze widzenie do bliży.

Jeszcze inną opcją jest wtórna procedura refrakcji po operacji zaćmy. Na przykład wszczepienie wkładki rogówkowej korygującej starczowzroczność do jednego oka po operacji zaćmy poprawia widzenie do bliży, zmniejszając potrzebę noszenia okularów do czytania. Okulary po operacji zaćmy mogą być zbędne.Nie jest niczym niezwykłym, że po operacji zaćmy pojawiają się drobne wady refrakcji. Mogą być one zbyt nieistotne, aby uzasadniać dodatkową operację, ale nadal powodują pewne zamazania - szczególnie w przypadku zadań takich jak jazda nocą.

Często dobrym pomysłem jest zakup okularów do użytku po operacji zaćmy. Aby widzieć najlepiej z każdej odległości, często najlepszym rozwiązaniem są soczewki progresywne.

Jeśli wrażliwość na światło jest problemem, soczewki fotochromowe, które ciemnieją automatycznie w świetle słonecznym, są zwykle doskonałym wyborem. Są one dostępne z różnymi materiałami i konstrukcjami soczewek, w tym soczewkami progresywnymi.

Bez względu na to, jakie okulary wybierzesz, soczewki z powłoką antyrefleksyjną zapewnią Ci największy możliwy komfort i przejrzystość, eliminując irytujące refleksy w Twoich okularach.

Jeśli chcesz mieć jak największą wolność od okularów, poproś chirurga zaćmy o omówienie dostępnych opcji i najlepszego wyboru dla Twoich potrzeb wzrokowych podczas badania wzroku przedoperacyjnego i konsultacji w sprawie chirurgii zaćmy.

Jeżeli okulary po operacji zaćmy są Ci potrzebne to zapraszamy. ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Czym jest zaćma? PRZECZYTAJ W WIKIPEDII

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej