sobota, 18 kwiecień 2020 12:29

Suche oko? Może suplementacja tranem?

||| ||| |||

Do typowych metod leczenia suchych oczu należą dostępne bez recepty krople do oczu i leki przeciwzapalne. Niektórzy jednak sięgają po alternatywne środki zaradcze, takie jak olej rybny.

Olej rybny zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, o których wiadomo, że są niezbędne do zdrowego rozwoju oczu i mózgu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak olej z ryb może pomóc w leczeniu suchych oczu.

Co to jest olej rybny?

Olej rybny powstaje poprzez ekstrakcję dwóch rodzajów kwasów tłuszczowych omega-3 ze skóry tłustych ryb, takich jak makrela lub łosoś. Te kwasy tłuszczowe omega-3 nazywane są kwasem dokozaheksaenowym (DHA) i kwasem eikozapentaenowym (EPA).

Kwasy tłuszczowe omega-3 DHA i EPA odgrywają ważną rolę w wielu funkcjach Źródło zaufanego w organizmie. DHA i EPA są częścią każdej komórki w ludzkim ciele. Są one również budulcem ważnych regulatorów chemicznych. Światowa Organizacja Zdrowia sugeruje, że dorośli otrzymują od 0,3 do 0,5 gramów DHA i EPA dziennie.

Suplementy oleju z ryb można znaleźć w kapsułkach lub w postaci płynnej bez recepty w większości aptek.

Jakie są zalety oleju z ryb?


Korzyści:

  • Badania sugerują, że kwasy omega-3 w oleju z ryb mogą pomóc w leczeniu suchych oczu ze względu na ich właściwości przeciwzapalne
  • Kwasy Omega-3 mogą obniżyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu.
  • Omega-3 mogą również pomóc w zarządzaniu poziomem trójglicerydów.

Przyjmowanie wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 ma wiele zalet, w tym mniejsze ryzyko chorób serca, udaru mózgu, otępienia i choroby Alzheimera.

Kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają również kontrolować poziom trójglicerydów i mogą spowalniać postęp depresji i innych chorób psychicznych. Istnieją również doniesienia o korzyściach dla osób z cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, astmą i nieswoistymi zapaleniami jelit.

Kilka badań sugeruje, że kwasy tłuszczowe omega-3 mogą odgrywać rolę w leczeniu suchych oczu ze względu na ich udowodnione właściwości przeciwzapalne. W jednym badaniu z 2013 r., Którym zaufało źródło, 65 procent osób z zespołem suchego oka, które były leczone omega-3, zauważyło znaczną poprawę w ciągu trzech miesięcy.

Jakie jest ryzyko spożywania oleju z ryb?

Ryzyko

  • Ostatnie badanie twierdzi, że niektóre kwasy tłuszczowe mogą powodować raka prostaty.
  • Niektóre badania sugerują, że olej rybny nie jest korzystny dla zdrowia serca.
  • Naukowcy mają mieszane opinie na temat zalet oleju z ryb.Istnieją pewne kontrowersje dotyczące prawdziwych zalet oleju z ryb i związanego z nim ryzyka. Jedno z ostatnich badań twierdzi, że niektóre kwasy tłuszczowe mogą powodować raka prostaty. Jednocześnie inne badania nie wykazały tego związku z rakiem.

Z tą różnicą w profesjonalnej opinii, zawsze powinieneś porozmawiać z lekarzem przed przyjęciem oleju z ryb.

Jakie są dobre źródła oleju z ryb?

Kiedy słyszysz termin „olej rybny”, możesz wyobrazić sobie małą żółtą kapsułkę żelową. Suplementy są z pewnością jednym ze sposobów na dodanie oleju rybnego do diety. Jednak niektórzy badacze uważają, że Twoja dieta powinna być głównym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Możesz je zdobyć, jedząc tłuste ryby, takie jak łosoś, tuńczyk biały i makrela. American Heart Association zaleca spożywanie co najmniej dwóch porcji ryb na tydzień.

Jeśli jesz ryby co tydzień, prawdopodobnie masz wystarczającą ilość oleju z ryb w diecie. Ważną rzeczą jest uzyskanie stałej ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Te kwasy tłuszczowe można znaleźć w innych produktach spożywczych, takich jak orzechy włoskie, nasiona lnu i nasiona chia.

Inne zabiegi dla suchych oczu


Zabiegi medyczne

Częstym sposobem leczenia suchych oczu na receptę jest cyklosporyna, lek przeciwzapalny. Alternatywnie możesz otrzymać przepisane przeciwzapalne krople do oczu. Oprócz cyklosporyny istnieje kilka rodzajów leków, które mogą pomóc w leczeniu stanów zapalnych. W ciężkich przypadkach lekarz może zalecić operację w celu zamknięcia systemu drenażowego oczu. Pozwoli to łzom, które wytworzysz, gromadzić się w oczach przez dłuższy czas.

 

Zabiegi bez recepty

Istnieje wiele dostępnych bez recepty rozwiązań dla łagodnych suchych oczu. Jeśli twoje kontakty powodują suche oczy, być może będziesz musiał po prostu zmienić markę. Możesz także wypróbować sztuczne krople do oczu z łzami. Istnieją maści, żele i wkładki żelowe, które mogą zapewnić chwilową ulgę i zapewnić oczy nawilżenie.

 

Zmiany stylu życia

Ograniczenie parowania łez jest jednym ze sposobów zapobiegania suchym oczom. Na przykład możesz nosić okulary przeciwsłoneczne lub okulary, które owijają się wokół głowy. Jeśli dodasz boczne osłony, twoje łzy nie wyparują tak szybko. Możesz również rozważyć zastosowanie nawilżacza z chłodną mgłą, aby dodać wilgoci do powietrza. Używaj podstawowych kropli do oczu do smarowania, pracując przez długi czas przy tym samym zadaniu. Ważne jest, aby robić przerwy w pracy na komputerach i ekranach.

 

Alternatywne leczenie

Możesz również zapobiec suchym oczom za pomocą naturalnych środków. Oprócz oleju z ryb wiele osób odczuwa ulgę w suchych oczach podczas leczenia akupunkturą. Krople do oczu z oleju rycynowego można również stosować w celu zmniejszenia parowania łez, jednak w tym obszarze należy przeprowadzić więcej badań.

 

Podsumowując:

Zasadniczo olej z ryb może mieć pewne zalety dla suchych oczu, ale nie musisz brać suplementów oleju z ryb, aby uzyskać potrzebne Ci kwasy tłuszczowe omega-3. Najlepszym sposobem jest przestrzeganie zdrowej diety, która obejmuje co najmniej dwie porcje ryb na tydzień. Powinieneś także porozmawiać z lekarzem na temat innych metod leczenia suchych oczu, takich jak leki na receptę, krople do oczu i zmiany stylu życia.

Istnieje wiele badań sugerujących, że kwasy tłuszczowe omega-3 w oleju z ryb są korzystne dla zdrowia serca.

Badanie opublikowane w The LancetTrusted Source wykazało, że osoby, które codziennie przyjmowały suplementy omega-3 po zawale serca, miały mniejsze ryzyko wystąpienia innego.

Mieli również mniejsze ryzyko udaru lub nagłej śmierci.

Jednak nowsze badania sugerują, że gdy dana osoba ma już chorobę serca, olej z ryb nie pomaga.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic dobre okulary przeciwsloneczne lubliniec gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu multifokalne soczewki kontaktowe do korekcji prezbiopii na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv ochrona uv i kategorie filtrow dla okularow przeciwslonecznych i okularow okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne w lublincu okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu trener personalny w czestochowie poleca sportowy trening wzroku w boksie Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej