Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

czwartek, 20 luty 2020 11:17

Kroki do komputerowego odciążenia oczu dla osób z przewlekłym suchym okiem - cz.2

Kroki do komputerowego odciążenia oczu dla osób z przewlekłym suchym okiem - cz.2
   
||| ||| |||

Przeczytaj najpierw część 1 artykułu

https://graloptic.pl/aktualnosci/174-kroki-do-komputerowego-odciazenia-oczu-dla-osob-z-przewleklym-suchym-okiem-cz-1.html

 

6. Ćwiczenia oka

Chociaż możesz wprowadzić zmiany w stacji roboczej i monitorze komputera, możesz wykonać inne czynności, aby chronić oczy najlepiej, jak potrafisz podczas pracy.

Odwróć wzrok od ekranu komputera co najmniej co 20 minut przez 20 sekund. Skupienie się na przedmiocie znajdującym się w odległości około 20 stóp od ciebie może pomóc zmniejszyć obciążenie i zmęczenie mięśni oka. Ta praktyka jest znana jako reguła 20-20-20.

Możesz także dostosować zdolność ogniskowania oczu i „rozluźnić” oczy, patrząc na odległy obiekt przez 10–15 sekund. Następnie spójrz na obiekt, który jest bliżej Ciebie.

 

7. Dostosuj jakość powietrza

Jakość powietrza w otoczeniu, w którym używasz komputera, może mieć wpływ na zmęczenie oczu i suchość. Użyj nawilżacza, aby zwiększyć ilość wilgoci w powietrzu. W razie potrzeby odsuń się od wentylatorów i otworów wentylacyjnych, które nadmuchują powietrze w kierunku twoich oczu i twarzy.

Unikaj także palenia lub narażenia na bierne palenie, które może podrażnić twoje oczy.

 

8. Suplementy

Niektóre suplementy mogą pomóc złagodzić objawy suchego oka i zmęczenia oczu. Na przykład kwasy tłuszczowe omega-3 i ekstrakt z borówki mogą pomóc w suchym oku, ale badania są ograniczone.

Zawsze skonsultuj się z okulistą lub okulistą przed zażyciem jakichkolwiek suplementów.

 

9. Zrób sobie przerwę

Jeśli cały dzień pracujesz przy komputerze, ważne jest, aby robić częste przerwy.

Przerwy te nie muszą trwać długo. Co godzinę lub dwie, poświęć kilka minut, aby wstać, idź na krótki spacer i rozciągnij ręce i nogi. Odsuwanie się od komputera nie tylko zmniejsza zmęczenie oczu i suchość, ale może również pomóc zmniejszyć ból szyi i pleców, który może wystąpić podczas siedzenia przy komputerze.

 

10. Użyj aplikacji

Istnieje kilka aplikacji, które można pobrać na komputer, które przypominają o przerwach lub automatycznie dostosowują ustawienia ekranu w celu ochrony oczu.

Jednym z przykładów jest f.lux, który zmienia kolor i jasność ekranu komputera w zależności od pory dnia, dzięki czemu nie męczysz oczu. Innym przykładem jest Limit czasu, w którym można skonfigurować alerty przypominające o krótkich przerwach.

 

11. Pozostań nawodniony

Odwodnienie może pogorszyć objawy przewlekłego suchego oka, a jeśli przez dłuższy czas wpatrujesz się w ekran komputera, niewystarczające picie wody może pogorszyć Twoje oczy.

Pozostań uwodniony, pijąc co najmniej osiem szklanek wody każdego dnia.

 

12. Odwiedź lekarza okulistę

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe rozwiązania i nadal nie możesz uzyskać ulgi, być może nadszedł czas, aby ocenić twoje oczy. Umów się na wizytę u okulisty lub okulisty, aby sprawdzić, czy potrzebujesz nowej recepty na okulary lub kontakty. Lekarz może również zalecić leczenie bez recepty lub na receptę, takie jak krople do oczu lub maści, aby złagodzić objawy.



Podsumowując:

 

Wiele z opisanych powyżej kroków nie wymaga ogromnej ilości czasu ani pieniędzy, aby być skutecznym. Zwiększając wysiłki w celu ochrony oczu, prawdopodobnie odczujesz mniejszy dyskomfort w suchym oku.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak czyscic okulary jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jakie oprawki do okularow progresywnych jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem swiatla niebieskiego czestochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych problemy z okularami progresywnymi profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety regulacja okularow progresywnych salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej