Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

piątek, 14 luty 2020 13:24

Męty w ciele szklistym - często spotykany problem

Męty w ciele szklistym - często spotykany problem
   
||| ||| |||

Męty pojawiają się, gdy szklista, żelopodobna substancja, która wypełnia około 80 procent oka i pomaga zachować okrągły kształt, powoli kurczy się. Gdy ciało szkliste kurczy się, staje się nieco sztywne, a pasma mogą rzucać małe cienie na siatkówkę. To są Męty.

 

Czy męty w ciele szklistym znikają?

Na przykład męty spowodowane przez luźne komórki zwykle nie są tak uciążliwe i często same ustępują w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Elementy pływające, które wyglądają jak wątłe nici, wydają się być bardziej widoczne, a w większości przypadków znikają z czasem. ... Większość pływaków jest spowodowana przez oderwanie w tylnej części ciała szklistego.

 

Czy męty w oku są niebezpieczne?
Chociaż same męty nie są niebezpieczne, w rzadkich przypadkach mogą być objawem zagrożenia wzroku. Gdy ciało szkliste kurczy się, może ono szarpać siatkówkę z tyłu oka i powodować łzawienie lub odwarstwienie siatkówki - gdzie siatkówka oddala się od ciała szklistego.

 

Czym są męty?
Większość pływających mętów w oczach jest spowodowana zmianami związanymi z wiekiem, które pojawiają się, gdy galaretowata substancja (szklista) w twoich oczach staje się bardziej płynna. Mikroskopijne włókna w ciele szklistym mają tendencję do zlepiania się i mogą rzucać drobne cienie na siatkówkę. Cienie, które widzisz, nazywane są pływakami.

 

Kiedy powinienem martwić się o pływające oczy?
Jeśli zauważysz nagły wzrost pływów oka, połączony ze zmniejszeniem wzroku, błyskami świateł, cieni lub szarą zasłoną w polu widzenia, może to oznaczać, że masz odklejoną siatkówkę i powinieneś PILNIE poszukać pomocy medycznej.

 

Jak szybko pozbyć się mętów czyli pływaków?
Jeśli pływaki oka zaczynają zaburzać widzenie, dostępne są zabiegi, które zmniejszają ich widoczność lub usuwają. 

- Ignoruj je. Czasami lepsze od leczenia będzie bierność w tej materii.

- Witrektomia to zabieg inwazyjny, polega na usunięciu ciała szklistego i zastąpienia go gazem albo olejem silikonowym. Po tym zabiegu już nigdy nie będzie się widziało tak samo. Jest ostatecznością.

- Laseroterapia

 

Jak pozbyć się naturalnie pływaków?
Naturalne zabiegi na pływaki do oczu: Jedz zdrową dietę pełną produktów przeciwzapalnych. Zastosuj ciepłe i zimne okłady, aby rozluźnić oczy. Delikatnie masuj skronie z zamkniętymi oczami. Wykonuj ćwiczenia oczu, takie jak przewracanie oczami i skupianie się na poruszającym się obiekcie, aby budować odporność na zmęczenie i zmniejszać pływanie. Skróć czas naświetlania.

 

Czy okulista widzi męty w ciele szklistym?
Podczas regularnych badań zawsze powinieneś wspominać lekarzowi okiem o wszelkich zmianach wzroku lub problemach z oczami, zarówno u osób z zaburzeniami wzroku, jak i innych. Pływaki są czasami widoczne tylko podczas badań wzroku, szczególnie jeśli znajdują się blisko siatkówki.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie bezpieczny makijaz BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie jak bezpiecznie uzywac kosmetykow dookola oczu jak bezpiecznie uzywac kosmetykow przy oczach jak czyscic okulary jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jakie oprawki do okularow progresywnych jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus kosmetyki niebezpieczne dla oczu na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla okraglych twarzy okulary do komputera okulary dzieciece okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem swiatla niebieskiego czestochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych problemy z okularami progresywnymi profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety regulacja okularow progresywnych salon graloptic soczewki spolaryzowane w czestochowie szkodliwosc kosmetykow dla oczu Zapalenie rogówki Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej