Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

Aktualności Salonów Optycznych Graloptic

Zapalenie rogówki. Objawy, diagnoza, leczenie.

Zapalenie rogówki to bolesne zapalenie oka. Może to być spowodowane infekcją lub urazem. Istnieje wiele różnych typów zapalenia rogówki, a każdy z nich wymaga innego leczenia.

Oko jest bardzo wrażliwe i istnieje kilka sposobów, w jakie chroni się przed uszkodzeniem. Powieka zakrywa oko, a łzy i płyn chronią je przed infekcją. Rogówka jest najbardziej zewnętrzną warstwą oka i stanowi barierę przed brudem, zarazkami i chorobami.

Ponieważ rogówka jest jedną z pierwszych linii obrony, może być podrażniona i ulegać stanom zapalnym. Jest to znane jako zapalenie rogówki.

 

Zapalenie rogówki i oko

Zapalenie rogówki to stan wpływający na rogówkę, która jest przezroczystą zewnętrzną warstwą w przedniej części oka. Rogówka pomaga oku skupić się, dzięki czemu może wyraźnie widzieć obiekty. Zapalenie rogówki powoduje stan zapalny rogówki. Może to być bardzo bolesne, powodować problemy ze wzrokiem i zwiększać wrażliwość oka na światło. Zapalenie rogówki nie ma jednej przyczyny. Istnieje wiele różnych typów zapalenia rogówki, a każdy z nich wymaga innego leczenia.

 

Przyczyny i czynniki ryzyka

Zapalenie rogówki zwykle występuje, gdy coś podrażniło oko, na przykład infekcja lub uraz. Niektóre czynniki ryzyka zwiększają prawdopodobieństwo rozwoju zapalenia rogówki. Noszenie soczewek kontaktowych jest ryzykowne, zwłaszcza jeśli dana osoba nosi je przez noc. Brak czyszczenia soczewek kontaktowych lub pojemnika na soczewki kontaktowe zwiększa ryzyko zapalenia rogówki. Osoba, która niedawno przeszła chorobę oczu lub uraz, może oznaczać, że jest bardziej prawdopodobne, że rozwinie się u niej. Osoby z wirusem opryszczki pospolitej są narażone na ryzyko rozwoju wirusowego zapalenia rogówki.

Zapalenie rogówki może być spowodowane wysychaniem oczu. Problem z powiekami lub kanalikami łzowymi może oznaczać, że oko nie jest tak wilgotne, jak powinno. Grzybicze zapalenie rogówki występuje, gdy część drzewa lub rośliny, na przykład gałązka, uszkadza oko, więc osoby pracujące z roślinami są bardziej zagrożone. Narażenie oczu na działanie wody - na przykład podczas pływania lub w wannie z hydromasażem - jest dużym ryzykiem zapalenia rogówki. Osoba powinna zawsze czyścić soczewki kontaktowe roztworem do soczewek kontaktowych, a nie myć ich w wodzie.

 

Rodzaje

Istnieją dwa główne typy zapalenia rogówki: zakaźne i niezakaźne. W ramach tych dwóch kategorii istnieją inne formy tego stanu.

Niezakaźne przyczyny zapalenia rogówki obejmują:

    noszenie soczewek kontaktowych przez zbyt długi czas
    oko wysycha, czasami, jeśli oko nie wytwarza wystarczającej ilości łez
    alergia, na przykład na kosmetyki lub zanieczyszczenia
    coś w oku, czego nie powinno tam być
    uraz rogówki
    narażenie na intensywne światło słoneczne, na przykład od wody lub śniegu
    niedobór witaminy A.

Zakaźne typy zapalenia rogówki obejmują:

    bakteryjne, zwykle z brudnych soczewek kontaktowych
    grzybicze, najczęściej spowodowane urazem oka przez gałąź drzewa lub roślinę
    wirusowe, od zakażenia wirusem herpes simplex lub herpes zoster
    pasożytniczy, wywoływany przez maleńki organizm często występujący w jeziorach i rzekach

Wybór optymalnego leczenia zapalenia rogówki będzie zależeć od rodzaju choroby.

 

Zapalenie rogówki. Objawy, diagnoza, leczenie.
Zapalenie rogówki. Objawy, diagnoza, leczenie.

 

Objawy

Ból oka jest głównym objawem zapalenia rogówki. Ponieważ rogówka jest częścią oka, która pomaga skupić wzrok, widzenie może być zamazane.

Ktoś może również poczuć, że ma coś w oku, nawet jeśli nie, i oko może łzawić bardziej niż zwykle. Oko może również wydawać się czerwone i może występować wydzielina.

Osoba z zapaleniem rogówki może być wrażliwa na światło, co jest znane jako światłowstręt. Mogą nie lubić patrzeć w stronę światła, mieć jasne światło w domu lub przebywać na zewnątrz w silnym świetle słonecznym.

 ...

Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety

Okulary czy soczewki kontaktowe? Co wybrać? Jeśli myślisz o przejściu na soczewki kontaktowe, nie jesteś sam. Szacunkowo 45 milionów Amerykanów nosi soczewki kontaktowe.

Ludzie noszą soczewki kontaktowe, aby korygować szereg wad refrakcji, w tym krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i starczowzroczność. Soczewki kontaktowe mogą być również stosowane w leczeniu chorób oczu, takich jak stożek rogówki lub uszkodzenie rogówki spowodowane infekcją lub urazem.

Ważne pytanie brzmi, czy soczewki kontaktowe są dla Ciebie odpowiednie? Jednym ze sposobów pomocy w podjęciu decyzji jest poproszenie okulisty o próbki, które pozwolą Ci wypróbować soczewki kontaktowe przez krótki czas. Powinieneś także rozważyć zalety i wady przejścia z okularów na kontakty. Ten artykuł nie jest wyczerpujący, ale zawiera przegląd niektórych najważniejszych zalet i wad soczewek kontaktowych.

 

Okulary czy soczewki kontaktowe
Okulary czy soczewki kontaktowe

 

Dobre powody, aby zmienić okulary na kontakty

Kontakty zapewniają pełne pole skupionego widzenia

Chociaż soczewki kontaktowe są dostępne w tych samych mocach korekcyjnych co okulary, zapewniają one użytkownikom pełne pole skupionego widzenia, gdziekolwiek spojrzą. Ponieważ poruszają się wraz z oczami, kontakty pomagają śledzić akcję za pomocą ostrego, bezpośredniego i peryferyjnego widzenia. Przełączenie na kontakty oznacza również, że możesz pożegnać się z odbiciami i zniekształceniami, które otrzymujesz w okularach.

 • Soczewki kontaktowe nie parują ani nie tworzą plam wodnych
 • Dają użytkownikom szersze pole widzenia
 • Nie zniekształcają ani nie odbijają światła

Kontakty dają swobodę prowadzenia aktywnego stylu życia

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia (lub chcesz), soczewki kontaktowe zapewniają większą swobodę i elastyczność, dzięki której możesz cieszyć się ulubionymi zajęciami. Soczewki są lżejsze i mniej uciążliwe niż okulary, co oznacza, że ​​możesz biegać i poruszać się z większą łatwością. A jeśli uprawiasz sporty kontaktowe, takie jak piłka nożna czy lacrosse, soczewki kontaktowe nie będą kolidować z ochronnym nakryciem głowy.

 • Soczewki kontaktowe nie odbijają się w górę, w dół ani nie zsuwają
 • Nie ocierają się o ucho ani nie zaciskają nosa
 • Nie spowalniają ani nie ograniczają swobody ruchów

Kontakty mogą dać ci więcej pewności siebie

Nie ma nic złego w noszeniu okularów - w rzeczywistości niektórzy ludzie uwielbiają sposób, w jaki wyglądają w okularach - ale dla innych soczewki kontaktowe mogą poprawić to, jak widzą i czują o sobie. CDC wspomina nawet, że niektóre dzieci i nastolatki zgłaszają dramatycznie lepsze samopoczucie podczas noszenia soczewek kontaktowych.
   

 • Soczewki kontaktowe nie zasłaniają twarzy oprawkami, zapewniając naturalny wygląd
 • Umożliwiają wyeksponowanie makijażu oczu i przedłużania rzęs
 • Możesz nosić kontakty z modnymi okularami przeciwsłonecznymi bez recepty w najnowszym stylu

 

Okulary czy soczewki kontaktowe? Nadal nie masz pewności?

Wady noszenia soczewek kontaktowych


Kontakty to bardziej praca niż okulary

Czyszczenie i dezynfekcja soczewek kontaktowych może być skomplikowane i niewygodne. Same soczewki również wymagają więcej pielęgnacji i konserwacji niż okulary. Jeśli szukasz łatwej alternatywy dla noszenia okularów, soczewki kontaktowe mogą nie być odpowiedzią - ale operacja laserem może być, chociaż czy aby napewno?
  

 • Właściwa pielęgnacja i higiena soczewek kontaktowych wymaga czasu i zaangażowania
 • Użytkownicy narażają się na komplikacje, jeśli nie dbają odpowiednio o swoje soczewki
 • Soczewki mają określone instrukcje użytkowania - znacznie więcej niż okulary


Kontakty niosą większe ryzyko niż okulary

Prawie wszystkie komplikacje wynikają z nieodpowiedniej higieny i konserwacji, ale faktem jest, że soczewki kontaktowe niosą ze sobą większe ryzyko niż okulary. Nadwaga w pielęgnacji soczewek może powodować podrażnienie, zapalenie spojówek, zespół suchego oka i inne nieprzyjemne problemy z oczami. CDC podaje następujące statystyki związane z powikłaniami związanymi z soczewkami kontaktowymi i czynnikami ryzyka:

    Poważne infekcje oczu, które mogą prowadzić do ślepoty, dotykają nie więcej niż jednego na 500 użytkowników soczewek kontaktowych rocznie
    Od 40% do 90% osób noszących soczewki kontaktowe nie przestrzega prawidłowo instrukcji pielęgnacji soczewek kontaktowych
    Zapalenie rogówki - bolesna infekcja oka często związana z niewłaściwym stosowaniem soczewek kontaktowych - prowadzi do miliona wizyt lekarskich i szpitalnych rocznie

Kontakty mogą kosztować więcej niż okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne mogą być drogie, zwłaszcza jeśli wybierzesz funkcje premium, takie jak designerskie oprawki i soczewki progresywne, ale soczewki kontaktowe mogą być równie drogie - aw niektórych przypadkach nawet więcej. Cena zależy od wielu czynników, ale ze względu na częstotliwość wymiany soczewek (mniej więcej co dwa tygodnie w przypadku soczewek jednorazowych) roczne i długoterminowe koszty mogą przewyższać okulary.
Wyeliminuj lub zmniejsz zapotrzebowanie na okulary i kontakty

Okulary czy soczewki kontaktowe

Jeśli rozważasz przejście z okularów na soczewki kontaktowe, możesz również rozważyć laserową korekcję wzroku, która zmniejsza lub eliminuje potrzebę noszenia okularów i soczewek kontaktowych.

 

Najbezpieczniej dla Twojego zdrowia będzie, jeśli jednak zostaniesz przy okularach. Ingerencja laserem w gałkę oczną jest teoretycznie bezpieczna. Jednak musisz wiedzieć, że niektórych krajach taki zabieg uniemożliwia pracę w służbach mundurowych. Również jako pilot samolotu. Nie istnieje gwarancja, iż po kilku dekadach nie zaowocuje to problemami zdrowotnymi Twoich oczu. Często też soczewki kontaktowe powodują powstanie zespołu suchego oka. O zapaleniu rogówki już wspominaliśmy. Dokonaj dobrego wyboru. To Twoje oczy i muszą Ci wystarczyć na całe życie. 

 

Okulary kupisz w jednym z naszych salonów: KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

 

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź Wikipedię: Dowiedz się więcej o okularach i soczewkach kontaktowych.

Okulary po operacji zaćmy.

Okulary po operacji zaćmy. Czy będę ich potrzebować?

Dobre pytanie. Wymaga ono jednak głębszej analizy.

Jeśli wybierzesz standardową operację zaćmy z implantacją soczewki wewnątrzgałkowej (IOL), prawdopodobnie będziesz potrzebować okularów do czytania i ewentualnie okularów komputerowych lub innych specjalnych okularów, w zależności od twoich potrzeb wzrokowych.

Ale istnieją również opcje chirurgii zaćmy, które mogą zmniejszyć lub czasem nawet wyeliminować potrzebę noszenia okularów. W szczególności połączenie laserowej chirurgii zaćmy i wysokiej jakości wszczepianych soczewek, takich jak wieloogniskowe IOL i dopasowujące się IOL, może zapewnić doskonałe wyniki, które umożliwiają wielu osobom bez okularów przez większość dnia.

Okulary po operacji zaćmy
Okulary po operacji zaćmyWspółczesna operacja zaćmy często może wyeliminować lub zmniejszyć potrzebę stosowania okularów korekcyjnych i okularów do czytania. Okulary po operacji zaćmy mogą być niepotrzebne.


Inną opcją jest operacja zaćmy w trybie monowizji - w której moc soczewki IOL jednoogniskowej jest dostosowywana w każdym oku, aby rozszerzyć zakres wyraźnego widzenia, gdy oba oczy są używane razem. W tym scenariuszu oko dominujące zapewnia ostrzejsze widzenie do dali, a oko niedominujące zapewnia ostrzejsze widzenie do bliży.

Jeszcze inną opcją jest wtórna procedura refrakcji po operacji zaćmy. Na przykład wszczepienie wkładki rogówkowej korygującej starczowzroczność do jednego oka po operacji zaćmy poprawia widzenie do bliży, zmniejszając potrzebę noszenia okularów do czytania. Okulary po operacji zaćmy mogą być zbędne.Nie jest niczym niezwykłym, że po operacji zaćmy pojawiają się drobne wady refrakcji. Mogą być one zbyt nieistotne, aby uzasadniać dodatkową operację, ale nadal powodują pewne zamazania - szczególnie w przypadku zadań takich jak jazda nocą.

Często dobrym pomysłem jest zakup okularów do użytku po operacji zaćmy. Aby widzieć najlepiej z każdej odległości, często najlepszym rozwiązaniem są soczewki progresywne.

Jeśli wrażliwość na światło jest problemem, soczewki fotochromowe, które ciemnieją automatycznie w świetle słonecznym, są zwykle doskonałym wyborem. Są one dostępne z różnymi materiałami i konstrukcjami soczewek, w tym soczewkami progresywnymi.

Bez względu na to, jakie okulary wybierzesz, soczewki z powłoką antyrefleksyjną zapewnią Ci największy możliwy komfort i przejrzystość, eliminując irytujące refleksy w Twoich okularach.

Jeśli chcesz mieć jak największą wolność od okularów, poproś chirurga zaćmy o omówienie dostępnych opcji i najlepszego wyboru dla Twoich potrzeb wzrokowych podczas badania wzroku przedoperacyjnego i konsultacji w sprawie chirurgii zaćmy.

Jeżeli okulary po operacji zaćmy są Ci potrzebne to zapraszamy. ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Czym jest zaćma? PRZECZYTAJ W WIKIPEDII

Okulary korekcyjne Częstochowa

Okulary korekcyjne w mieście Częstochowa oferuje od wielu lat Salon Optyczny GRALOPTIC.

Znajdujemy się po lewej stronie Jasnej Góry, przy ulicy Kordeckiego 4.

 

Jesteśmy tutaj po to, aby dostarczyć Państwu najlepszą jakość widzenia. 

Okulary korekcyjne częstochowa
Okulary korekcyjne Częstochowa

 

Istnieje bardzo wiele miejsc w Polsce i w Częstochowie, w których oferuje się szeroko pojęte usługi optyczne oraz specjalistyczną pomoc okulistyczną.  Wiele z tych miejsc oferuję wysoki poziom i posiada swoich klientów, którzy są im wierni od lat.  Prawdą jednak jest, iż tylko nieliczne salony optyczno-okulistyczne wyróżniają się na tym tle czymś szczególnym, co pozwala uzyskać i utrzymać wysokie miejsce w rankingu na rynku lokalnym. Doskonałym przykładem takich salonów optycznych są nasze salony Graloptic, które od ponad 40 lat służą pomocą pacjentom wymagającym korekcji wzroku. Istotną, a zarazem szczególną cechą Graloptic, jest rodzinny charakter firmy.

Okulary korekcyjne Częstochowa - gdzie warto kupić?

Graloptic dostarcza najwyższej klasy okulary korekcyjne mieszkańcom Częstochowy.  Kilka pokoleń Częstochowian takich jak dzieci, dziadkowie oraz rodzice, dzięki Graloptic posiadają dostęp do okularów wysokiej jakości w rozsądnych cenach.  Biorąc pod uwagę coraz szerzej spotykaną technologię urządzeń mobilnych posiadających wyświetlacze emitujące światło niebieskie oraz wymagające stałego skupienia wzroku w jednym punkcie, konieczność zastosowania okularów korekcyjnych staje się coraz szersza i powszechniejsza.  Nasze oczy coraz częściej padają ofiarą nowoczesnych technologii. Każdy człowiek odzyskuje świadomość już dobry wzrok i zdrowe oczy to wielki skarb, o który należy szczególnie zadbać jak najwytrwalej go chronić.  Graloptic to sieć salonów w Częstochowie, Lublińcu, Kaletach oraz Oleśnie, w których spotkamy się z Państwem i dobierzemy odpowiednie okulary, które zapewnią Państwu poczucie bezpieczeństwa i komfort widzenia. Nasi specjaliści służą Państwu radą oraz zaoferują Państwu produkty optyczne najwyższej jakości w ramach budżetu, który Państwo mogą przeznaczyć na zakup okularów.

Okulary korekcyjne Częstochowa - Optyk Okulista GRALOPTIC przy ul. Kordeckiego 4 zaprasza.

Łatwo do nas trafić. Lokalizację obrazuje poniższa mapka. Można też zadzwonić lub napisać - kliknij KONTAKT


Wyświetl większą mapę

Dowiedz się więcej o naszym salonie w Częstochowie.

 

10 wskazówek dotyczących zakupu okularów dla dzieci

Jeśli jesteś rodzicem i szukasz odpowiedniej pary okularów dla swojego dziecka, prawdopodobnie wiesz, to nie łatwa decyzja..

Okularów dziecięcych nie brakuje. Problem polega na ustaleniu, jakie okulary będzie chętniej nosić Twoje dziecko - i czy wytrzymają dłużej niż jazda do domu?

Oto 10 wskazówek dotyczących zakupów, które pomogą Ci wybrać okulary, które Twoje dziecko pokocha, a które będą stylowe i trwałe.


1. Jak grube będą soczewki?

Przy wyborze okularów zawsze najważniejsza jest recepta na okulary. Zanim zaczniesz szukać oprawek, skonsultuj się z okulistą lub optykiem w sprawie soczewek Twojego dziecka.

Jeśli recepta wymaga mocnych soczewek, które prawdopodobnie będą grube, unikaj dużych oprawek, które zwiększą grubość soczewek. Ponadto mniejsze soczewki mają zwykle mniej aberracji wyższego rzędu w pobliżu krawędzi soczewki niż duże soczewki z tego samego materiału i na receptę, więc istnieje mniejsze ryzyko niewyraźnego lub zniekształconego widzenia peryferyjnego.

 

2. Wybierz nowoczesny, atrakcyjny styl

Większość dzieci po raz pierwszy będzie świadomie nosić okulary. Wybierz więc oprawki, które mają nowoczesny, atrakcyjny styl. Ponadto funkcje, takie jak soczewki fotochromowe, które ciemnieją automatycznie w świetle słonecznym na zewnątrz, mogą pomóc zainspirować dziecko do noszenia okularów.

 

3. Plastik czy metal?

Oprawki dla dzieci są wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu, a wiele z nich ma style, które celowo naśladują oprawki okularów unisex zaprojektowanych dla dorosłych. Dzieci często pociągają te style, ponieważ wyglądają na bardziej dorosłe. Często zdarza się, że dzieci wybierają okulary, które wyglądają jak te noszone przez ich starsze rodzeństwo lub rodziców.

W przeszłości ramki plastikowe były lepszym wyborem dla dzieci, ponieważ uważano je za trwalsze, mniej podatne na wygięcie lub złamanie, lżejsze i tańsze. Ale teraz producenci wytwarzają metalowe ramy, które również zawierają te cechy. Skład metalu jest różny, więc zapytaj optyka, który z nich jest najlepszy dla Twojego dziecka, na podstawie doświadczenia z różnymi stopami.

Wybierz oprawki wykonane z materiałów hipoalergicznych, jeśli Twoje dziecko wykazało wrażliwość na określone substancje. Na przykład niektórzy ludzie są uczuleni na metalowe ramki zawierające nikiel.

 

4. Prawidłowe dopasowanie mostu

Jedną z najtrudniejszych kwestii przy wyborze odpowiednich oprawek dla małych dzieci jest to, że ich noski nie są w pełni rozwinięte, więc nie mają mostka, który zapobiega zsuwaniu się plastikowych oprawek. Oprawki metalowe są jednak zwykle wykonane z regulowanymi noskami, dzięki czemu pasują do mostka każdego.

Większość producentów dostrzega tę trudność w przypadku plastikowych ramek i dopasowuje mostki do małych nosów.

Każda rama musi być oceniana indywidualnie, aby upewnić się, że pasuje do mostu. Jeśli między grzbietem oprawki a grzbietem nosa istnieją jakiekolwiek przerwy, ciężar soczewek spowoduje przesuwanie się okularów, niezależnie od tego, jak dobrze oprawka wydaje się pasować przed wykonaniem soczewek.

Ważne jest, aby okulary pozostały na miejscu; w przeciwnym razie dzieci mają tendencję do patrzenia ponad soczewkami zamiast wpychania okularów z powrotem tam, gdzie powinny. Optyk zazwyczaj najlepiej ocenia, czy oprawka jest dopasowana.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Oprawki powinny odzwierciedlać Twoją osobowość i gust. Odzwierciedlają Twój styl tak samo jak buty czy koszula i powinny pasować do wizerunku, który chcesz codziennie wyrażać swoim współpracownikom i znajomym. Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o kolor i wzór Twoich okularów oraz ich dopasowanie do Twojego codziennego życia:


Biznesowe i profesjonalne

Oprawki o konserwatywnym kształcie i kolorze są zazwyczaj korzystne w środowisku biznesowym, wzbudzając poczucie pewności i profesjonalizmu w kontaktach z klientami i współpracownikami. Klasyczne kształty oraz tradycyjne kolory i wzory są idealne, gdy staramy się zachować profesjonalny wygląd.

Konserwatywne odcienie dla mężczyzn to srebrny, szary, brązowy i czarny, podczas gdy brązowy, złoty, srebrny i czarny to dobry wybór dla kobiet w profesjonalnym otoczeniu. Szylkret i subtelne paski to doskonałe wzory, które uzupełniają profesjonalny wygląd każdego.

 

Modne i kreatywne

Nowoczesne kształty, rozkwitające wycięcia i kolorowe ramki to ekscytujące sposoby na pokazanie swojej kreatywności i dodanie finiszu do Twojego stroju. Wybierz parę, której kształt i kolor pasują do Twoich rysów i wyrażają Twoje wyjątkowe poczucie stylu. Nie bój się śmiać! Wypróbuj odważne, nowoczesne kształty lub styl vintage - cokolwiek Ci pasuje.

Ramki w nietypowych kolorach, takich jak turkusowy błękit, morska zieleń i jaskrawe fioletowe lub jaskrawe kolory, takie jak jaskrawoczerwony i pomarańczowy, są doskonałym wyborem, podobnie jak ramki z wzorami kwiatowymi lub zwierzęcymi. Jeśli pracujesz w kreatywnej firmie lub w środowisku półprofesjonalnym, spróbuj poszukać okularów w tradycyjnych kolorach podstawowych z akcentami lub wzorami.

 

Studenci i pracownicy naukowi

College to czas na poszerzenie swojej edukacji, kariery i kręgów społecznych, a także osobistego poczucia siebie. Kiedy odkrywasz swoje zainteresowania i przyszłe cele zawodowe, twoja kariera licencjacka to idealny czas na eksperymentowanie ze swoim stylem i znalezienie tego, co odpowiada Tobie i Twoim preferencjom. Czy bardziej interesuje Cię styl vintage lub nowoczesny styl, bardziej konserwatywny profesjonalny wygląd lub odważnie kreatywny kolor?

Weź pod uwagę preferowane przez Ciebie kolory i style ubioru, a także styl życia i znajdź kolor odpowiadający Twoim osobistym upodobaniom i przyzwyczajeniom, a także karnacji. Nie bój się też eksperymentować z wzorami! Kwiatowe, zwierzęce nadruki i paski mogą nadać osobowości skromnym oprawkom. Eksperymentuj ze swoim stylem i baw się nim!

To samo można powiedzieć o wymagających absolwentach, którzy wkraczają w świat akademicki. Skoncentruj się na swoim osobistym stylu, dodając odrobinę profesjonalizmu do swojego wyglądu. Poszukaj oprawek, które pasują do tonu Twojej dziedziny, a jednocześnie pozwalają wyrazić trochę Twojej osobowości. Dla studentów biznesu lub nauk ścisłych szukaj bardziej trzeźwego, profesjonalnego wyglądu, który zaszczepi poczucie pewności, gdy będziesz mieć do czynienia z rówieśnikami. Dla studentów sztuki wybierz bardziej kolorową paletę - na tyle poważną, aby prezentować swoją pracę i rozwijać karierę, ale na tyle zabawną, aby wyrazić swoją kreatywność.

Przede wszystkim najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze kolorów okularów, są osobiste preferencje. Te wskazówki mogą pomóc ci dokonać wyboru, który uzupełnia twoje cechy fizyczne i wybory zawodowe, ale używaj ich tylko jako wskazówek, a nie jako konkretnych zasad. Tylko upewnij się, że kochasz to, co masz na sobie!

Chcesz poznać dostępne kolory i wzory? Zajrzyj do naszych salonów optycznych i wybierz coś dla siebie.

Dopasowanie koloru oprawek do odcienia skóry to ostatni poza kolorem oczu i włosów.

W zależności od tego, czy masz szczególnie ciepły czy chłodny odcień skóry, określone kolory oprawek mogą z większym prawdopodobieństwem uzupełnić ogólny wygląd.


Określenie odcienia skóry jest pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze koloru okularów. Ważne jest, aby wybrać kolor okularów pasujący do naturalnego odcienia; w przeciwnym razie kombinacja kolorów może stworzyć płaski wygląd.

Odcienie skóry dzielą się zwykle na dwie podstawowe kategorie: ciepłe i chłodne. Cieplejsze odcienie skóry mają zazwyczaj żółty lub zielony odcień, podczas gdy chłodniejsze odcienie skóry mają zwykle bardziej niebieski lub różowy odcień. Niektórzy ludzie należą do obu kategorii, w którym to przypadku mogą podejmować decyzje na podstawie koloru oczu lub włosów.

Ciepłe odcienie kolorów zwykle dobrze komponują się z podobnie ciepłymi kolorami, w tym odcieniami beżu, brązu, złota, różu, pomarańczy, złamanej bieli, czerwieni, żółci i zieleni. Z drugiej strony chłodniejsze odcienie dobrze komponują się z chłodnymi odcieniami, takimi jak czerń, szarość, róże, błękity i fiolety. Szylkret działa dobrze z obiema paletami kolorów.

Te odcienie skóry są dalej podzielone według ogólnego odcienia, który jest ogólnie podzielony na jasny, średni i głęboki. Zwykle okulary powinny nadać dodatkowy wymiar Twojemu wyglądowi, albo poprzez kontrastowanie odcienia z jaśniejszym lub ciemniejszym, albo przez uzupełnienie odcienia bardziej nasyconym odcieniem.

Ta separacja według odcienia i odcienia daje w sumie sześć kategorii odcieni skóry:


Jasna skóra z ciepłymi tonami

Osoby o jaśniejszej, brzoskwiniowej karnacji i żółtym lub zielonym odcieniu skóry można opisać jako osoby o jasnej karnacji z ciepłym odcieniem. Najlepsze kolory dla tego odcienia skóry to zazwyczaj ciepłe, neutralne i nasycone odcienie. Ciemniejsze kolory również dobrze pasują do tego odcienia skóry, aby lepiej kontrastować z jasnym kolorem podstawowym. Spróbuj ciepłego szylkretowego lub brązowego, jeśli jesteś fanem neutralnych, lub odważ się z odrobiną fioletu lub czerwieni. Unikaj błękitów lub jaśniejszych kolorów, ponieważ będą miały tendencję do zmywania.

 

Jasna karnacja z chłodnymi podtekstami

Jaśniejsza skóra z różowym odcieniem i niebieskim odcieniem jest charakterystyczna dla osoby z tej kategorii. Chłodniejsze odcienie i neutralne kolory to dobry wybór dla tego odcienia skóry. Blues, róż i biżuteryjne odcienie są idealne dla tego odcienia skóry, a także jaśniejsze neutralne odcienie, takie jak chłodny beż. Unikaj kolorów o żółtym odcieniu, takich jak złoty i zielony, ponieważ może to kolidować z odcieniem skóry.

 

Średnia skóra z ciepłymi podtonami

Osoby o średnim odcieniu skóry i żółtym lub zielonym odcieniu dobrze pasują do tej kategorii. Ten jasnobrązowy kolor nadaje blasku uzupełniającym się neutralnym, a także ziemistym kolorom. Skórka szylkretowa i ciepłe brązy wspaniale współgrają z tym odcieniem skóry, a także bogate zielone odcienie. Ziemiste zielenie i złoto to również dobry wybór. Unikaj chłodniejszych odcieni biżuterii, ponieważ mogą one kolidować ze skórą.

 

Średnia skóra z chłodnymi podtekstami

Średnie odcienie skóry z różowym lub niebieskim odcieniem zwykle pasują do tej chłodniejszej kategorii. Do tej kategorii zalicza się również skóra oliwkowa, mimo że często uważana jest za neutralną, ponieważ charakteryzuje się zarówno żółtym, jak i zielonym odcieniem. Odcienie klejnotów pięknie współgrają z tą kategorią kolorów skóry. Niebieskie, fioletowe i niebieskie odcienie czerwieni to doskonały wybór okularów. Jeśli wolisz kolory neutralne, dobrze sprawdzi się również mocna czerń lub ciemnoszary. Unikaj stonowanych lub ciepłych odcieni, które wtapiają się lub kolidują z odcieniem skóry.

 

Głęboka skóra z ciepłymi tonami

Do tej kategorii należą głębokie odcienie skóry ze złotym odcieniem. Ten bogaty kolor skóry najlepiej uzupełniają ciepłe kolory. Głębokie brązy i złoto dobrze komponują się z tym odcieniem skóry, a także zielenie w złotym odcieniu. Każda odmiana skorupy szylkretowej powinna wyglądać pięknie również w połączeniu ze złotym odcieniem.

 

Głęboka skóra z chłodnymi podtekstami

Głębokie odcienie z chłodnym niebieskim odcieniem skóry mieszczą się w tej kategorii. Poszukaj koloru, który uzupełnia i odtwarza twoje niebieskie odcienie i głęboki kolor. Fiolet i czerń są doskonałymi kolorami dla tego odcienia skóry, podobnie jak niebieska zieleń i dymny błękit. Ten odcień skóry może również powodować niebieskawą białawą barwę.

 

Chcesz wypróbować nowe kolory oprawek? Graloptic oferuje szeroki wybór okularów online w różnych kolorach, markach i kształtach oprawek! Zapraszamy do wizyty u nas,  aby wypróbować nowe oprawki i znaleźć idealną parę zgodnie z kształtem twarzy i preferencjami dotyczącymi stylu.

 

Dopasowanie koloru oprawek do koloru włosów

Włosy grają na podobnych zasadach, co oczy: w zależności od nastroju, do którego chcesz dążyć, oprawki mogą nadać subtelne wykończenie lub uderzające wrażenie ogólnego wyglądu. Przy wyborze okularów do koloru włosów warto pomyśleć o kilku różnych kwestiach.

Czarne włosy
Ciemniejsze oprawki, takie jak czarne lub szylkretowe, wyglądają szczególnie elegancko z czarnymi włosami, ponieważ pomagają stworzyć wyrafinowany, skoordynowany efekt. Z drugiej strony, jaśniejsze kolory zapewnią ostry kontrast, co jest świetne, jeśli zależy Ci na efektownym wykończeniu.

Biało-siwe włosy
Białe lub siwe włosy stanowią najlepszą neutralną paletę, dzięki czemu są świetnym kolorem dla każdego, kto lubi eksperymentować z innym wyglądem. Neutralne oprawki będą wyglądać stylowo, a jasne kolory dodadzą odrobiny emocji Twojemu strojowi.

Rude włosy
Rude włosy wyglądają szczególnie żywo z odważnymi ramkami. Możesz eksperymentować z bogatymi kolorami w odcieniach klejnotów lub, aby uzyskać bardziej konwencjonalny wygląd, zastosować ciemniejsze ramki.


Brązowe włosy z czerwonymi odcieniami
Jeśli masz brązowe włosy z rudym odcieniem - nazywane także włosami kasztanowymi - idealnie pasujesz do oprawek z szylkretowej skorupy i innych kolorów o ciepłych, ziemistych odcieniach, takich jak bursztyn lub ciemnozielony.
 
Brązowe włosy z blond / popielatym odcieniem
Jeśli twoje brązowe włosy mają jasny odcień, ciemne oprawki - szczególnie czarne - uzupełnią równowagę głębokich i jasnych kolorów w ogólnym wyglądzie. Możesz także pobawić się, dopasowując jasne odcienie włosów i eksperymentując z jasnymi okularami, takimi jak jasne oprawki lub pastelowe kolory.

Blond włosy
Jeśli masz ciemne odcienie w swoich blond włosach i chcesz uzyskać neutralny wygląd, wybierz oprawki w ciepłych kolorach, takich jak szylkret, beż lub ciemny brąz. Te o popielatych lub platynowych blond włosach wyglądają szczególnie efektownie w połączeniu z pastelami i innymi jasnymi kolorami, które tworzą zabawny kontrast z jasnymi włosami.

Jak wybrać odpowiedni kolor oprawek okularów? Zacznijmy od oczu.

Kolor twoich okularów może mieć ogromny wpływ na ogólny wygląd. Wybierając parę oprawek, zastanów się nad znalezieniem stylu, który uzupełni lub kontrastuje z kolorem włosów, oczu i skóry, w zależności od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Neutralne oprawki, takie jak czarne, brązowe i szylkretowe, mają wszechstronną jakość, a kolorowe oprawki są świetne, jeśli chcesz zrobić trochę więcej oświadczenia. Przeczytaj nasz przewodnik dotyczący wyboru koloru oprawek okularów, aby uzyskać porady ekspertów, jak znaleźć parę, która wyróżni Twoje ulubione cechy.
Dopasowanie koloru oprawek do koloru oczu

Decydując, jaki kolor oprawek okularów najlepiej pasuje do Twojego koloru oczu, zadaj sobie pytanie, czy chcesz zrobić wrażenie, czy wybrać coś uniwersalnego. Aby uzyskać stonowany i stonowany wygląd, wybierz oprawki w kolorze pasującym do neutralnych odcieni oczu, na przykład brązowym, beżowym lub czarnym.

Jeśli chcesz stworzyć zabawny, wyrazisty wygląd, wybierz kolor, który jest kontrastowy, ale uzupełniający się z kolorem oczu.

Szare oczy
Wybierz kolorowe ramki, aby nadać swojemu wyglądowi jasne wykończenie. Ponieważ szary jest już neutralnym odcieniem, prawie każdy jasny kolor będzie pasował do szarych oczu.

Brązowe / bursztynowe oczy
Każdy kolor będzie wyglądał świetnie z brązowymi lub bursztynowymi oczami, od klasycznej czerni po jaśniejsze odcienie. Jeśli chcesz się wyróżnić, wybierz odważny kolor, który kontrastuje z brązem i bursztynem, jak jasna zieleń lub chłodny błękit.

Niebieskie oczy
Aby uzyskać odważny wygląd, pomarańczowy (kolor dopełniający do niebieskiego) naprawdę sprawi, że twoje oczy się pojawią. Naturalne odcienie, takie jak szylkret i brązowe okulary również będą dobrze wyglądać z niebieskimi oczami.

Zielone oczy
Czerwony jest kolorem dopełniającym do zielonego i zapewni żywy kontrast, jeśli chcesz nadać efektowny wygląd. Podobny efekt będą miały złote lub fioletowe ramki. Jeśli szukasz czegoś bardziej stonowanego, rozważ brąz lub inne ziemiste odcienie. Te stonowane kolory ramek zawsze dobrze wyglądają z zielonymi oczami.

Piwne oczy
Piwne oczy często wydają się przechodzić z brązowych na zielone, więc wybór zielonych lub brązowych oprawek zapewni zarówno kontrast, jak i koordynację. Bursztynowe oprawki to również pochlebny wybór.

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne jesienią? Warto przybliżyć to zagadnienie w trosce o nasze oczy.


1. Jesienią i zimą słońce jest na Twojej linii wzroku.

Jesienią i zimą słońce jest najbliżej pola widzenia. Jeśli mieszkasz bliżej równika, ze słońcem na niebie zauważysz mniejszą różnicę. Dla ludzi, którzy doświadczają sezonowej zmiany od jesieni do zimy z krótszymi dniami, słońce nie wschodzi tak wysoko na niebie. Oznacza to, że w chłodniejszych miesiącach jest bliżej linii wzroku przez cały dzień. Dlatego powinieneś nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić je przed słońcem, podczas gdy jest większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz je w zasięgu wzroku.

Wiele osób przeoczy ten fakt! Zamiast tego bądź niezwykłą sobą i korzystaj z akcesorium, które nie tylko sprawia, że ​​czujesz się dobrze, ale także dobrze wygląda.


2. Promienie UVA / UVB działają na Ciebie przez cały rok.

Prawdopodobnie słyszałeś to już setki razy. Szkodliwe promienie UVA i UVB wnikają głęboko w skórę aż do jej najgrubszych warstw i nawet w pochmurny dzień jesteś zagrożony. Promienie te oddziałują również na oczy i skórę wokół oczu. Okulary przeciwsłoneczne zapewniają pewną warstwę ochrony wzroku.

Noszenie okularów przeciwsłonecznych przez cały rok zapewnia ochronę przez cały rok.


3. Uszkodzenie nerwów i zmęczenie oczu pogarsza się pod wpływem światła i olśnienia.

Pracując w godzinach nadliczbowych niektórzy ludzie doświadczają zwyrodnienia plamki żółtej, czyli wrażliwej na światło tkanki nerwowej w oku. Latem możesz zacząć odczuwać zmęczenie oczu, które nie ustępuje.

Twoje okulary przeciwsłoneczne będą zawsze ochroną, aby zapobiec zmęczeniu z powodu uszkodzeń przez cały rok. Odblaski są częste podczas jazdy z powodu odbić od samochodów, a także w dalszej części roku, jeśli chodzi o śnieg.

Obecnie popularne stają się spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne, ale pytanie brzmi, czy są one naprawdę korzystne i warte dodatkowych kosztów? To właśnie chcemy omówić w dzisiejszym artykule.

Sprawdź, dlaczego warto wybrać okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją:

 

Zmniejszają olśnienie.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mają na celu redukcję lub całkowite odbijanie odblasków, tak aby wzrok użytkownika nie był zakłócany. Dlatego wolą je nosić wysportowani miłośnicy sportów na świeżym powietrzu.

 

Wzmacniają kontrast.

Okulary polaryzacyjne poprawiają kontrast i postrzeganie kolorów, co poprawia widzenie. Nosząc spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne, kolory wydają się odważniejsze i jaśniejsze.

 

Poprawiają przejrzystość widzenia.

Jasność widzenia to korzyść, jaką można uzyskać dzięki noszeniu spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych. Można to przypisać lepszej percepcji głębi i dokładności wizualnej soczewek.

 

Są idealne dla osób z wrażliwością na światło.

Okulary polaryzacyjne są wyposażone w specjalne soczewki, które są bardzo korzystne dla osób z nadwrażliwością na światło. Te specjalne soczewki mogą również zmniejszyć obciążenie spowodowane długotrwałym narażeniem na ekrany komputerów lub telewizory.

 

Mogą zmniejszyć zmęczenie oczu.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją mają również soczewki, które mogą zmniejszać obciążenie oczu, co może powodować poważne problemy. A ponieważ jego soczewki zmniejszają odblaski i poprawiają przejrzystość widzenia, pozwalają oczom zrelaksować się.

 

Czy przekonaliśmy Cię do wizyty w naszym salonie? Zachęcamy do rozmowy z naszymi specjalistami.

 

Nasze salony w Lublińcu:

 

Salon 1

Telefon tel. (34) 356 35 38
Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres 42-700 Lubliniec ul. Lompy 10


Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9.00 - 13.00

 

 

Salon 2

Telefon tel. (34) 351 33 55

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres 42-700 Lubliniec ul. Damrota 25

Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00
Sobota 9.00 - 13.00

Gdzie kupić okulary przeciwsłoneczne w Lublińcu? To jasne. W naszych salonach na Lompy i Damrota.

Lepszym pytaniem będzie: Czy warto zapłacić więcej za lepsze okulary przeciwsłoneczne?


Jest lato, idealny czas, aby wybrać się na plażę lub basen i spojrzeć na świat przez najfajniejsze okulary przeciwsłoneczne w tym sezonie. Dla niektórych marka projektanta na parze okularów przeciwsłonecznych jest tak samo ważna jak etykieta na kostiumie kąpielowym, a okulary mogą nawet kosztować więcej.

Bez względu na to, jak stylowe są Twoje okulary, pamiętaj, że podstawową rolą okularów przeciwsłonecznych jest:

Ochrona oczu przed szkodliwymi promieniami słońca.
Poprawa widoczności, eliminacja odblasków.
Zapewnienie optymalnego poziomu komfortu.

Niektórzy ludzie upierają się przy noszeniu najbardziej stylowych i najdroższych ramek. Ale czy jakość designerskich odcieni jest naprawdę lepsza, czy po prostu płacisz za logo?

Szukając okularów przeciwsłonecznych - designerskich czy nie - przy określaniu, czy warto je kupić, weź pod uwagę następujące kwestie.

Wybierz okulary z dobrą absorpcją promieniowania ultrafioletowego.

Najważniejsze jest to, aby okulary przeciwsłoneczne chroniły oczy przed promieniami ultrafioletowymi - które obejmują zarówno UVA, jak i UVB - które mogą prowadzić do zaćmy i narośli, w tym raka. American Academy of Ophthalmology mówi:

„Szukaj okularów przeciwsłonecznych, które blokują 99 lub 100 procent całego światła UV. Na etykietach niektórych producentów jest napisane: „Absorpcja promieniowania UV do 400 nm”. To to samo, co 100% absorpcji UV ”.

Nie zrozumcie źle roli polaryzacji.

Polaryzacja jest pomocna, ponieważ zmniejsza odblaski odbijane od płaskich powierzchni, takich jak chodnik lub kałuże wodne, które mogą wpływać na widoczność podczas jazdy. Ale polaryzacja nie ma nic wspólnego z ochroną oczu przed szkodliwym promieniowaniem. Czasami może to utrudniać oglądanie podświetlanych ekranów, na przykład na smartfonach.

Możesz więc sprawdzić telefon w sklepie, nosząc okulary, i upewnić się, że nie będzie żadnych problemów.

Przeprowadź test kontroli jakości

Aby ustalić, czy soczewki bez recepty są dobrze wykonane, American Academy of Ophthalmology zaleca:

Skieruj wzrok na kafelek lub inny przedmiot o prostokątnym wzorze.
Zasłoń jedno oko. Trzymaj okulary z dala od twarzy.
Powoli przesuwaj szkła w górę i w dół oraz na boki.

Jeśli linie na prostokątnym wzorze pozostają proste podczas testu, soczewki są w porządku. Jeśli się poruszą, akademia sugeruje wypróbowanie innej pary.

Wybierz odpowiedni projekt oprawki

Bez względu na to, jak dobre są soczewki, światło UV może nadal przeciekać wokół krawędzi oprawek. Okulary przeciwsłoneczne w dużych oprawkach, które co kilka lat wydają się być modne i wychodzące z mody - mogą chronić oczy pod każdym kątem.

Następnym najlepszym wyborem są duże soczewki, które zapewniają dobre pokrycie. Witryna zaleca również zakup okularów, które przylegają do twarzy, tak aby promienie UV nie przedostawały się na wierzch. Dodatkowo większy kształt soczewki zapewnia lepszą ochronę przed piaskiem i alergenami.

Aby uzyskać szeroki wybór najnowszych stylów okularów przeciwsłonecznych wysokiej jakości, wybierz się do jednego z naszych salonów optycznych z okularami.

Nie daj się zwieść kolorom soczewek

To, że soczewki są ciemne, nie oznacza, że ​​w rzeczywistości blokują promienie UV. Ciemniejszy kolor bez ochrony przed promieniowaniem UV może faktycznie działać przeciwko tobie, ponieważ zmusi twoją źrenicę do szerszego otwarcia i wpuści więcej szkodliwego światła UV do oka.

Najważniejsze

Czy więc designerskie okulary przeciwsłoneczne są naprawdę warte swojej ceny, czy też możesz tolerować tańszą parę? Prawdopodobnie oba są wykonane przez tę samą firmę. Jeśli chodzi o oczy, liczy się tylko ochrona przed promieniowaniem UV.

Możesz zdecydować się na logo i wysoką cenę - może styl jest dla Ciebie wart swojej ceny. Ale za te same pieniądze możesz zamiast tego kupić kilka tańszych par, które równie dobrze chronią oczy. W ten sposób, jeśli zgubisz parę, masz zapasowe okulary.

Wybór należy do Ciebie. Jeśli masz wątpliwości w podjęciu decyzji o zakupie, to zapraszamy do nas. Pomożemy, doradzimy.

 

Mamy rok 2020, lato, słońce i nurtuje nas pytanie: Gdzie w Częstochowie kupić okulary przeciwsłoneczne?

W rzeczywistości okulary przeciwsłoneczne są tak samo ważnym elementem garderoby na zimowe miesiące, jak i na lato.

Przed nami sześć naszych ulubionych trendów w okularach przeciwsłonecznych na rok 2020. Od futurystycznych ram konstrukcyjnych po retro okrągłe kształty, każdy znajdzie coś dla siebie - i na każdą kieszeń.

 

Kliknij Czytaj więcej i poznaj całość artykułu.

Często zdarza się, że z wiekiem nasza wizja zaczyna się pogarszać. Świadomy wysiłek w celu utrzymania wzroku powinien być ciągłym środkiem ostrożności dla wszystkich. Zdrowie oczu, a zatem i widzenie, pogarszają się z upływem lat z powodu czynników zewnętrznych, takich jak brak ochrony przed promieniami UV i innymi (cyfrowymi) urządzeniami emitującymi światło o dużej długości fali.

Dużym czynnikiem w utrzymaniu zdrowych oczu jest dieta. Zła dieta może wywoływać choroby, takie jak cukrzyca, które mogą negatywnie wpływać na wzrok. Jednak zdrowsza dieta owoców, różnych warzyw, liściastych warzyw, orzechów i nasion jest zachęcana, gdy dąży się do dobrego zdrowia oczu. Wszystkie te rzeczy są niezbędne w diecie wegańskiej.

Przyjęcie diety wegańskiej może przynieść korzyści ciału i umysłowi. Może także pomóc w utrzymaniu zdrowego wzroku i bystrego wzroku, szczególnie w starszych latach, kiedy zwykle pojawia się wiele problemów z oczami. Poniżej znajduje się kilka wegańskich i bardzo pożywnych opcji do jedzenia teraz, aby przygotować się na przyszłość o doskonałym zdrowiu optycznym.

Jarmuż

To pożywienie jest prawdopodobnie jednym z najbardziej pełnych składników odżywczych, najzdrowszych liściastych warzyw, jakie można zjeść. Włączenie jarmużu do diety może pomóc w odchudzaniu, walce z rakiem i obniżeniu poziomu cholesterolu. Spośród wielu cudów jedzenie jarmużu może również pomóc utrzymać wzrok.

Zaćma występuje, gdy soczewka oka (oczu) zmętnia się w wyniku nagromadzenia się zanieczyszczeń i zaczyna się utleniać, zaburzając widzenie. Początek zaćmy zwykle następuje stopniowo wraz z wiekiem i jest jednym z najczęstszych zaburzeń oka. Dieta z udziałem jarmużu może zwalczyć gromadzenie się wolnych rodników, ponieważ zawiera duże ilości luteiny i zeaksantyny - obie te substancje są silnymi przeciwutleniaczami.

Zwyrodnienie plamki żółtej jest wiodącym zaburzeniem oka prowadzącym do utraty wzroku. Na razie nie ma lekarstwa na tę chorobę. Zwyrodnienie plamki występuje, gdy plamka, część siatkówki, zaczyna się rozkładać. W rezultacie twoje oko traci zdolność skupienia swojego centralnego widzenia. Mówi się, że Jarmuż zmniejsza ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej, ponieważ te same karotenoidy, które zwalczają zaćmę - luteina i zeaksantyna.

Migdały

Migdały są powszechnie nazywane orzechami, jednak jest to nieprawda. To ziarno owocu z drzewa migdałowego zawiera nisko nasycone i wysoko nienasycone kwasy tłuszczowe, białko, błonnik, witaminę E i przeciwutleniacze. Mówi się, że codzienna porcja migdałów przynosi korzyści zdrowotne, takie jak regulacja dobrego poziomu cholesterolu, cukru we krwi i masy ciała.

Włączenie migdałów do diety może znacznie zmniejszyć ryzyko rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej oraz zaćmy. Migdały są doskonałym źródłem witaminy E, która jest kolejnym przeciwutleniaczem, który chroni oczy i inne części ciała, przed wolnymi rodnikami, które niszczą plamkę w przypadku zwyrodnienia plamki żółtej, a także zmętnia soczewkę oka w etui zaćmy.

Pomarańcze

Wiele owoców cytrusowych zawiera witaminę C, która jest bardzo skutecznym przeciwutleniaczem. Wśród grupy cytrusowej najbardziej zauważalne są pomarańcze. Pomarańcze mogą pomóc Ci obniżyć ciśnienie krwi, ochronić Cię przed udarem, a nawet zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka.

Pomarańcze zawierają także beta-karoten, który następnie przekształca się w witaminę A. Witamina A wspiera błony śluzowe oka przed wirusami, infekcjami i stanami zapalnymi. Spożycie pomarańczy, które zawierają wiele przeciwutleniaczy, również ochroni twoje przed zwyrodnieniem plamki żółtej, zaćmą i jaskrą.

Jarmuż, migdały i pomarańcze to podstawa dobrze zaokrąglonej diety wegańskiej. Jeśli jesteś od dawna weganinem, twoje oczy i wzrok prawdopodobnie są w doskonałej formie. Walczycie z zanieczyszczeniami oczu i zepsuciem i być może nawet nie wiedzieliście. Zaleca się jednak przeprowadzanie co kilka lat egzaminu w celu wykrycia wyżej wymienionych zaburzeń, a także czynników zewnętrznych, które mogą utrudniać wzrok.

Dieta wegańska jest świetna dla twojego ciała fizycznie i psychicznie. A dieta zachęcająca do żywności zawierającej niezbędne składniki odżywcze przyniesie ogromne korzyści zdrowotne. Wegańskie pokarmy są bardzo często zalecane w celu obniżenia poziomu cukru we krwi, utraty wagi, ochrony przed niektórymi rodzajami nowotworów i chorób serca - i oczywiście pomagają utrzymać wzrok.

poniedziałek, 04 maj 2020 08:42

Od 4 maja znów otwarte. Zapraszamy

Od dnia 4 maja 2020 wszystkie nasze salony są otwarte przy zachowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa.

"W związku z epidemią koronawirusa w Polsce @GIS_gov oraz prof. Marek Rękas - Krajowy Konsultant w dziedzinie Okulistyki rekomendują używanie okularów zamiast soczewek kontaktowych" - komunikat takiej treści można znaleźć między innymi na Twitterze Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Wirusem możemy zarazić się drogą kropelkową. Obecnie okazuje się, że do zakażenia może też dojść przez narząd wzroku. To bardzo ważna informacja dla tych osób, które noszą szkła i soczewki korekcyjne. Z soczewek dla bezpieczeńśtwa lepiej chwilowo zrezygnować, a o okulary dbać bardziej niż dotychczas. 

Według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorób pracownicy medyczni na linii frontu pandemii koronawirusa powinni nosić okulary ochronne, takie jak gogle lub osłony twarzy - czy więc noszenie okularów również może zapewnić pewną ochronę?

Nie ma naukowych dowodów na to, że noszenie standardowych okularów na receptę zapewnia ochronę przed COVID-19 lub innymi transmisjami wirusowymi, a obecnie nie ma dowodów sugerujących zwiększone ryzyko zarażenia COVID-19 przez zużycie soczewek kontaktowych w porównaniu ze zużyciem soczewek okularów.

Prosta rama okularów nie uszczelnia powietrza wokół oczu, a zatem nie może zapewnić odpowiedniej ochrony. To odkrycie jest zgodne z wytycznymi CDC w USA dla lekarzy. Agencja zaleca im noszenie okularów lub jednorazowej osłony twarzy, która zakrywa przód i boki twarzy. CDC zauważyło również, że nie ma dowodów sugerujących, że osoby noszące soczewki kontaktowe są bardziej narażone na zarażenie COVID-19 niż osoby noszące okulary.

 

Amerykańska Akademia Okulistyczna zasugerowała w marcu, że osoby noszące soczewki kontaktowe mogą chcieć przełączyć się na okulary, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, częściowo dlatego, że ludzie mniej dotykają błon śluzowych oczu, gdy noszą okulary zamiast kontaktów. Faktem jest, że niewiele wiadomo o COVID-19 i jego zachowaniu w oku. Większość pacjentów nie przestrzega właściwej higieny soczewek kontaktowych i warto, aby pacjenci zastanawiali się nad przerwą w używaniu soczewek kontaktowych.

Badania wykazały, że kontakty i okulary oferują porównywalne ryzyko w przypadku koronawirusa. Jedno nie jest lepsze od drugiego - chyba że dana osoba jest chora, w takim przypadku powinni nosić okulary.. Powiedział, że dotyczy to wszystkich chorób, nie tylko COVID-19, choroby wywołanej przez nowy koronawirus. Podjęcie tego kroku ogranicza szanse rozwoju jakiejkolwiek reakcji zapalnej, która może wystąpić wtórnie do infekcji wirusowej, na przykład ból lub czerwone oko.

Dopóki choroba nie minie, powinieneś nosić okulary. Następnie skontaktuj się z okulistą, aby upewnić się, że możesz bezpiecznie wrócić do kontaktów. Po wyczyszczeniu powinieneś kupić nowe soczewki i nowy pojemnik na soczewki kontaktowe.

Jeśli nie jesteś chory, możesz nosić soczewki kontaktowe lub okulary. Ludzie zawsze powinni umyć ręce i osuszyć je przed dotknięciem jakiejkolwiek części twarzy, niezależnie od tego, czy noszą soczewki kontaktowe, noszą okulary, czy też wcale nie wymagają korekcji wzroku.

Podobnie CDC USA zaleca, aby osoby noszące soczewki kontaktowe powinny nadal ćwiczyć bezpieczne noszenie soczewek kontaktowych i dbać o higienę. Ważne jest, aby ludzie, którzy noszą okulary, regularnie je suszą i myją, ponieważ wirus wywołujący COVID-19 może żyć na plastiku, z którego składają się okulary.

 

Koronawirus: Starannie myj okulary
W przypadku okularów ważne jest, by myć je dokładnie po każdym powrocie do domu. Wystarczy do tego ciepła woda płynem do mycia naczyń. Mydła nie zalecamy , ponieważ pozostawia smugi. Nie nadają się do tego za to wszelkie czyściki, które jeynie rozmażą ewentualnego wirusa i przeniosą je na nasze dłonie, a to już prosta droga do zakażenia.

Oczywiście, nalezy też pamiętać, by podczas spacerów, czy zakupów nie dotykać okularów palcami, a wiele osób noszących okulary ma taki odruch, bo na przykład zsuwają się z nam nosa. 

 

 

Okulary, które są tak małą częścią życia, mają na ogół znaczący wpływ. Być może nie myślisz o tym, jak ważne, ale mniejsze rzeczy mogą przynieść nieoczekiwane korzyści. Osoby, które potrzebują okularów przez całą dobę, a nawet osoby które potrzebują co najmniej 6 do 7 godzin okularów do czytania lub pisania. Twoje okulary są w stałym kontakcie, gdy wychodzisz, spotykasz ludzi i spędzasz czas z przyjaciółmi, okulary pozostają na powierzchni twarzy, nawet jeśli nosisz maskę. Wykazuje wszystkie rodzaje kichnięć i kaszlu od drugiej osoby i staje się szkodliwy.

W globalnej epidemii koronawirusa nic już nie jest bezpieczne, a lekarze stale podkreślają, że utrzymanie porządku i czystości jest bardzo ważne. W jaki sposób oczy i okulary stają się zagrożone przez koronawirusa? Przed wyjaśnieniem tego pytania musimy zrozumieć, czym jest koronawirus i jak wpływa na nasze oczy i całe ciało.

 

Co to jest koronawirus?


Koronawirus to grupa wirusów, które atakowały tylko zwierzęta, chociaż zaczęły od zwierząt, są teraz przenoszone na ludzi dookoła. Koronawirus ma różne rodzaje wirusów, które wywołują różne stopnie choroby, od zwykłego przeziębienia po poważne śmiertelne zaburzenia.


Ostatni z nich nazywa się koronawirusem „SARS-CoV-2”, który powstał w mieście Wuhan w Chinach. Twierdzi się głównie, że Wuhan ma mokry rynek, który spowodował powstanie tak śmiertelnej choroby. Choroba wywołana przez wirusa SARS-CoV-2 nosi nazwę COVID-19. Ludzie doświadczają różnego dyskomfortu i bólu podczas cierpienia z powodu COVID-19, a najgorszą część tego szkodliwego wpływu można przenosić z jednej osoby na drugą bez wykazywania jakichkolwiek objawów koronawirusa. Choroba, która rozpoczęła się w Chinach, spowodowała rozprzestrzenienie się na cały świat i spowodowała tysiące zakażonych pacjentów.

W jaki sposób koronawirus wpływa na nasze oczy?
Koronawirus jest wysoce zaraźliwy; rozprzestrzenia się szybciej niż jakakolwiek inna choroba na świecie. Wirus rozprzestrzenia się z jednej osoby na drugą przez kichanie, kaszel lub inny sposób kontaktu fizycznego. Rozprzestrzenia się głównie przez pary oddechowe, tak jak podczas kichania lub kaszlu mikroby przenoszą się do najbliższej osoby wokół ciebie. Pomyśl o tym jak o zwykłej grypie lub przeziębieniu, ale konsekwencja okazuje się cięższa i tragiczna.

Koronawirus może nie tylko podróżować przez kaszel lub kichanie, ale także przez oczy. Dzieje się tak, gdy dotykasz ust, dłoni lub oczu bez ich mycia. Wirus przekształca się z zarażonej osoby w ciebie poprzez dowolną fizyczną część ciała. Mikroorganizmy również powodują zapalenie spojówek. Chociaż wiele osób zmieniło maski, twoje oczy nie są chronione i są narażone na działanie wirusów. Możesz umyć swoją część ciała, jeśli znajdziesz się pod zainfekowaną osobą, ale nie możesz się powstrzymać, gdy wirus bezpośrednio zaatakuje twoje oczy.

W jaki sposób okulary zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa?
To doskonała wiadomość dla osób w okularach i nie tak dobra dla osób bez nich. Jakkolwiek się tego trzymasz, damy odpowiednie lekarstwo, aby zachować ochronę przed koronawirusem za pomocą jednej prostej, ale skutecznej metody. Ponieważ wiesz, że wirusy mogą przenosić się od osoby zarażonej do drugiej przez usta, nos, a nawet oczy. Okulary mogą jednak pomóc zapobiec przedostawaniu się kropelek wody do oczu. Duże krople wody nie będą w stanie przedostać się przez kaszel lub kichnięcie, a nie tylko twarz, ale i oczy pozostają dobrze chronione.

To wspaniałe, że twoje okulary nie tylko poprawiają widzenie, ale także ratują Cię w pewnym stopniu przed śmiertelną pandemią. Dla osób nie noszących okularów możesz dostać okulary bez recepty, znane również jako okulary bez korekcji, które będą działać jako świetna tarcza przed śmiertelnymi patogenami przedostającymi się do twoich oczu.

Jak zabezpieczyć okulary przed kontaktem z wirusem?
Kiedy twoje okulary wykonają wyjątkową pracę, chroniąc Cię przed koronawirusem, powinieneś również odwzajemnić przysługę. Jeśli twoje okulary zapobiegną przedostaniu się wirusa na twoje oczy, prawdopodobnie wirus może nadal znajdować się na soczewkach okularów, a jeśli ich dotkniesz, możesz zarazić się infekcją. Dlatego, aby uniknąć tak poważnych niedogodności, należy wyczyścić okulary środkiem dezynfekującym. Regularne czyszczenie soczewek za pomocą dobrego środka dezynfekującego ochroni soczewki przed zarazkami, bakteriami i wirusami oraz zapewni bezpieczeństwo w dotyku i zużyciu.

 

Oto 3 metody czyszczenia okularów lub okularów przeciwsłonecznych:
Krok 1: Weź dowolny środek dezynfekujący, który zawiera wysoki procent alkoholu lub używa zestawu do czyszczenia soczewek, który zawiera składnik przeciwbakteryjny. Spryskaj je każdą częścią ramki i soczewki, w tym zawiasami, skroniami i noskami.

Krok 2: Użyj miękkiej ściereczki z mikrofibry do czyszczenia i szorowania każdej części okularów. Rozpylić środek dezynfekujący na każdą niewielką część ramek i delikatnie go natrzeć. Osoby używające niebieskich okularów do pracy na komputerach lub noszące okulary korekcyjne muszą codziennie używać okularów i co sekundę należy je utrzymywać w czystości, aby zapobiec wirusom.

Krok 3: Nie używaj żadnych środków czyszczących do czyszczenia okularów. Nie poleruj ich zbyt mocno lub pod naciskiem, ponieważ może to uszkodzić twoje okulary. Nie poleruj ich zbyt mocno lub pod naciskiem, ponieważ może to uszkodzić twoje okulary.

Powyższe sposoby obejmują one czynności czyszczenia okularów w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa. 

Nie pocieraj soczewek zbyt mocno środkiem, który uszkadza środek dezynfekujący, spraw, aby proces był powolny i miękki, aby soczewki nie były niczym innym jak czyszczeniem.

 

Jak używać środka dezynfekującego do czyszczenia okularów?
Możesz użyć dezynfekcji rąk przed dotknięciem okularów lub po dotknięciu ich, aby mieć pewność, że są wolne od wirusów i bezpieczne w użyciu. Trzymaj środek dezynfekujący w torbie podczas podróży, gotowania lub po prostu gdzieś przy sobie, ponieważ jest to wygodny sposób na mycie rąk, gdy brakuje wody i mydła.

Czy mogę czyścić środki do dezynfekcji rąk?
Użyj środków dezynfekujących do czyszczenia okularów i pozbycia się wirusów. Używaj środków do dezynfekcji rąk, aby chronić ręce przed bakteriami, wirusami i zapobiegać infekcjom. Noś lub zdejmuj okulary tylko wtedy, gdy nakładasz środki dezynfekujące do rąk i sprawdzaj je, czyszcząc je regularnie środkiem dezynfekującym, nie rysując ich ani nie uszkadzając. Alkohol jest znany z tego, że zabija zarazki, denaturując zewnętrzne białka ochronne drobnoustrojów i rozpuszczając ich błony.

Czy możesz używać ściereczek alkoholowych na szklankach?
Nie możesz używać chusteczek nasączonych alkoholem do szklanek, ale możesz używać ich na dłoniach, aby nie dopuścić do zarażenia. Możesz umyć okulary płynem dezynfekującym i umyć ręce przed dotknięciem ich środkiem dezynfekującym skoncentrowanym na alkoholu, aby skutecznie zabijać zarazki. Środki dezynfekujące do rąk o stężeniu alkoholu zmniejszają wzrost drobnoustrojów i zapobiegają ich nasileniu.

 

Jak uchronić się przed koronawirusem?
Według najnowszych raportów WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) podstawowe, ale niezbędne kroki, które możemy wspólnie podjąć, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby, byłyby skutecznym środkiem. Oto wymieniona metoda, która pomaga chronić:

 • Regularnie myj ręce mydłem.
 • Umyj nogi i ręce, wychodząc z zewnątrz.
 • Unikaj kontaktu fizycznego z chorymi.
 • Podczas kichania lub kaszlu używaj przykrycia ubraniem lub chusteczką.
 • Zachowaj co najmniej 1 metr odległości od innej osoby.
 • Skonsultuj się z lekarzem, jeśli wystąpi gorączka i kaszel.

 

Ważne i przydatne naukowo wskazówki od lekarzy
Używaj i spożywaj substancje z witaminą C jak najwięcej, ponieważ buduje ona nasz system odpornościowy bardziej odporny na zwalczanie wirusów.
Unikaj fast foodów lub potraw z ulic lub restauracji, sam gotuj posiłki z należytą starannością i higieną.
Pij cytrynę gorącą wodą, ponieważ pomaga ona zniszczyć złośliwe komórki i zapobiec dalszemu uszkodzeniu zdrowych komórek.
Trzymaj się z dala od zatłoczonego miejsca i zachowuj kilka metrów odległości od innej osoby.

Koronawirus jest niefortunną pandemią, która dotyka miliardy ludzi na świecie, a niepokojące jest rosnące tempo jej rozprzestrzeniania się na całym świecie. Wszystko, co możemy zrobić, to starać się być na bieżąco i podejmować niezbędne środki, aby temu zapobiec.

sobota, 18 kwiecień 2020 12:29

Suche oko? Może suplementacja tranem?

Do typowych metod leczenia suchych oczu należą dostępne bez recepty krople do oczu i leki przeciwzapalne. Niektórzy jednak sięgają po alternatywne środki zaradcze, takie jak olej rybny.

Olej rybny zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, o których wiadomo, że są niezbędne do zdrowego rozwoju oczu i mózgu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak olej z ryb może pomóc w leczeniu suchych oczu.

Co to jest olej rybny?

Olej rybny powstaje poprzez ekstrakcję dwóch rodzajów kwasów tłuszczowych omega-3 ze skóry tłustych ryb, takich jak makrela lub łosoś. Te kwasy tłuszczowe omega-3 nazywane są kwasem dokozaheksaenowym (DHA) i kwasem eikozapentaenowym (EPA).

Kwasy tłuszczowe omega-3 DHA i EPA odgrywają ważną rolę w wielu funkcjach Źródło zaufanego w organizmie. DHA i EPA są częścią każdej komórki w ludzkim ciele. Są one również budulcem ważnych regulatorów chemicznych. Światowa Organizacja Zdrowia sugeruje, że dorośli otrzymują od 0,3 do 0,5 gramów DHA i EPA dziennie.

Suplementy oleju z ryb można znaleźć w kapsułkach lub w postaci płynnej bez recepty w większości aptek.

Jakie są zalety oleju z ryb?


Korzyści:

 • Badania sugerują, że kwasy omega-3 w oleju z ryb mogą pomóc w leczeniu suchych oczu ze względu na ich właściwości przeciwzapalne
 • Kwasy Omega-3 mogą obniżyć ryzyko chorób serca i udaru mózgu.
 • Omega-3 mogą również pomóc w zarządzaniu poziomem trójglicerydów.

Przyjmowanie wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3 ma wiele zalet, w tym mniejsze ryzyko chorób serca, udaru mózgu, otępienia i choroby Alzheimera.

Kwasy tłuszczowe omega-3 pomagają również kontrolować poziom trójglicerydów i mogą spowalniać postęp depresji i innych chorób psychicznych. Istnieją również doniesienia o korzyściach dla osób z cukrzycą, reumatoidalnym zapaleniem stawów, astmą i nieswoistymi zapaleniami jelit.

Kilka badań sugeruje, że kwasy tłuszczowe omega-3 mogą odgrywać rolę w leczeniu suchych oczu ze względu na ich udowodnione właściwości przeciwzapalne. W jednym badaniu z 2013 r., Którym zaufało źródło, 65 procent osób z zespołem suchego oka, które były leczone omega-3, zauważyło znaczną poprawę w ciągu trzech miesięcy.

Jakie jest ryzyko spożywania oleju z ryb?

Ryzyko

 • Ostatnie badanie twierdzi, że niektóre kwasy tłuszczowe mogą powodować raka prostaty.
 • Niektóre badania sugerują, że olej rybny nie jest korzystny dla zdrowia serca.
 • Naukowcy mają mieszane opinie na temat zalet oleju z ryb.Istnieją pewne kontrowersje dotyczące prawdziwych zalet oleju z ryb i związanego z nim ryzyka. Jedno z ostatnich badań twierdzi, że niektóre kwasy tłuszczowe mogą powodować raka prostaty. Jednocześnie inne badania nie wykazały tego związku z rakiem.

Koronawirus może żyć na różnych powierzchniach, czasami przez kilka godzin, po tym, jak zarażona osoba kaszle lub kicha.

Według transmisji Światowej Organizacji Zdrowia, oprócz transmisji między osobami, wirus może również rozprzestrzeniać się pośrednio. Zainfekowana osoba może przenieść wirusa przez kaszel lub kichanie na powierzchni lub dotykając jej twarzy, a następnie dotykając powierzchni. Jeśli ktoś dotknie tej samej powierzchni, a na przykład własnych oczu, ust lub nosa, może się zarazić. Według amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, chociaż transmisja powierzchniowa nie jest najczęstszą formą rozprzestrzeniania wirusa, jest taka możliwość.

W kilku badaniach przeanalizowano długość życia SARS-CoV-2, wirusa, który powoduje COVID-19, a także pokrewne koronawirusy na wielu powierzchniach, aby określić, jak długo są one żywotne.

Według New England Journal of Medicine wirus może żyć na powierzchniach przez kilka godzin lub nawet kilka dni.

Poniżej znajduje się lista różnych ustawień i powierzchni oraz czas, przez jaki można oczekiwać, że na nich żyje nowy koronawirus, na podstawie badań przeprowadzonych przez New England Journal of Medicine i agencje rządowe:

 

POWIERZCHNIE RÓŻNYCH PRZEDMIOTÓW

- Tektura: na tekturze wirus odpowiedzialny za powodowanie COVID-19 miał żywotność około 24 godzin.

- Miedź: nowy koronawirus był w stanie żyć na miedzianej powierzchni do czterech godzin. Wiadomo, że miedź jest naturalnym środkiem przeciwdrobnoustrojowym o właściwościach dezynfekujących.

- Plastik: nowy koronawirus został odkryty na plastiku do 72 godzin po nałożeniu.

- Stal nierdzewna: Szczep wirusa odpowiedzialnego za powodowanie COVID-19 został wykryty do 72 godzin po nałożeniu na powierzchnię ze stali nierdzewnej.

 

POWIETRZE

Według WHO badania sugerują, że nowy koronawirus nie może być przenoszony drogą powietrzną. Krople oddechowe odpowiedzialne za rozprzestrzenianie wirusa są zbyt ciężkie, aby pozostawać zawieszone w powietrzu, zamiast tego spadają na podłogę oraz znajdujące się w pobliżu przedmioty i powierzchnie. Możesz jednak zostać zarażony, jeśli stoisz mniej niż dwa metry od kogoś z wirusem, który zakaszlał lub kichnął.

W tym samym eksperymencie przeprowadzonym przez New England Journal of Medicine wirus był w stanie żyć w powietrzu do trzech godzin, ale warto zauważyć, że aerozole często używane w eksperymentach składają się z cząstek mniejszych niż krople uwalniane z kaszel lub kichanie, więc pozostają w powietrzu przez dłuższy czas.

 

JEDZENIE

Według kanadyjskiej Agencji Zdrowia Publicznego ludzie prawdopodobnie nie zarażą się COVID-19 poprzez żywność. Agencja twierdzi, że nie ma dowodów, które sugerowałyby, że żywność jest prawdopodobnym źródłem transmisji, a na razie nie zgłoszono przypadków przenoszenia COVID-19 przez żywność. CDC dodaje, że ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa przez produkty spożywcze jest niskie, biorąc pod uwagę, że produkty są zwykle wysyłane przez kilka dni lub tygodni w temperaturze pokojowej lub chłodzone, jeśli to konieczne.

 

PACZKI

Według aktualnych danych nie ma ryzyka, że ​​jakikolwiek koronawirus przeniesie się za pośrednictwem paczek lub listów. CDC twierdzi również, że USA nie widziały żadnych przypadków COVID-19 związanych z importowanymi towarami.

 

CZYSZCZENIE I DEZYNFEKCJA

Health Canada zaleca regularne czyszczenie i dezynfekcję tych twardych powierzchni i innych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19. Aby to zrobić, agencja rządowa zaleca stosowanie zwykłych domowych środków czyszczących zgodnie z instrukcjami na etykiecie lub rozcieńczonym wybielaczem. Sugerowany stosunek to jedna łyżeczka wybielacza na filiżankę (250 mililitrów) wody lub cztery łyżeczki na litr (1000 mililitrów). Zakłada się, że wybielacz zawiera 5% podchlorynu sodu, co daje 0,1% roztwór podchlorynu sodu. Pamiętaj, aby nie używać przeterminowanego wybielacza i nie mieszaj go z amoniakiem ani żadnym innym środkiem czyszczącym.

CDC sugeruje również, aby powierzchnie były czyszczone za pomocą wody z mydłem lub detergentem. Po oczyszczeniu powierzchni należy ją zdezynfekować. Health Canada opracowała listę środków dezynfekujących, które spełniają jej wymagania dotyczące stosowania przeciwko COVID-19. Chociaż produkty te nie twierdzą, że zabijają wirusa, z pewnością mogą pomóc w ograniczeniu jego rozprzestrzeniania się.

Według CDC roztwory alkoholowe zawierające co najmniej 70 procent alkoholu mogą być również stosowane jako środki dezynfekujące. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska opracowała listę zatwierdzonych domowych środków dezynfekujących, które są uważane za skuteczne przeciwko COVID-19. Zaleca się postępowanie zgodnie z instrukcjami producenta dotyczącymi wszystkich produktów do czyszczenia i dezynfekcji.

Często dotykane przedmioty, które powinny być czyszczone i dezynfekowane, to blaty, klamki, włączniki światła, stoły, klawiatury, biurka, zabawki, piloty telewizyjne, elektronika, telefony, toalety, krany i zlewy.

Okulary polaryzacyjne zawsze były bardzo popularne wśród osób, które spędzają dużo czasu w pobliżu wody. I nie bez powodu - spolaryzowane soczewki blokują odblaski światła odbijającego się od powierzchni wody lepiej niż jakiekolwiek inne typy soczewek przeciwsłonecznych. Ale okulary przeciwsłoneczne nie są przeznaczone tylko dla osób, które uwielbiają pływać łódką, łowić ryby lub wybrać się na plażę. Każdy, kto martwi się świeceniem na zewnątrz, może skorzystać z tych zaawansowanych soczewek przeciwsłonecznych. Spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne mogą być również pomocne w prowadzeniu samochodu, ponieważ zmniejszają odbicia powodujące olśnienie od płaskich powierzchni, takich jak maski pojazdów i jasna nawierzchnia. Niektóre osoby wrażliwe na światło, w tym ktoś, kto przeszedł operację zaćmy, również skorzystają ze spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych.

Jak działają soczewki spolaryzowane? Światło słoneczne rozprasza we wszystkich kierunkach. Ale kiedy uderza w płaskie powierzchnie, światło odbite przez powierzchnie ma tendencję do polaryzacji - co oznacza, że odbite wiązki światła przemieszczają się w bardziej jednolitym (zwykle poziomym) kierunku. Stwarza to irytujące, a czasem niebezpieczne natężenie światła, które powoduje olśnienie i zmniejsza widoczność.

Soczewki spolaryzowane mają specjalny filtr, który blokuje tego rodzaju intensywne światło odbite, zmniejszając odblaski i dyskomfort. Chociaż spolaryzowane soczewki okularów poprawiają komfort i widoczność, możesz spotkać się z sytuacjami, w których nie są wskazane. Jednym z przykładów jest narciarstwo zjazdowe, w którym naprawdę chcesz zobaczyć jasne plamy odbitego światła, ponieważ ostrzegają o lodowych warunkach. Ponadto spolaryzowane soczewki zmniejszają widoczność obrazów wytwarzanych przez wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD) na niektórych ekranach cyfrowych, takich jak bankomaty i bankomaty. W przypadku soczewek spolaryzowanych może być również trudniej zobaczyć ekran w telefonie (w zależności od rodzaju zastosowanej technologii ekranu). Żeglarze i piloci mogą również doświadczać podobnych problemów podczas oglądania wyświetlaczy LCD na desce rozdzielczej, co może być kluczowym problemem, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji w ułamku sekundy w oparciu wyłącznie o informacje wyświetlane na ekranie. Pomimo tych wyjątków spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne oferują ogromne korzyści, jeśli chodzi o zmniejszenie zmęczenia oczu i dyskomfortu w jasnym świetle słonecznym.

Spolaryzowane okulary z soczewkami progresywnymi są doskonałym wyborem dla osób powyżej 40 roku życia, które spędzają dużo czasu na świeżym powietrzu, a spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne z soczewkami fotochromowymi są doskonałym wyborem dla każdego, kto często znajduje się i wychodzi poza słońcem każdego dnia. Ponieważ spolaryzowane soczewki redukują odbicia od wody, znacznie poprawiają twoją zdolność widzenia obiektów pod powierzchnią jeziora, strumienia lub oceanu (świetna korzyść zarówno dla wędkowania, jak i pływania łódką).

Aby uzyskać najlepszy komfort i wydajność w przypadku wszystkich spolaryzowanych okularów przeciwsłonecznych, zapytaj swojego specjalistę o nałożenie powłoki antyrefleksyjnej na tylną stronę soczewek. Wyeliminuje to rozpraszające refleksy z tylnej powierzchni okularów przeciwsłonecznych, gdy słońce znajduje się za tobą.

Wypróbuj je już dziś. Pierwszym krokiem do uzyskania najlepszego możliwego widzenia dzięki spolaryzowanym okularom przeciwsłonecznym jest umówienie się na badanie wzroku.

 

POTRZEBUJESZ BADANIA OCZU? 

Znajdź nasz salon najbliżej Ciebie i umów się na wizytę.

Jesteśmy w Częstochowie, Kaletach, Oleśnie oraz w Lublińcu.

 

Jeśli masz nawet niewielki błąd refrakcji, poprawienie widzenia na zewnątrz za pomocą soczewek spolaryzowanych  pomoże ci widzieć tak wyraźnie i komfortowo, jak to możliwe w jasnym świetle słonecznym.

Wykonamy dla Państwa okulary w wybranych oprawach, dopasowane do twarzy i stylu oraz przeznaczonego na nie budżetu, ze stosownymi filtrami rodzajem soczewek. Zapraszamy.

6 trendów w okularach przeciwsłonecznych, które zobaczysz wszędzie w 2020 roku

Nadchodzi kwiecień 2020, co oznacza nie tylko, że wkroczyliśmy w nową dekadę mody, ale także powoli zbliżamy się do lata. Bo to jest naprawdę ważne, prawda? To powiedziawszy, nie musisz planować wakacji na plaży, aby skorzystać z najmodniejszych trendów na okulary przeciwsłoneczne w nadchodzącym roku. W rzeczywistości okulary przeciwsłoneczne są tak samo ważnym elementem garderoby na zimowe miesiące, jak i na lato.

Przed nami sześć naszych ulubionych trendów w okularach przeciwsłonecznych na rok 2020. Od futurystycznych ram konstrukcyjnych po retro okrągłe kształty, każdy znajdzie coś dla siebie - i na każdą kieszeń.

1 Nowe małe ramki
Małe ramki stały się nieco wyraźniejsze na ten rok. Zamiast decydować się na ledwie obecne ramy druciane, które zdominowały kilka ostatnich sezonów, rozważ nieco bardziej klasyczny wygląd z ramą z acetatu, która nadaje Twoim minibusom nieco większą wagę na rok 2020.

2 Płaskie blaty
Futurystyczny trend lotników został jeszcze bardziej wyrafinowany w tym roku dzięki powiększonym ramom, które kiedyś byłyby uważane za ultra-kobiece, ale w tym roku zdecyduj się na całkowicie płaski wierzch ramy, aby nadać jej bardziej sportowy charakter.

3 Jasny biały
Jeśli szukasz trendu w okularach przeciwsłonecznych, który daje nieco więcej kontrastu niż podstawowa czerń, ale jest równie klasyczny i neutralny, rozważ jasną białą ramkę na rok 2020. Chwyć swój ulubiony styl - malutki, lotnik, za duży i więcej - i upewnij się, że wybierzesz styl w czystym białym odcieniu, który naprawdę się zabłyśnie.

4 Futurystyczna struktura
Futurystyczne okulary przeciwsłoneczne są modne od kilku sezonów, ale rok 2020 przynosi nowy zwrot w stosunku do ulubionych. Zamiast bardziej sportowych stylów, spróbuj sięgnąć po te, które mają coś więcej do zaoferowania, jeśli chodzi o kształt i sylwetkę, takie jak przesadzony rozmiar, szprychowe oko kota lub więcej.

5 Grube oversize
Bez względu na to, ile ramek mini-okularów przeciwsłonecznych infiltruje rynek, nie można zignorować, że nadwymiarowa rama wraca z rewanżem ;) Nie rezygnuj z okularów przeciwsłonecznych o większej różnorodności, ponieważ będą one zachęcać wszystkich,  na nadchodzące dziesięciolecie.

6 Retro Round
Baw się dobrze ze swoimi okularami przeciwsłonecznymi na rok 2020 i sięgnij po prawdziwy, retro styl dzięki dużej, okrągłej ramie. teraz będziesz wyglądać bardziej elegancko niż kiedykolwiek jako współczesne dziecko-kwiat.

Szanowni Państwo! 

Z uwagi na sytuację związaną z SARS-CoV-2 jesteśmy zmuszeni do podjęcia stosownych kroków.

Niniejszym informujemy, że od dnia 16 marca 2020 wszystkie nasze salony są nieczynne, aż do odwołania. Przepraszamy za utrudnienia.

10 sposobów na nieświadome nadmierne zużywanie okularów. Lepiej tego nie robić ;)


Okulary zazwyczaj nie są tanie. Oto jak utrzymać je w dobrej formie i sprawić, by były trwałe. Poznaj listę błędów, które skracają życie Twoim okularom.

 

Zdejmujesz je jedną ręką

Nigdy byś o tym nie pomyślał, ale czy wiedziałeś, że zdjęcie okularów jedną ręką może uszkodzić oprawki? Chwytanie boków oprawek w celu zdjęcia ich z twarzy może faktycznie wygiąć je z czasem. Jeśli najpierw musisz zdjąć okulary jedną ręką, powinieneś to zrobić od środka ramy, gdzie znajduje się most, a nie ciągnąć z jednej strony. Kiedy pociągasz jedną stronę, wyciągasz je. Jeśli szarpanie za most jest niewygodne, możesz również zdjąć ramy obiema rękami, po jednej z każdej strony.

 

Nie wkładasz ich z powrotem do etui

Wiele osób nawet nie korzysta z futerału, w którym były dostarczone okulary. Pozostawienie okularów w domu, schowanie ich do kieszeni lub wrzucenie do torebki oznacza, że ​​są bardziej narażone na zarysowania. Rozwiązanie? Kiedy nie nosisz okularów, włóż je do torebki lub etui.

 

Zakładasz je na czubek głowy

Nakładając okulary na głowę, gdy nie są używane, można je z czasem rozciągnąć. Może to być szczególnie prawdziwe w przypadku okularów do czytania, ponieważ są one często zakładane i zdejmowane. Nie jest złym pomysłem zakładanie sznurka na szyję, abyś go nie zgubił. Ludzie powinni przestać myśleć o tym, że czują się jak starsza pani lub staruszek.

 

Używasz ubrania do wycierania soczewek

Plama na okularach może być bardzo irytująca, ale w przeciwieństwie do zadrapania jest to tylko tymczasowe. Włókna w odzieży mogą porysować soczewki lub pozostawić drobne strzępki, które jeszcze bardziej Cię drażnią, więc zamiast tego rozważ sięgnięcie po soczewkę, którą dostałeś od optyka. Jeśli tę tkaninę już dawno zgubiono, weź miękki ręcznik papierowy i trochę wody.  Jednak możesz też umyć okulary ciepłą wodą, nakładając niewielką ilości płynu do naczyń i suszenie bawełnianą szmatką. 

 

Zostawiasz je na przedniej szybie w aucie do wyschnięcia.

Grube plastikowe ramki są popularnym trendem, ale mogą nie wytrzymać próby czasu, podobnie jak metalowe ramy - szczególnie w upale. Pozostawienie okularów na desce rozdzielczej samochodu, zwłaszcza jeśli masz plastikowe oprawki, ciepło przez przednią szybę może zmiękczyć okulary i mogą one w ten sposób stracić kształt. Pozostawienie ich w pobliżu innych źródeł ciepła, takich jak kaloryfery lub piec, też prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem.

 

Składasz je i kładziesz soczewkami do dołu

Dobrym pomysłem może być złożenie okularów i ułożenie ich na płaskiej powierzchni, ale w rzeczywistości może to doprowadzić do zadrapania soczewek. Przechowywanie ich z powrotem w etui jest zawsze bezpiecznym zakładem, ale jeśli musisz, lepiej odłóż okulary z soczewkami skierowanymi do góry.

 

Pozwalasz innym je nosić

Czasami przyjaciel lub członek rodziny jest ciekawy, jak słabo widzisz, więc prosi o przymocowanie okularów. Okazuje się, że należy uprzejmie odmówić, ponieważ pozwolenie innym osobom na przymocowanie okularów to inny sposób na rozciągnięcie oprawek.

 

Próbujesz skleić je z powrotem

Pomimo stosowania najlepszych praktyk, czasami twoje okulary po prostu pękają. Nie chcesz wydawać pieniędzy na nową parę, i chcesz szybko je skleić. Dobry plan? Nie. Nie powinieneś próbować, skleić okularów, ponieważ zdarza się, że same soczewki mogą być w stanie zmieścić się w innej nowej oprawie, ale jeśli przykleją się do prawek, to możesz nie móc ponownie ich użyć.

 

Ćwiczysz lub uprawiasz sport w okularach

Nadal musisz to zobaczyć, próbując złapać piłkę lub nawet pobiegać, ale noszenie okularów może się bardzo źle skończyć. Zamiast tego rozważ inwestowanie w ochronne okulary sportowe, które są wykonane ze specjalnego materiału w celu ochrony oczu podczas uprawiania sportu i aktywności fizycznej.

 

Zasypiasz w nich

Ten jest dość oczywisty, ale zasypianie w okularach jest dużym błędem. Ramki prawdopodobnie zniekształcają się, gdy się położysz, lub, co gorsza, możesz je upuścić i uszkodzić. Zrób sobie przysługę i zdejmij je, jeśli czujesz, że usypiasz.

Czasami z różnych powodów mogą nam przytrafić się różnorakie problemy z okularami progresywnymi. Poniżej prezentujemy objawy i sposoby rozwiązań.


Problem: Twój obszar do czytania jest wąski.

Rozwiązanie:

Sprawdź wysokość montażu i pomiary PD.

 

Problem: Twoje widzenie peryferyjne zaciera się i porusza.

Rozwiązanie: 

Dostosuj ramki, aby zmniejszyć odległość między soczewkami a oczami.

 

Problem: Aby czytać, musisz podnieść głowę lub okulary.

Rozwiązanie: 

Twoje soczewki są zbyt nisko.

Dostosuj ramki, aby usiadły wyżej na twarzy.

Dopasuj noski, aby były bliżej siebie.

 

Problem: Opuszczasz głowę lub okulary, aby czytać na odległość.

Rozwiązanie: 

Twoje soczewki są za wysoko.

Dopasuj ramki, aby usiadły niżej na twarzy.

Poszerz noski.


Problem: Przesuwasz materiał do czytania na bok, aby lepiej się skupić.

Rozwiązanie: 

Twój PD jest wyłączony lub Twoje obiektywy są nieprawidłowo zamontowane.

Niech Twoje soczewki zostaną przerobione z poprawnymi pomiarami PD.

 

Problem: Twoje odległe widzenie jest lekko rozmyte.

Rozwiązanie: 

Zmniejsz wysokość montażu.

 

* PD to odległość między źrenicami.

* Wysokość dopasowania mierzy się od środka źrenicy do dołu soczewki dla każdego oka.

 

Kiedy optyk zakłada okulary na twarz, aby je dopasować, konieczne jest zachowanie naturalnej postawy. Jeśli przechylisz głowę pod kątem, pod którym normalnie nie przechylasz jej, mogą wystąpić błędy w pomiarze wysokości montażu. Noszenie soczewek, które nie są odpowiednio wyrównane, może spowodować, że oczy źle dopasują się do soczewek.

Przeczytaj najpierw część 1 artykułu

https://graloptic.pl/aktualnosci/174-kroki-do-komputerowego-odciazenia-oczu-dla-osob-z-przewleklym-suchym-okiem-cz-1.html

 

6. Ćwiczenia oka

Chociaż możesz wprowadzić zmiany w stacji roboczej i monitorze komputera, możesz wykonać inne czynności, aby chronić oczy najlepiej, jak potrafisz podczas pracy.

Odwróć wzrok od ekranu komputera co najmniej co 20 minut przez 20 sekund. Skupienie się na przedmiocie znajdującym się w odległości około 20 stóp od ciebie może pomóc zmniejszyć obciążenie i zmęczenie mięśni oka. Ta praktyka jest znana jako reguła 20-20-20.

Możesz także dostosować zdolność ogniskowania oczu i „rozluźnić” oczy, patrząc na odległy obiekt przez 10–15 sekund. Następnie spójrz na obiekt, który jest bliżej Ciebie.

 

7. Dostosuj jakość powietrza

Jakość powietrza w otoczeniu, w którym używasz komputera, może mieć wpływ na zmęczenie oczu i suchość. Użyj nawilżacza, aby zwiększyć ilość wilgoci w powietrzu. W razie potrzeby odsuń się od wentylatorów i otworów wentylacyjnych, które nadmuchują powietrze w kierunku twoich oczu i twarzy.

Unikaj także palenia lub narażenia na bierne palenie, które może podrażnić twoje oczy.

 

8. Suplementy

Niektóre suplementy mogą pomóc złagodzić objawy suchego oka i zmęczenia oczu. Na przykład kwasy tłuszczowe omega-3 i ekstrakt z borówki mogą pomóc w suchym oku, ale badania są ograniczone.

Zawsze skonsultuj się z okulistą lub okulistą przed zażyciem jakichkolwiek suplementów.

 

9. Zrób sobie przerwę

Jeśli cały dzień pracujesz przy komputerze, ważne jest, aby robić częste przerwy.

Przerwy te nie muszą trwać długo. Co godzinę lub dwie, poświęć kilka minut, aby wstać, idź na krótki spacer i rozciągnij ręce i nogi. Odsuwanie się od komputera nie tylko zmniejsza zmęczenie oczu i suchość, ale może również pomóc zmniejszyć ból szyi i pleców, który może wystąpić podczas siedzenia przy komputerze.

 

10. Użyj aplikacji

Istnieje kilka aplikacji, które można pobrać na komputer, które przypominają o przerwach lub automatycznie dostosowują ustawienia ekranu w celu ochrony oczu.

Jednym z przykładów jest f.lux, który zmienia kolor i jasność ekranu komputera w zależności od pory dnia, dzięki czemu nie męczysz oczu. Innym przykładem jest Limit czasu, w którym można skonfigurować alerty przypominające o krótkich przerwach.

 

11. Pozostań nawodniony

Odwodnienie może pogorszyć objawy przewlekłego suchego oka, a jeśli przez dłuższy czas wpatrujesz się w ekran komputera, niewystarczające picie wody może pogorszyć Twoje oczy.

Pozostań uwodniony, pijąc co najmniej osiem szklanek wody każdego dnia.

 

12. Odwiedź lekarza okulistę

Jeśli wypróbowałeś wszystkie powyższe rozwiązania i nadal nie możesz uzyskać ulgi, być może nadszedł czas, aby ocenić twoje oczy. Umów się na wizytę u okulisty lub okulisty, aby sprawdzić, czy potrzebujesz nowej recepty na okulary lub kontakty. Lekarz może również zalecić leczenie bez recepty lub na receptę, takie jak krople do oczu lub maści, aby złagodzić objawy.Podsumowując:

 

Wiele z opisanych powyżej kroków nie wymaga ogromnej ilości czasu ani pieniędzy, aby być skutecznym. Zwiększając wysiłki w celu ochrony oczu, prawdopodobnie odczujesz mniejszy dyskomfort w suchym oku.

Czas spędzony na wpatrywaniu się w ekran komputera może wpływać na oczy i nasilać objawy suchego oka. Ale obowiązki związane z pracą mogą często zabraniać Ci ograniczania czasu, który musisz spędzić przed komputerem.

Działania wymagające intensywnej koncentracji mogą powodować zmęczenie oczu i suchość. Według University of Iowa Hospitals and Clinics, osoba mruga do 66 procent rzadziej podczas korzystania z komputera.

Mruganie jest ważne, ponieważ pomaga rozprowadzić substancje nawilżające, takie jak łzy i śluz, na twoich oczach. Jeśli mniej mrugasz, łzy na twoich oczach mają więcej czasu na odparowanie, co powoduje zaczerwienienie i wysuszenie oczu.

Jasność monitora odbijająca się na twoich oczach może również przyczyniać się do suchości i zmęczenia oczu. Pod koniec dnia roboczego możesz zmrużyć oczy, by łatwiej zobaczyć to, co wcześniej.

Oznaki, że możesz mieć komputerowy zespół wzroku, znany również jako cyfrowy zmęczenie oczu, obejmują:

   

 • niewyraźne widzenie
 • suche oczy
 • zmęczenie oczu
 • bóle głowy
 • ból szyi i ramion

Oto 12 kroków, które możesz podjąć, aby zmniejszyć suchość i zmęczenie oczu.


1. Wyreguluj okulary

Jeśli nosisz okulary, porozmawiaj ze swoim okulistą o powłokach antyrefleksyjnych lub specjalnych soczewkach. Mogą one pomóc zminimalizować odblaski na ekranie komputera i zapewnić komfort oczu. Upewnij się również, że masz odpowiednie okulary na receptę. W przeciwnym razie twoje oczy będą się męczyć, aby zobaczyć ekran.

 

2. Krople do oczu

Krople do oczu mogą zapewnić nawilżenie oczu podczas korzystania z komputera. Możesz kupić bez recepty (OTC) sztuczne łzy, których możesz użyć, gdy twoje oczy będą suche.

Jeśli krople OTC i korekty otoczenia nie wydają się pomóc, porozmawiaj ze swoim lekarzem okulistą. Mogą zalecić krople do oczu na receptę w przypadku przewlekłego suchego oka.

 

3. Dostosowania monitora komputera

Właściwe umieszczenie monitora na biurku może pomóc w zmniejszeniu olśnienia i zapewnić bardziej ergonomiczne i wygodne wrażenia.

Jeśli to możliwe, przełącz się na większy monitor. Zazwyczaj sprawia to, że słowa i obrazy są lepiej widoczne. Jeśli to możliwe, powiększaj czcionkę, aby ułatwić czytanie.

Ustaw monitor komputera w odległości około 20 do 26 cali od głowy. Monitor powinien być ustawiony na takiej wysokości, abyś patrzył na środek ekranu. Aby dobrze widzieć ekran komputera, nie musisz się garbić ani nadmiernie siadać.

Pomocne może być również ustawienie monitora tuż poniżej poziomu oczu, aby zmniejszyć powierzchnię oczu wystawioną na działanie powietrza. Może to pomóc w zmniejszeniu parowania łez, co może prowadzić do suchości oczu.

 

4. Ustawienia komputera

Użyj filtru olśnienia nad komputerem, aby zmniejszyć niepożądane światło, które może utrudniać widzenie. Należy również pamiętać, że bardziej płaskie ekrany mają zwykle mniej odblasków.

Ustaw częstotliwość odświeżania komputera na 70–85 Hz. Większość ekranów komputerowych będzie odświeżana z częstotliwością 60 Hz. Jednak ta prędkość może powodować migotanie lub przewracanie ekranu.

Dostosuj również jasność monitora komputera. Jeśli witryna z białym tłem jest tak jasna, że ​​wygląda jak źródło światła, jest zbyt jasna. Ale jeśli monitor wydaje się szary lub matowy, oznacza to, że monitor powinien być jaśniejszy.

 

5. Oświetlenie

Układ miejsca, w którym korzystasz z komputera, może przyczynić się do zmęczenia oczu. Najlepiej, jeśli monitor komputera znajduje się z dala od okna (co oznacza, że ​​nie znajduje się przed ani za oknem).

Zmniejsza to odblaski z zewnętrznych źródeł światła, które mogą dodatkowo podrażniać i osuszać oczy. Jeśli twoje biurko musi stać przy oknie, weź żaluzje lub zasłony, aby zmniejszyć odblaski.

Wyłączenie górnych lamp fluorescencyjnych na korzyść lamp może pomóc zredukować olśnienie górne, co może utrudnić skupienie wzroku. Dostosowanie światła do niższej mocy lub nawet bardziej miękkiego filtra może pomóc zrelaksować oczy.

Jeśli używasz lampy na biurku, upewnij się, że nie jest skierowana bezpośrednio na twoją twarz. Zamiast tego światło powinno być skierowane w dół, w kierunku dokumentów na biurku.

Co to jest astenopia?

Astenopia jest bardziej znana jako zmęczenie oczu. Jest to powszechny stan, który pojawia się, gdy twoje oczy stają się zmęczone intensywnym użyciem. Długie okresy wpatrywania się w ekran komputera lub wysiłek, aby widzieć w słabym świetle, są częstymi przyczynami.

Przez większość czasu astenopia nie jest poważna i ustępuje po odprężeniu oczu. Czasami astenopia jest związana z leżącym u jej podstaw problemem widzenia, takim jak astygmatyzm lub dalekowzroczność (nadwzroczność).
Objawy astenopii

Objawy astenopii mogą być różne dla różnych osób w zależności od przyczyny i leżących u jej podstaw problemów z oczami. Najczęstsze objawy to:

    ból wokół oczu
    ból głowy, który może nasilać się przy użyciu oczu
    suche lub łzawiące oczy
    rozmazany obraz
    piekące, obolałe lub zmęczone oczy
    wrażliwość na światło
    trudności z utrzymaniem otwartych oczu
    zawrót głowy

Według American Academy of Ophthalmology u niektórych osób występują objawy odruchowe związane z astenopią. Mogą one obejmować:

    migrena
    nudności
    drganie mięśni twarzy

 

Przyczyny astenopii

Długotrwałe korzystanie z komputerów i urządzeń cyfrowych stało się tak powszechną przyczyną astenopii, że nazwano ją „syndromem widzenia komputerowego” lub „cyfrowym zmęczeniem oczu”.

Oprócz wpatrywania się w ekrany przez dłuższy czas, inne przyczyny astenopii obejmują:

    czytanie przez długi czas
    wpatrując się w ciemne lub ciemne otoczenie
    jazda na duże odległości
    ekspozycja na jasne światło lub odblaski
    działania wymagające intensywnego skupienia
    być zestresowanym lub zmęczonym
    narażenie na poruszające się suche powietrze, takie jak wentylator, klimatyzacja lub grzejnik
    choroby oczu, takie jak suche oko lub nieskorygowane widzenie

Przez większość czasu astenopię można leczyć, wprowadzając kilka zmian w środowisku i stylu życia.

 

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci leczyć astenopię w domu.

Dostosuj swoje oświetlenie

Wystarczające oświetlenie podczas wykonywania niektórych zadań, takich jak czytanie lub szycie, może pomóc zmniejszyć zmęczenie i zmęczenie oczu. Umieść źródło światła za sobą, wykonując jakikolwiek rodzaj pracy w pobliżu, i ustaw je tak, aby światło było skierowane na twoje zadanie.

Klosz lampy w świetle ustawionym przed Tobą jest najlepszy, jeśli pracujesz lub czytasz za biurkiem. Kluczem jest, aby mieć wystarczające oświetlenie, bez świecenia bezpośrednio w oczy.

Jeśli oglądasz telewizję, miękkie lub słabe oświetlenie w pokoju będzie łatwiejsze dla twoich oczu.
Ćwicz mądrzejszy czas na ekranie

Ograniczenie czasu poświęcanego na ekran komputera lub urządzenie cyfrowe może znacznie przyczynić się do poprawy objawów astenopii. Wraz z ograniczaniem czasu wyświetlania, wypróbuj następujące rozwiązania podczas pracy na komputerze lub urządzeniu cyfrowym:

 • Rób przerwy, stosując zasadę 20-20-20, przesuwając oczy, aby patrzeć na obiekt oddalony o co najmniej 20 stóp, przez 20 sekund, co 20 minut.
 • Usiądź na wyciągnięcie ręki - około 25 cali - od ekranu komputera.
 • Ustaw ekran tak, aby twoje spojrzenie było lekko skierowane w dół.
 • Użyj matowego filtra ekranowego, aby zmniejszyć odblaski, patrząc na szklany ekran.
 • Dostosuj ustawienia ekranu, w tym jasność, kontrast i rozmiar tekstu, aby było lepiej widoczne.

  Dowiedz się, w jaki sposób możesz skutecznie ograniczyć czas spędzany na ekranie przez swoje dzieci, jeśli mają również zmęczenie oczu.

Rób przerwy

Astenopia występuje, gdy twoje oczy spędzają zbyt dużo czasu skupiając się na czymś bez przerwy. Niezależnie od tego, czy czytasz, korzystasz z komputera, czy prowadzisz samochód, robienie okresowych przerw jest ważne. Od czasu do czasu odwracaj wzrok od ekranów lub stron i zatrzymuj się, aby zatrzymać wzrok na długiej drodze.
Używaj sztucznych łez

Sztuczne łzy bez recepty (OTC) pomagają utrzymać nawilżenie oczu, co może złagodzić lub zapobiec suchym oczom spowodowanym wysiłkiem. Używaj ich, nawet jeśli twoje oczy czują się dobrze przed siadaniem do pracy przy komputerze lub innym bliskim zadaniu.

Sztuczne łzy OTC można kupić w sklepach lub w Internecie. Poszukaj nawilżających kropli do oczu, które nie zawierają konserwantów. Można ich używać tak często, jak potrzebujesz i nie zawierają substancji chemicznych, które mogą dodatkowo podrażniać twoje oczy.


Popraw jakość powietrza w swojej przestrzeni

Wprowadzanie zmian w jakości powietrza w otoczeniu, np. Stosowanie nawilżacza, może pomóc w zapobieganiu suchości oczu. Unikaj wdmuchiwania powietrza bezpośrednio w twarz. Możesz to zrobić, odsuwając krzesło od otworów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych lub przesuwając wentylatory lub grzejniki. Podczas jazdy umieść otwory wentylacyjne z dala od twarzy.
Leczenie astenopii

Leczenie astenopii jest czasem konieczne, gdy objawy są ciężkie lub związane z chorobą podstawową. Skontaktuj się z okulistą lub okulistą, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy z widzeniem lub astenopia utrzymuje się nawet po skróceniu czasu na ekranie i podjęciu innych środków w celu odpoczynku oczu.

Leczenie astenopii i powiązanych objawów zależy od przyczyny i może obejmować:

    okulary
    szkła kontaktowe
    chirurgia refrakcyjna
    krople do oczu na receptę

 

Zapobieganie astenopii

Najlepszym sposobem zapobiegania astenopii jest ograniczenie czynności powodujących zmęczenie oczu. Możesz to zrobić, robiąc regularne przerwy podczas wykonywania zadań wymagających intensywnego skupienia, takich jak czytanie, prowadzenie samochodu lub patrzenie na ekran komputera. Jeśli to możliwe, ogranicz ilość czasu spędzanego na komputerze lub urządzeniu cyfrowym.

Regularne badania oczu są również ważne, aby zdiagnozować i leczyć wszelkie zmiany widzenia lub inne problemy z oczami. Wyjściowe badanie oka jest zalecane w wieku 40 lat, czyli wtedy, gdy bardziej prawdopodobne są wczesne objawy choroby oka lub zmiany widzenia. Przeprowadź badanie okulistyczne wcześniej, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w widzeniu lub masz chorobę oka.

Osoby, które są narażone na zwiększone ryzyko rozwoju choroby oka z powodu cukrzycy lub wysokiego ciśnienia krwi, powinny również wcześniej zgłosić się do okulisty lub okulisty.
Na wynos

Astenopia, choć denerwująca, nie jest poważna i nie powoduje trwałych problemów ze wzrokiem lub oczami. Ograniczanie czasu na ekranie, robienie przerw i wprowadzanie kilku zmian w otoczeniu i codziennych nawykach to często wszystko, co jest potrzebne, aby złagodzić objawy i zapobiec ich nawrotowi.

Męty pojawiają się, gdy szklista, żelopodobna substancja, która wypełnia około 80 procent oka i pomaga zachować okrągły kształt, powoli kurczy się. Gdy ciało szkliste kurczy się, staje się nieco sztywne, a pasma mogą rzucać małe cienie na siatkówkę. To są Męty.

 

Czy męty w ciele szklistym znikają?

Na przykład męty spowodowane przez luźne komórki zwykle nie są tak uciążliwe i często same ustępują w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Elementy pływające, które wyglądają jak wątłe nici, wydają się być bardziej widoczne, a w większości przypadków znikają z czasem. ... Większość pływaków jest spowodowana przez oderwanie w tylnej części ciała szklistego.

 

Czy męty w oku są niebezpieczne?
Chociaż same męty nie są niebezpieczne, w rzadkich przypadkach mogą być objawem zagrożenia wzroku. Gdy ciało szkliste kurczy się, może ono szarpać siatkówkę z tyłu oka i powodować łzawienie lub odwarstwienie siatkówki - gdzie siatkówka oddala się od ciała szklistego.

 

Czym są męty?
Większość pływających mętów w oczach jest spowodowana zmianami związanymi z wiekiem, które pojawiają się, gdy galaretowata substancja (szklista) w twoich oczach staje się bardziej płynna. Mikroskopijne włókna w ciele szklistym mają tendencję do zlepiania się i mogą rzucać drobne cienie na siatkówkę. Cienie, które widzisz, nazywane są pływakami.

 

Kiedy powinienem martwić się o pływające oczy?
Jeśli zauważysz nagły wzrost pływów oka, połączony ze zmniejszeniem wzroku, błyskami świateł, cieni lub szarą zasłoną w polu widzenia, może to oznaczać, że masz odklejoną siatkówkę i powinieneś PILNIE poszukać pomocy medycznej.

 

Jak szybko pozbyć się mętów czyli pływaków?
Jeśli pływaki oka zaczynają zaburzać widzenie, dostępne są zabiegi, które zmniejszają ich widoczność lub usuwają. 

- Ignoruj je. Czasami lepsze od leczenia będzie bierność w tej materii.

- Witrektomia to zabieg inwazyjny, polega na usunięciu ciała szklistego i zastąpienia go gazem albo olejem silikonowym. Po tym zabiegu już nigdy nie będzie się widziało tak samo. Jest ostatecznością.

- Laseroterapia

 

Jak pozbyć się naturalnie pływaków?
Naturalne zabiegi na pływaki do oczu: Jedz zdrową dietę pełną produktów przeciwzapalnych. Zastosuj ciepłe i zimne okłady, aby rozluźnić oczy. Delikatnie masuj skronie z zamkniętymi oczami. Wykonuj ćwiczenia oczu, takie jak przewracanie oczami i skupianie się na poruszającym się obiekcie, aby budować odporność na zmęczenie i zmniejszać pływanie. Skróć czas naświetlania.

 

Czy okulista widzi męty w ciele szklistym?
Podczas regularnych badań zawsze powinieneś wspominać lekarzowi okiem o wszelkich zmianach wzroku lub problemach z oczami, zarówno u osób z zaburzeniami wzroku, jak i innych. Pływaki są czasami widoczne tylko podczas badań wzroku, szczególnie jeśli znajdują się blisko siatkówki.

środa, 12 luty 2020 18:04

Soczewki polaryzacyjne - co to jest?

Czym są soczewki polaryzacyjne? Dokonaj wyboru znając zalety i wady.


Chociaż soczewki UV pomagają chronić oczy i skórę wokół oczu przed szkodliwym światłem ultrafioletowym, to nie eliminują rozpraszającego i oślepiającego blasku, który powoduje dyskomfort wizualny w każdej słonecznej sytuacji.

Soczewki spolaryzowane eliminują odblaski, ale mogą nie być idealnym rozwiązaniem dla każdej sytuacji. Opisujemy tu, w jaki sposób działają spolaryzowane soczewki, ich zalety, potencjalne wady.

 

Co to jest blask?
Kiedy wiązka światła uderza w płaską powierzchnię, staje się spolaryzowana lub odbija się w poziomie. Pakiet staje się skoncentrowany i oślepia każdego, kto go obserwuje. Nazywa się to oślepiającym blaskiemOdbicia te mogą być jednolite, czyli światło odbite od gładkiej pracy. Jednolite odbicia to światło odbite od drogi lub od zderzaka samochodu lub tylnej szyby. Mogą być również niejednorodne, czyli światło odbijane od nierównej powierzchni. Przykładem może być światło odbite od bieżącej wody lub plama lodu na drodze.

Niezależnie od przypadku pożądanym rezultatem jest odfiltrowanie rozpraszającego światła odbitego i zapewnienie użytkownikowi wyraźnych wrażeń z oglądania.

 

Co to są soczewki polaryzacyjne?

Podczas procesu produkcji na soczewkę okularową nakłada się specjalny środek chemiczny, aby ją spolaryzować. Substancja chemiczna jest laminowana w układzie pionowym, który reorganizuje światło. Ten wzór blokuje światło poziome, aby wyeliminować odblaski, podobnie jak działa żaluzja.

Olśnienie zwykle występuje, gdy fale światła odbijają się od powierzchni odbijających światło, takich jak jezioro, zaśnieżone zbocze lub błyszczący zderzak samochodu. Ponieważ powierzchnia jest pozioma, światło odbija się w poziomie. Gdy nosisz spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne, powierzchnia blokuje odblaski, odfiltrowując poziome fale świetlne, które nie pasują do wzoru laminatu chemicznego.

Obrazy mogą wydawać się ciemniejsze podczas noszenia spolaryzowanych soczewek. Jednak po wyeliminowaniu olśnienia szczegóły obrazu są łatwiej widoczne i może wyraźnie zmniejszyć zmęczenie oczu. Ponadto spolaryzowane soczewki zapewniają również ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.

 

Spolaryzowane soczewki - różnice między szkłami
Niedrogie spolaryzowane okulary znacznie różnią się od droższych soczewek. Tańsze okulary mogą mieć cienki laminat chemiczny po jednej stronie soczewki. Cienka warstwa może zapewnić jedynie minimalną korzyść, a cienką warstwę można łatwo przetrzeć lub zarysować. Możesz również zauważyć aberracje w swoich soczewkach, ponieważ są to zwykle produkowane seryjnie wytłoczone soczewki o niższej jakości.

Opcje wyższej jakości mają folię laminowaną między dwiema warstwami materiału soczewki. Otoczenie laminatu chroni go przed zarysowaniem i zapewnia dodatkowe korzyści. Im grubsza folia polaryzacyjna, tym bardziej ochronna jest soczewka przed olśnieniem.

 

Uwaga na temat koloru soczewki

Ciemniejsze soczewki nie są oznaką lepszej ochrony. Przed zakupem spytaj sprzedawcę okularów lub optyka, w jaki sposób spolaryzowany laminat nakłada się na okulary. Jeśli chodzi o inne opcje, okulary polaryzacyjne są dostępne w szerokiej gamie kolorów, materiałów i wzorów soczewek.

 

Jak działają dla Ciebie soczewki polaryzacyjne
Oprócz zmniejszenia olśnienia, spolaryzowane soczewki zmniejszają zmęczenie oczu podczas długich godzin na słońcu. A jeśli odczuwasz bóle głowy z powodu wrażliwości na światło, spolaryzowane soczewki mogą pomóc Ci doświadczyć mniejszej liczby wystąpień i mniej intensywnych bólów głowy. Soczewki spolaryzowane mogą również zwiększać wyrazistość, kontrast i ostrość, dzięki czemu otoczenie jest przyjemniejsze. A kiedy będziesz w stanie widzieć lepiej, możesz być w stanie szybciej określić mentalnie, co widzisz, co może pomóc skrócić czas reakcji.

Dodatkowa korzyść

Jeśli jesteś osobą kochającą ruch i rekreację nad wodą, wędkarzem, rybakiem lub żeglarzem, spolaryzowane okulary pozwalają widzieć pod powierzchnią wody, dzięki czemu możesz łowić więcej ryb i bezpiecznie manewrować wodą.

Granice polaryzacji
Wyświetlacze ciekłokrystaliczne (LCD) - które są powszechne na ekranach telefonów komórkowych, automatycznych pulpitach nawigacyjnych, zegarów i innych wyświetlaczy przyrządów - mogą być trudne do wyraźnego zobaczenia podczas noszenia spolaryzowanych soczewek. Są szczególnie kłopotliwe dla pilotów, którzy mogą mieć problemy z czytaniem tablicy rozdzielczej, a także oglądaniem obiektów na niebie, w tym innych samolotów.

Ponieważ polaryzacja blokuje nieco światła, korzystanie z niej w nocy nie jest zalecane ze względów bezpieczeństwa.

Spolaryzowane okulary są dostępne w naszych salonach optycznych. Jeśli kupujesz te okulary przeciwsłoneczne blokujące odblaski, aby zmniejszyć zmęczenie oczu, upewnij się, że dobrze wydajesz swoje pieniądze. Skonsultuj się z profesjonalistami w naszych salonach, aby uzyskać dokładne informacje o swoich okularach. Ponadto, w zależności od obciążenia i dyskomfortu związanego ze światłem słonecznym, może istnieć inny problem, o którym powinien wiedzieć lekarz okulista w czym również możemy pomóc.

Skonsultuj się z wykwalifikowanym specjalistą w naszych salonach już dziś, jeśli masz pytania dotyczące działania soczewek spolaryzowanych i czy są odpowiednie dla Ciebie.

Co to jest zwyrodnienie plamki żółtej? Jeśli jesteś tutaj, prawdopodobnie właśnie zostałeś zdiagnozowany lub podejrzewasz, że masz zwyrodnienie plamki żółtej lub ktoś, na kim ci zależy, właśnie został zdiagnozowany lub podejrzewa, że ​​ma chorobę. Cały artykuł poświęcony jest informacjom dotyczącym zwyrodnienia plamki żółtej, ale na tej stronie znajdziesz szybki przegląd ogólny, który pomoże ci się orientować. Zwyrodnienie plamki żółtej jest wiodącą przyczyną utraty wzroku, (wg statystyk w USA, dotykającą ponad 10 milionów Amerykanów) dotykającą więcej osób niż zaćma i jaskra łącznie. Obecnie zwyrodnienie plamki żółtej jest uważane za nieuleczalną chorobę oka. Zwyrodnienie plamki spowodowane jest pogorszeniem środkowej części siatkówki, wewnętrznej tylnej warstwy oka, która rejestruje obrazy, które widzimy, i przesyła je nerwem wzrokowym z oka do mózgu. Środkowa część siatkówki, zwana plamką żółtą, jest odpowiedzialna za skupienie centralnego widzenia w oku i kontroluje naszą zdolność do czytania, prowadzenia samochodu, rozpoznawania twarzy lub kolorów oraz szczegółowego widzenia obiektów.

Ilustracje anatomii normalnego ludzkiego oka i utraty centralnego widzenia:

 

1 – twardówka, 2 – ciało rzęskowe, 3 – tęczówka, 4 – ciecz wodnista, 5 – oś optyczna, 6 – oś widzenia, 7 – rogówka,

8 – soczewka, 9 – naczyniówka, 10 – nerw wzrokowy, 11 – plamka ślepa, 12 – dołek środkowy (plamka żółta), 13 – siatkówka, 14 – ciało szkliste,

 

Można porównać ludzkie oko do kamery. Plamka żółta jest centralnym i najbardziej wrażliwym obszarem tak zwanego filmu. Kiedy działa poprawnie, plamka gromadzi bardzo szczegółowe obrazy w centrum pola widzenia i wysyła je nerwem wzrokowym do mózgu, co interpretuje je jako wzrok. Gdy komórki plamki niszczeją, obrazy nie są odbierane poprawnie. We wczesnych stadiach zwyrodnienie plamki żółtej nie wpływa na widzenie. Później, jeśli choroba postępuje, ludzie doświadczają falistego lub niewyraźnego widzenia, a jeśli stan się pogarsza, centralne widzenie może zostać całkowicie utracone. Osoby z bardzo zaawansowanym zwyrodnieniem plamki są uważane za prawnie niewidome. Mimo to, ponieważ reszta siatkówki nadal działa, zachowują swoje widzenie peryferyjne, które nie jest tak wyraźne jak widzenie centralne.

 

Rodzaje zwyrodnienia plamki

Istnieją dwa podstawowe rodzaje zwyrodnienia plamki: „sucha” i „mokra”. Około 85% do 90% przypadków zwyrodnienia plamki żółtej jest typu „suchego” (zanikowego), a 10–15% typu „mokrego” (wysiękowego). Choroba Stargardta jest formą zwyrodnienia plamki żółtej występującą u młodych ludzi, spowodowaną recesywnym genem.

 

Etapy zwyrodnienia plamki żółtej

Istnieją trzy etapy zwyrodnienia plamki żółtej (AMD). Wczesne AMD - większość osób nie doświadcza utraty wzroku we wczesnym stadium AMD, dlatego ważne są regularne badania oczu, szczególnie jeśli masz więcej niż jeden czynnik ryzyka (patrz poniżej). Wczesne AMD jest diagnozowane przez obecność druzów średniej wielkości (żółte złogi pod siatkówką). Pośrednia AMD - Na tym etapie może wystąpić utrata wzroku, ale nadal mogą nie być zauważalne objawy. Kompleksowe badanie wzroku z konkretnymi testami będzie szukać większych zmian druz i / lub pigmentów w siatkówce. Późne AMD - Na tym etapie zauważalna jest utrata wzroku. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie zwyrodnienie plamki żółtej, oto dziesięć pytań do lekarza.

 

Przyczyny AMD

Konkretne czynniki powodujące zwyrodnienie plamki żółtej nie są jednoznacznie znane, a badania nad tą mało zrozumiałą chorobą ograniczają niewystarczające fundusze. W tym momencie wiadomo o zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem, że przyczyny są złożone, ale obejmują zarówno dziedziczność, jak i środowisko. Naukowcy pracują, aby zrozumieć, co powoduje uszkodzenie komórek plamki żółtej, szukając przełomu w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej. Wiedzą, że przyczyny nie są takie same w przypadku zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem, jak w przypadku choroby Stargardta. Choroba Stargardta ma w większości przypadków specyficzną przyczynę genetyczną, podczas gdy AMD obejmuje zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. 

 

Czynniki ryzyka

Największym czynnikiem ryzyka zwyrodnienia plamki żółtej jest wiek.

Twoje ryzyko wzrasta z wiekiem, a choroba najprawdopodobniej wystąpi u osób w wieku 55 lat i starszych.

 

Inne czynniki ryzyka obejmują:

Genetyka - osoby z wywiadem rodzinnym AMD są bardziej narażone na ryzyko.

Rasa - rasy białej są bardziej podatne na rozwój choroby niż Afroamerykanie lub Latynosi / Latynosi.

Palenie - palenie podwaja ryzyko AMD.

 

Leczenie

Obecnie nie jest znane lekarstwo na zwyrodnienie plamki żółtej, ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko i być może spowolnić postęp po zdiagnozowaniu.

Na przykład można dążyć do zmian stylu życia, takich jak dieta, ćwiczenia, unikanie palenia i ochrona oczu przed światłem ultrafioletowym.

 

Jak możemy pomóc?

Udzielimy wskazówek, jaką drogę diagnostyki i leczenia obrać. Wykonamy dla Państwa okulary z filtrem UV, które zabezpieczą oczy przed światłem ultrafioletowym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu.

W naszych salonach Oferujemy oprawy okularowe wraz ze szkłami korekcyjnymi na każdą kieszeń. W naszej ofercie znajdują się oprawki zarówno niskobudżetowe, jak również oprawki klasy premium. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie odpowiadającego jego potrzebom oraz wydatkom, które zamierza ponieść z tytułu zakupu okularów. Czasami może nam się wydawać, że nie widzimy wyraźnie i również bywa tak, że nie możemy czegoś przeczytać lub zwyczajnie często się potykamy. To pierwsze sygnały informujące nas o tym, że należy zbadać wzrok. Wykwalifikowany optometrysta dokona wspólnie z Tobą badania refrakcji i na podstawie ich wyników stwierdzi nieprawidłowości w aspekcie uchylenie od normy, jeżeli zajdzie taka konieczność dobierze odpowiednią korekcje.

Jeżeli w trakcie badania wykryje u ciebie wadę wzroku, będzie to oznaczało, że moc refrakcyjna Twojej soczewki, którą posiadasz w oku, nie odpowiada dokładnej długości Twojej gałki ocznej. W takiej sytuacji soczewki jednoogniskowe umożliwią nam wyraźne widzenie w każdej odległości do wieku około 40 roku życia. Klasyczne soczewki jednoogniskowe skupiają promienie światła dokładnie na siatkówce twojego oka, dzięki czemu uzyskujemy wyraźny obraz. W przypadku oka z wadą refrakcji obraz jest tworzony przed lub za siatkówką i w wyniku tego mam niewyraźny obraz.

W naszych salonach spoczywa na półkach około 3000 modeli opraw okularowych. Czekają one na Was, abyście mogli Państwo je przymierzyć. Jesteśmy w stanie tak dobrać oprawę, aby w specyficzny sposób uwydatniała to, co warto pokazać i wyeksponować lub ewentualnie odwróciła uwagę od detali mogących stanowić kompleks. Znamy się na tym, co robimy, mamy świadomość jak działać barwami i kształtami w taki sposób aby dopasować oprawy okularowe do danego typu urody i podkreślić osobowość.

W naszych salonach wyznajemy zasadę, że perfekcyjnie dobrana oprawa okularowa to taka oprawa, w której nie tylko wyglądamy świetnie, ale również czujemy się doskonale. Aby spełniać Państwa oczekiwania na bieżąco śledzimy trendy modowe oraz dbamy o to, aby na naszych półkach leżały najnowsze modele.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszych salonów optycznych.

środa, 29 styczeń 2020 16:00

Jakie oprawki do okularów progresywnych?

Jeśli zawsze widziałeś dobrze z bliska, ale masz teraz trudności (i masz ponad 40 lat), prawdopodobnie jest to prezbiopia. Właściwie dopasowane soczewki progresywne mogą pomóc rozwiązać ten problem. Na szczęście prezbiopia nie jest chorobą, która musi radykalnie zmienić twoje życie. Najlepszym sposobem na dostosowanie się do tego nowego wyzwania jest umówienie się na spotkanie z lekarzem okulistą, który najprawdopodobniej przepisze Ci parę soczewek progresywnych.

Soczewki progresywne, oferują więcej korzyści niż soczewki dwuogniskowe (które pozwalają tylko lepiej widzieć blisko i daleko), umożliwiając wyraźne widzenie na wszystkich odległościach - blisko, daleko i we wszystkim pomiędzy. Soczewki progresywne eliminują również linię w okularach dwuogniskowych i umożliwiają płynniejsze przejście od patrzenia w dal do skupiania się na obiektach z bliska. Oczywiście korzyści płynące z soczewek progresywnych są najbardziej widoczne, gdy są one odpowiednio dopasowane do twoich oprawek i sposobu dopasowania oprawek do twarzy.

Najczęściej wykonuje to wyszkolony optyk. Optycy doradzają pacjentom w wyborze oprawek i soczewek po otrzymaniu recepty od optyka lub okulisty.

Jakie są najlepsze ramki dla soczewek progresywnych?
Ważne jest, aby zrozumieć wpływ, jaki wybór ramki ma na soczewki. Rozmiar ramki jest ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o soczewki progresywne, ponieważ niektóre soczewki progresywne działają lepiej w ramkach o różnych rozmiarach. Ponieważ soczewki progresywne umożliwiają widzenie na wszystkich odległościach, ważne jest, aby cały zakres widzenia mieścił się w kadrze. Dlatego ramki z bardzo krótkim obiektywem nie pasują do soczewek progresywnych, a także do ramek z większym obiektywem (co najmniej 28 mm wysokości). Ważny jest także kształt soczewki.

Użytkownicy powinni unikać opraw lotników i kocich oczu, ponieważ obaj mogą odciąć dolną część pola widzenia, powodując utratę wzroku podczas czytania. Zamiast tego powinni szukać krótszych ram o zaokrąglonych krawędziach, takich jak rogi, retro końcówka skrzydeł, okrągłe i owalne.

Jak rozpoznać, czy soczewki progresywne są prawidłowo dopasowane?
Około 80% problemów z progresywnymi soczewkami wynika z błędów dopasowania. Gdy okulary powrócą z laboratorium, optyk sprawi, że będziesz je przymierzać w celu przeprowadzenia ostatecznej kontroli dopasowania i upewnienia się, że są odpowiednio dopasowane. Jeśli oś soczewki nie jest wyśrodkowana w obiektywie, może to uniemożliwić wyraźne widzenie (np. Podczas czytania książki lub schodzenia po schodach). Ważne jest, aby soczewki pasowały do ​​oczu noszącego, w szczególności do jego źrenic. Odbywa się to poprzez dwa pomiary, które optyka wykonają przed zamówieniem nowych soczewek: odległość źrenicy i wysokość montażu. Odległość źrenicy (PD) to odległość między źrenicami. Wysokość dopasowania mierzy się od środka źrenicy do dołu soczewki dla każdego oka.

Nasz specjalista od okularów na miejscu w naszym salonie może pomóc Ci rozwiązać wszelkie problemy z dopasowaniem, jakie możesz mieć.

czwartek, 23 styczeń 2020 22:39

Profesjonalne Badanie Wzroku Częstochowa

Badanie wzroku to seria badań przeprowadzonych przez okulistę (lekarza), okulistę lub ortoptyka, optyka, oceniających wzrok i zdolność do skupienia się na przedmiotach oraz ich rozpoznawania, a także inne testy i badania dotyczące oczu. Pracownicy służby zdrowia często zalecają, aby wszyscy ludzie poddawali się okresowym i dokładnym badaniom oka w ramach rutynowej podstawowej opieki zdrowotnej, zwłaszcza że wiele chorób oczu jest bezobjawowych.

Badania oka mogą wykryć potencjalnie uleczalne oślepiające choroby oczu, objawy oczne chorób ogólnoustrojowych lub oznaki nowotworów lub innych anomalii mózgu.

Badanie całego oka składa się z badania zewnętrznego, a następnie specjalnych testów ostrości wzroku, funkcji źrenicy, ruchliwości mięśnia zewnątrzgałkowego, pól widzenia, ciśnienia wewnątrzgałkowego i oftalmoskopii przez rozszerzoną źrenicę.

Minimalne badanie wzroku obejmuje testy ostrości wzroku, funkcji źrenicy i ruchliwości mięśnia zewnątrzgałkowego, a także bezpośrednią oftalmoskopię przez nierozwiniętą źrenicę.

 

Poniżej prezentujemy główne zagadnienia, z jakimi można się zetknąć przy badaniu okulistycznym.

 

Ostrość widzenia

Ostrość wzroku to zdolność oka do wykrywania drobnych szczegółów i jest ilościową miarą zdolności oka do widzenia ostrego obrazu z pewnej odległości. Standardowa definicja normalnej ostrości wzroku (widzenie 20/20 lub 6/6) to zdolność do rozwiązania wzoru przestrzennego oddzielonego kątem widzenia jednej minuty łuku. Terminy 20/20 i 6/6 pochodzą od obiektów o znormalizowanych rozmiarach, które mogą zobaczyć „osoba o normalnym wzroku” w określonej odległości. Na przykład, jeśli można zobaczyć w odległości 20 stóp obiekt, który normalnie można zobaczyć z odległości 20 stóp, wówczas ma się pole widzenia 20/20. Jeśli widzisz na wysokości 20 stóp, co normalna osoba widzi na wysokości 40 stóp, wtedy masz widzenie 20/40. Innymi słowy, przypuśćmy, że masz problemy z widzeniem obiektów na odległość i możesz zobaczyć tylko do 20 stóp, co osoba o normalnym widzeniu może zobaczyć do 200 stóp, wtedy masz widzenie 20/200. Terminologia 6/6 jest częściej stosowana w Europie i Australii i przedstawia odległość w metrach.

Często jest to mierzone za pomocą karty Snellena lub bazowego logMAR Velorum Visual Acuity System.

 

Refrakcja

W fizyce „załamanie” to mechanizm, który zagina ścieżkę światła przechodzącego z jednego ośrodka do drugiego, tak jak gdy przechodzi on z powietrza przez części oka. W badaniu wzroku termin refrakcja jest określeniem idealnej korekcji błędu refrakcji. Błąd refrakcji to nieprawidłowość optyczna, w której kształt oka nie powoduje ostrego skupienia światła na siatkówce, powodując niewyraźne lub zniekształcone widzenie. Przykładami błędu refrakcji są krótkowzroczność, nadwzroczność, starczowzroczność i astygmatyzm. Procedura refrakcji składa się z dwóch części: obiektywnej i subiektywnej.

 

Refrakcja obiektywna

Refrakcja obiektywna to refrakcja uzyskana bez otrzymywania od pacjenta informacji zwrotnej za pomocą retinoskopu lub auto-refraktora.

Aby wykonać retinoskopię, lekarz rzutuje smugę światła na źrenicę. Seria soczewek błysnęła przed okiem. Patrząc przez retinoskop, lekarz może zbadać odruch światła źrenicy. Na podstawie ruchu i orientacji tego odbicia siatkówki mierzy się stan refrakcji oka.

Auto-refraktor to skomputeryzowany instrument, który świeci światłem do oka. Światło wędruje przez przód oka, do tyłu, a następnie ponownie do przodu przez przód. Informacje odsyłane z powrotem do przyrządu dają obiektywny pomiar błędu refrakcji bez zadawania pacjentom jakichkolwiek pytań.

 

Refrakcja subiektywna

Subiektywne załamanie wymaga odpowiedzi pacjenta. Zazwyczaj pacjent będzie siedział za phoropterem lub nosił ramkę próbną i patrzył na wykres oka. Okulista zmieni soczewki i inne ustawienia, prosząc pacjenta o opinię na temat tego, który zestaw soczewek zapewnia najlepszą widoczność.

 

Refrakcja cykloplegiczna

Czasami specjaliści do pielęgnacji oczu wolą uzyskać refrakcję cykloplegiczną, zwłaszcza gdy starają się uzyskać dokładną refrakcję u małych dzieci, które mogą zniekształcać pomiary refrakcji, dostosowując oczy do zakwaterowania. Cykloplegiczne krople do oczu nakłada się na oko, aby tymczasowo sparaliżować mięsień rzęskowy oka.

 

Funkcja źrenicy

Badanie funkcji źrenicy obejmuje sprawdzenie źrenic pod kątem równego rozmiaru (różnica 1 mm lub mniejsza może być normalna), regularnego kształtu, reaktywności na światło oraz bezpośredniego i zgodnego dostosowania. Te kroki można łatwo zapamiętać za pomocą mnemonicznego PERRLA (D + C): Uczniowie równi i Okrąg; Reaguje na światło i zakwaterowanie (bezpośrednie i zgodne).

Test latarki wahadłowej może być również pożądany, jeśli podejrzewa się uszkodzenie neurologiczne. Test wahadłowej latarki jest najbardziej użytecznym testem klinicznym dostępnym dla lekarza ogólnego do oceny anomalii nerwu wzrokowego. Ten test wykrywa wadę źrenicy aferentnej, zwaną także źrenicą Marcusa Gunna. Odbywa się to w półcienistym pokoju. W normalnej reakcji na test wahadłowej latarki, obie źrenice zwężają się, gdy ktoś jest wystawiony na działanie światła. Gdy światło jest przenoszone z jednego oka do drugiego, oba oczy zaczynają się rozszerzać, ale zwężają się ponownie, gdy światło dociera do drugiego oka.

Jeśli w lewym oku występuje wada eferentna, lewa źrenica pozostanie poszerzona niezależnie od tego, gdzie świeci światło, podczas gdy prawa źrenica zareaguje normalnie. Jeśli w lewym oku wystąpi wada aferentna, obie źrenice rozszerzą się, gdy światło świeci na lewe oko, ale obie zwężą się, gdy świeci na prawe oko. Wynika to z faktu, że lewe oko nie reaguje na bodziec zewnętrzny (droga aferentna), ale nadal może odbierać sygnały neuronowe z mózgu (droga eferentna) w celu zwężenia.

Jeśli istnieje jednostronny źrenica o normalnej reaktywności na światło, jest mało prawdopodobne, że występuje neuropatia. Jeśli jednak towarzyszy temu opadanie powieki górnej, może to wskazywać na zespół Hornera.

Jeśli istnieje mała, nieregularna źrenica, która słabo zwęża się do światła, ale zwykle do pomieszczenia, jest to uczeń Argyll Robertson.

 

Ruchliwość oka

Należy zawsze badać motorykę oka, zwłaszcza gdy pacjenci skarżą się na podwójne widzenie lub lekarze podejrzewają chorobę neurologiczną. Po pierwsze, lekarz powinien wizualnie ocenić oczy pod kątem odchyleń, które mogą wynikać ze zeza, dysfunkcji mięśni zewnątrzgałkowych lub porażenia nerwów czaszkowych unerwiających mięśnie zewnątrzgałkowe. Sakady są oceniane przez szybkie przesuwanie oka pacjenta do celu w skrajnie prawej, lewej, górnej i dolnej części. Ten test dysfunkcji sacadadic, w wyniku którego słaba zdolność oczu do „przeskakiwania” z jednego miejsca do drugiego może wpływać na zdolność czytania i inne umiejętności, przy czym oczy muszą utrwalać i podążać za pożądanym przedmiotem.

Pacjent jest proszony o podążanie za obiema oczami, gdy porusza się on w każdym z dziewięciu głównych kierunków patrzenia. Egzaminator odnotowuje prędkość, płynność, zasięg i symetrię ruchów i obserwuje niestabilność fiksacji. Te dziewięć pól spojrzenia testuje mięśnie zewnątrzgałkowe: dolne, górne, boczne i przyśrodkowe mięśnie odbytu, a także górne i dolne mięśnie skośne.

 

Testowanie pola widzenia (konfrontacja)

Testowanie pól wizualnych polega na testowaniu pola konfrontacyjnego, w którym każde oko jest badane osobno w celu oceny zasięgu pola peryferyjnego.

Aby wykonać test, osoba zamyka jedno oko przymocowane do oka egzaminatora okiem nieokluzowanym. Następnie pacjent jest proszony o policzenie liczby palców krótko migających w każdej z czterech ćwiartek. Ta metoda jest preferowana w porównaniu z tradycyjnym testem palcowym, który jest stosowany w przeszłości, ponieważ stanowi szybki i skuteczny sposób odpowiedzi na to samo pytanie: czy dotyczy to pola widzenia peryferyjnego?

Typowe problemy pola widzenia obejmują mroczek (obszar osłabionego widzenia), hemianopię (utratę połowy pola widzenia), homonimiczną hemianopsję i dwudzielną hemianopię.

 

Badanie zewnętrzne

Zewnętrzne badanie oczu polega na badaniu powiek, otaczających tkanek i szczeliny powiek. Wskazane może być również badanie dotykowe obrzeża oczodołu, w zależności od występujących objawów przedmiotowych i podmiotowych. Spojówkę i twardówkę można sprawdzić poprzez indywidualne spojrzenie w górę i świecenie światła podczas cofania górnej lub dolnej powieki. Pozycja powiek jest sprawdzana pod kątem nieprawidłowości, takich jak opadanie powiek, które jest asymetrią między pozycjami powiek. [1]

 

Lampa szczelinowa

Dokładna kontrola struktur przedniego oka i przydatków oka jest często wykonywana za pomocą lampy szczelinowej, która jest mikroskopem montowanym na stole z dołączonym specjalnym regulowanym źródłem oświetlenia. Niewielka wiązka światła, która może mieć różną szerokość, wysokość, kąt padania, orientację i kolor, przepływa przez oko. Często ta wiązka światła jest zwężana do pionowej „szczeliny” podczas badania lampą szczelinową. Badacz ogląda oświetlone struktury oka poprzez układ optyczny, który powiększa obraz oka, a pacjent jest podczas siedzenia badany, a głowa stabilizowana przez

Okulary z filtrem światła niebieskiego - pomocne czy po prostu modne?

Klientka zaczęła się martwić, gdy jej wzrok stał się niewyraźny podczas korzystania z komputera, ale lekarz okulista stwierdził, że jej oczy są w porządku. Potem dostała nowy komputer w pracy z dużo jaśniejszym ekranem, a jej oczy i głowa zaczęły boleć. Słyszała o okularach z filtrem światła niebieskiego i przekopała internet aby dowiedzieć się o tym więcej. Pomyślała, że warto spróbować i teraz jej oczy nie czują się tak zmęczone, moje rozmazane widzenie zniknęło, a jakkolwiek dziwnie to brzmi, moja twarz nie czuje się tak zmęczona po pracy.


Okulary z filtrem światła niebieskiego pomagają zapobiegać zmęczeniu oczu i nieostrym widzeniu. Aktualnie wciąż rośnie grono osób noszących specjalne okulary do blokowania lub filtrowania wysokoenergetycznego niebieskiego światła pochodzącego z ekranów cyfrowych. Czy te okulary naprawdę działają? To zależy od tego, kogo zapytasz. Ponieważ okulary są nowszym produktem, nie ma zbyt wielu badań, które mogłyby pokazać. 

Amerykańska Akademia Okulistyki twierdzi, że ich nie potrzebujesz i odnotowała, że ​​nie zaleca żadnych specjalnych okularów dla użytkowników komputerów. Organizacja twierdzi, że niebieskie światło z urządzeń cyfrowych nie prowadzi do chorób oczu, a nawet nie powoduje zmęczenia oczu. Mówi się, że problemy, na które narzekają ludzie, są po prostu spowodowane nadużywaniem urządzeń cyfrowych.

Niektórzy specjaliści od oczu uważają, że soczekiw BB dają korzyści.

Reprezentanci przemysłu optycznego, twierdzą, że „okulary specjalistyczne” to „jedna taktyka”, która może ograniczyć zmęczenie oczu. 

Niebieskie światło jest wszędzie
Dostawaliśmy mnóstwo niebieskiego światła, zanim zaczęło się nowoczesne życie cyfrowe. Większość pochodzi ze słońca. Ale gadżety, takie jak telewizory, smartfony, laptopy i tablety, które wypełniają współczesne życie, emitują jaśniejsze światło o krótszej długości fali (bardziej niebieskawe).

Zagrożenia dla zdrowia przez niebieskie światło
Jasne ekrany mogą osłabić ogólny stan zdrowia. Co możesz zrobić, aby chronić swoje oczy?


Ankieta z 2018 r. Przeprowadzona przez Acuvue, producenta soczewek kontaktowych, wykazała, że ​​pracownicy biurowi spędzają około 6,5 godziny dziennie siedząc przed komputerem. Badanie Pew Research Center wykazało, że 28% dorosłych Amerykanów twierdzi, że korzysta z Internetu „prawie stale”, w porównaniu z 21% w 2015 roku. Młodsi dorośli są najbardziej dostępni online, a badanie Pew wykazało, że około połowa respondentów w wieku 18–29 lat zgłasza są stale online.

Naukowcy z Emory University, zgadza się, że dotychczasowe badania pokazują, że cyfrowe nadużywanie, a nie niebieskie światło, powoduje problemy z oczami. Ale niektórzy pacjenci, którzy noszą niebieskie okulary, zgłaszają mniej zmęczenia oczu, mówi.

Kolejnym argumentem przemawiającym za niebieskimi okularami jest to, że pomagają ci lepiej spać w nocy. Naukowcy zgadzają się, że niebieskie światło z urządzeń LED, takich jak smartfon lub laptop, hamuje produkcję melatoniny indukującej sen.

Badanie przeprowadzone w 2017 r. Przez University of Houston wykazało, że uczestnicy noszący okulary wykazali około 58% wzrost poziomu nocnej melatoniny. „Używając niebieskich okularów blokujących możemy poprawić sen i nadal korzystać z naszych urządzeń. To miłe, ponieważ nadal możemy być produktywni w nocy ”- powiedziała dr Lisa Ostrin, profesor uniwersyteckiego College of Optometry, zgodnie z komunikatem uniwersyteckim.

 

Daj odpocząć swoim oczom

Jeśli martwisz się, w jaki sposób komputery i inne ekrany emitujące niebieskie światło wpływają na twoje oczy, być może powinieneś zakupić okulary z filtrem światła niebieskiego?

Jeśli kiedykolwiek miałeś wrażenie, że twoje oczy są suche i zmęczone po długim dniu patrzenia na ekran komputera - nie jesteś sam.

Cyfrowe ekrany emitują niebieskie światło, które może mieć negatywne konsekwencje dla podglądaczy, w tym zmęczone, suche lub łzawiące oczy i podrażnione oczy. Niebieskie światło jest również znane z sabotowania harmonogramu snu, ponieważ zakłóca rytm okołodobowy (np. Wewnętrzny zegar, który informuje, kiedy należy spać lub nie zasnąć).

Niestety większość z nas nie może uniknąć korzystania z komputerów, tabletów i telefonów w życiu codziennym. Jak więc radzić sobie z negatywnymi konsekwencjami ekranów cyfrowych? (Poza tym cierpimy w ciszy, gdy kontynuujemy pisanie i przewijanie).

Wprowadź okulary blokujące niebieskie światło jako najnowszy trend wellness.

 

Czym jest niebieskie światło?
Okulary blokujące niebieskie światło mają specjalnie wykonane soczewki, które podobno blokują lub odfiltrowują niebieskie światło wydzielane z ekranów cyfrowych. Soczewki chronią oczy przed olśnieniem i mogą pomóc w ograniczeniu potencjalnego uszkodzenia siatkówki w wyniku długotrwałego narażenia na niebieskie światło.

Ale czy niebieskie światło jest warte szumu?
Może Cię to zaskoczyć, ale wiele problemów z oczami spowodowanych ekranami cyfrowymi nie wynika z niebieskiego światła.

Wiele osób odczuwa dyskomfort w oku spowodowany ekranami cyfrowymi, ale większość problemów faktycznie obejmuje termin zwany syndromem widzenia komputerowego (CVS). (Czasami nazywa się to również cyfrowym zmęczeniem oczu).

CVS to szeroki zakres problemów związanych ze zmęczeniem oczu i dyskomfortem. Twoje oczy nieustannie zmieniają ostrość i poruszają się, patrząc na ekran. Ponadto blask i kontrast mogą być trudne dla twoich oczu. Więc chociaż podrażnienie oczu może być spowodowane długim dniem pracy przy komputerze, dyskomfort w oku nie wynika bezpośrednio z samego niebieskiego światła.

Kiedy zbyt długo patrzymy na ekran lub urządzenie cyfrowe, nie mrugamy zbyt często, co powoduje, że rogówka staje się sucha i zirytowana. Kiedy skupiamy wzrok na czymś z bliska, takim jak ekran lub nawet książka, nasze oczy są napięte i skurczone, co może powodować dyskomfort w oku. Ale jeśli spojrzysz w przyszłość na odległy obiekt, nasze oczy się zrelaksują.

 

Postanowiliśmy zbadać temat głębiej i... dotarliśmy do informacji p.t.: "Szkodliwość niebieskiego światła tanich żarówek led"

Należy zdać sobie sprawę z jednego faktu, mianowicie: w obecnych czasach niemal wszystkie wyświetlacze takie jak matryce monitorów, telewizorów, tabletów, SmartWatch oraz smartfonów posiadają podświetlenie wykonane w technologii LED. O ile producenci oraz prawdopodobnie mający z nami związek naukowcy utrzymują że wyświetlacze podświetlane ledem są zupełnie nieszkodliwe hotele zupełnie inne informacje zostają publikowane w zakresie związanym z emisją światła niebieskiego przez żarówki LED. W tym momencie zaczyna być interesująco. Jak podaje CNN niebieskie światło w oświetleniu LED, które jest coraz bardziej popularne w naszych domach, może uszkodzić siatkówkę oka, zakłócając jednocześnie nasz rytm biologiczny i rytm snu. Takie informacje podaje francuski organ do spraw zdrowia. Nowe dowody naukowe potwierdzają „skutki fototoksyczne” krótkotrwałego narażenia na niebieskie światło o wysokiej intensywności, a także zwiększone ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej związanej z wiekiem po przewlekłym narażeniu na źródła o niższym natężeniu, według Francuskiej Agencji Żywności, Środowisko i bezpieczeństwo i higiena pracy, znane jako ANSES. Związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej, wiodąca przyczyna utraty wzroku u osób po 50. roku życia, powoduje uszkodzenie plamki żółtej, niewielkiego miejsca w pobliżu środka siatkówki, które jest potrzebne do ostrego widzenia centralnego. Jednak ochrona przed szkodliwym działaniem siatkówki, jaką zapewniają ekrany, filtry i okulary przeciwsłoneczne „przeciw niebieskiemu światłu”, jest różna, a ich zdolność do zachowania rytmów snu nie jest udowodniona.

Diody LED lub diody elektroluminescencyjne składają się z półprzewodnikowego układu scalonego umieszczonego na powierzchni odbijającej; kiedy elektryczność przepływa przez półprzewodnik, wytwarzane jest światło.

Niebieskie światło samo w sobie nie jest nowe. Światło słoneczne wytwarza promienie niebieskiego, które mają wyższą energię niż inne długości fal w spektrum światła. Staromodne żarówki wytwarzały nieco niebieskiego światła, choć mniej niż emitowane przez energooszczędne żarówki fluorescencyjne lub diody LED.

Lekarze wydają ostrzeżenie o latarniach LED

Diody LED podlegają szybkiemu rozwojowi technologicznemu i ekonomicznemu jako nowe źródło oświetlenia. Przez wiele lat były używane tylko w elektronice, ale obecnie znajdują się jako integralne części systemów oświetleniowych. Obecnie diody LED są używane do celów domowych, a także przemysłowych i komercyjnych.

Według amerykańskiego Departamentu Energii w Stanach Zjednoczonych produkty LED są coraz częściej stosowane, co stanowi pozytywny rozwój pod względem zużycia energii, ponieważ zużywają znacznie mniej energii elektrycznej na lumen niż wiele tradycyjnych technologii oświetleniowych. Penetracja rynku oświetlenia LED rośnie i będzie stanowić 48% całkowitej sprzedaży lumen-godzin do 2020 r. I 84% do 2030 r., Szacuje agencja.

Rozróżnia się różne rodzaje niebieskiego światła. Na przykład, „ciepłe białe” domowe oświetlenie LED ma niewielkie ryzyko fototoksyczności, podobne do tradycyjnego oświetlenia. Jednak inne źródła światła LED, w tym najnowsze latarki, reflektory samochodowe i niektóre zabawki, wytwarzają bielsze i „zimniejsze” niebieskie światło, które jest bardziej szkodliwe.

Dodatkowe dowody naukowe

W amerykańskim badaniu opisano także użycie niebieskiego światła jako „coraz bardziej widoczne” w dzisiejszym świecie. Główny autor Gianluca Tosini, profesor i główny specjalista ds. Badań naukowych w Morehouse School of Medicine w Atlancie, powiedział, że niebieskie światło może rzeczywiście uszkodzić oczy, ale tylko wtedy, gdy długości fal są niższe niż 455 nanometrów, a ich intensywność jest dość wysoka.

„W siatkówce znajdują się fotoreceptory niebieskiego światła, które bezpośrednio komunikują się z zegarem okołodobowym mózgu” - napisał w e-mailu Tosini.. „Prawdą jest, że ekspozycja na światło wieczorem wpływa na rytm snu i rytmu dobowego głównie poprzez hamowanie syntezy hormonu snu melatoniny”.

Jednak powiedział także, że kilka badań wykazało, że „wystawienie na działanie niebieskiego światła w środku dnia może mieć korzystne skutki”, ponieważ zwiększa czujność.

Jak wynika z badań, takie niebieskie światło ze smartfonów jest powiązane z niektórymi nowotworami

Siatkówka „gromadzi cząsteczki fluorescencyjne zwane ogólnie lipofuscyną” - wyjaśnił Sparrow. „Związki te stają się obfite z wiekiem i są wrażliwe na niebieskie światło”. Wczesne dowody sugerują, że ta wrażliwość na światło może w dłuższej perspektywie prowadzić do niezdrowych reakcji optycznych.

Tosini zauważył, że naukowcy są przekonani, że narażenie na niebieskie światło LED w zakresie od 470 do 480 nanometrów przez krótki do średniego okresu (dni do tygodni) nie powinno znacząco zwiększać ryzyka chorób oczu, ale to niekoniecznie musi być prawdą przez długi czas - narażenie termiczne (miesiące do lat).

„Uważam, że potrzeba więcej badań na ten temat, który naprawdę wpływa na zdrowie wielu obywateli” - powiedział. Dodał, że potencjalnym rozwiązaniem problemu niebieskiego światła będzie opracowanie inteligentnych systemów oświetleniowych, które zmieniają skład oświetlenia w ciągu dnia.

Niepowiązany przegląd badań naukowych w 2017 r. Potwierdza również stwierdzenie zawarte w raporcie ANSES, że okulary przeciwsłoneczne i filtry mogą nas nie chronić. W przeglądzie zbadano potencjalne korzyści lub szkody wynikające z zastosowania soczewek „blokujących niebieskie”, sprzedawanych w celu ochrony przed fototoksycznością i stwierdzono „brak dowodów wysokiej jakości” potwierdzających ich użycie dla całej populacji w celu poprawy wydajności widzenia lub jakości snu, złagodzenie zmęczenie oczu lub zachowanie zdrowia plamki. ”

Jednak Sparrow powiedział, że na ogół okulary przeciwsłoneczne blokują światło ultrafioletowe, a te „mające żółty odcień powinny być preferowane, ponieważ zmniejszą również ilość niebieskiego światła docierającego do siatkówki”.

W ostatecznym rozrachunku ANSES uważa, że ​​zalecany maksymalny limit krótkotrwałej ekspozycji na niebieskie światło powinien zostać zmieniony w dół, nawet jeśli większość ludzi rzadko byłaby w stanie osiągnąć ten poziom. Jak zauważyły ​​władze francuskie, dzieci i młodzież, których oczy nie w pełni filtrują niebieskie światło, są szczególnie wrażliwe na szkodliwe działanie zimnego niebieskiego światła. Agencja zaleciła również, aby konsumenci mogli korzystać tylko z urządzeń LED niskiego ryzyka i zmniejszyć jasność reflektorów samochodowych.

Francuska Agencja ds. Żywności, Środowiska i Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (ANSES) jest francuską instytucją publiczną, której głównym zadaniem jest ocena zagrożeń dla zdrowia w zakresie żywności, środowiska i pracy, w celu lepszego kształtowania polityki publicznej. ANSES odpowiada przed francuskimi ministerstwami zdrowia, rolnictwa, środowiska, pracy i spraw konsumenckich.

Na podstawie materiałów dostępne w internecie na temat szkodliwości światła niebieskiego można dojść do wniosku, że warto stosować rozwiązania filtrujące to światło. Jedynym problemem jest to, czy soczewki okularowe blokujące światło niebieskie są na tyle dobrej jakości, aby spełniały swoje zadania?

Postaramy się obserwować ten temat jeszcze tylko czegoś nowego się dowiemy to zamieścimy to w naszych aktualnościach.

Kiedy ręka jest za krótka... i nadal nie możemy przeczytać tekstu, to znak, że potrzebujemy nowych okularów.

Prezbiopia, tak okuliści nazywają starczowzroczność. Powoduje ona, że czytanie bez okularów jest trudne, a w kolejnym etapie prawie niemożliwe. Życie lubi nas zaskakiwać na każdym kroku. Prawdopodobnie zaskoczy nas też fakt że po przekroczeniu 40 roku życia i najczęściej do 50 roku życia nasze ciało zaczyna się starzeć i ulega nieustannym zmianom. Jeśli kiedyś wykonywaliśmy pewne czynności były one proste i oczywiste, to mogą przestać być już takie proste.

Procesy starzenia mogą nam doskwierać w życiu poprzez wpływ na nasze zdrowie, ruch oraz na szeroko pojęte życie. Niestety zmiany te będą dla nas odczuwalne również w przypadku narządu wzroku. Kiedyś mogliśmy bez problemu czytać i nie sprawiało nam to kłopotów, a teraz musimy odsuwać rękę coraz dalej od naszych oczu, zdajemy sobie sprawę, że tekst nadal nie jest widoczny, no i najwyższy czas aby zareagować na te postępujące procesy, które zmieniają naszą rzeczywistość i zafundować sobie odpowiednią korekcję, aby znów móc cieszyć się życiem.

Powinniśmy zacząć w tej sytuacji od wizyty w salonie optycznym takim jak nasz salon w Częstochowie. Nasze salony optyczne prowadzimy od ponad 40 lat. Znamy się na swojej profesji i dysponujemy stosownym zapleczem, które pozwala nam na profesjonalne wykonanie okularów dla państwa od A do Z. Podczas wizyty w naszym salonie w Częstochowie lub w naszych pozostałych salonach w Kaletach, Oleśnie lub Lublińcu, doświadczeni fachowcy pomogą państwu odnaleźć się w nowej rzeczywistości czyli w świecie okularów progresywnych.

Podstawą jest dobór okularów do twarzy i tutaj nasza oferta obejmuje bardzo szeroki wybór oprawek wraz profesjonalną konsultacją w zakresie doboru okularów do kształtu twarzy oraz oprawę oczy klienta. Zdajemy sobie sprawę że okulary muszą stać się elementem wizerunku a więc dopasowujemy i je tak, aby podkreśliły charakter oraz styl osoby która będzie je nosić. Pamiętamy jednak o tym, że mają one główny wspierać w jak najlepszy sposób procesy widzenia.

Następnym etapem po badaniu wzroku będzie wybór szkieł. Regularnie uzupełniane asortyment oraz nieustannie go zwiększamy w taki sposób, aby sprostać rosnącym wymaganiom klientów. W zależności od płci, stylu, kształtu twarzy oraz ogólnego wizerunku zaoferować dowolny typ okularów, który z pewnością zaspokoi potrzeby każdego klienta. W naszej ofercie znajdują się oprawy z tworzyw sztucznych, drewna, z metalu oraz na żyłkę.

Okulary Progresywna zakupiona w Częstochowie w naszym salonie zapewniamy państwu ostre widzenie zależnie od odległości. Jeżeli odczuwają Państwo trudności z wyraźnym widzenia z bliska to sygnał, że należy zadbać o swoje oczy. Jeśli chęć przeczytania czegoś powoduje konieczność odsuwania tekstu od oczu wyciągając daleko ręka przed siebie, to brak odpowiedniej korekcji będzie narażał Państwa na zmęczenie wzroku oraz bóle głowy. Okulary z soczewkami progresywnymi są idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących okularów do czytania okularów do dali. Okulary progresywne korygują krótkowzroczność oraz starczowzroczność. Oznacza to jednym słowem, że okulary progresywne pomogą zobaczyć nam wyraźnie to, co znajduje się za oknem, a także przeczytać wiadomości na smartfonie książka która leży bezpośrednio przed mamie. Okulary progresywne to sposób na Komfort ostrego widzenia przez całą dobę w każdych warunkach.

Kiedy powinno się kupić okulary progresywne?

 • jeżeli posiadamy problem z koniecznością zmiany okularów pomiędzy okularami do czytania, a okularami do dali,
 • jeżeli jesteśmy w wieku pomiędzy 40 a 50 lat i odczuwamy problemy w ostrości bliży,
 • jeżeli oczekujemy i potrzebujemy komfortu ostrego widzenia.

Co uzyskujemy dzięki zastosowaniu okularów progresywnych?

Uzyskujemy płynne przejście pomiędzy widzeniem dali oraz bliży dzięki temu, iż szkła progresywne zapewniają ostrych obraz podczas poruszania się oraz zmniejszają zniekształcenia, a także zapewniają Komfort widzenia we wszystkich kierunkach. Dzięki nim możemy bez trudności przechodzić pomiędzy sferami bliży i dali a także odległości pośrednich. Obszary korekcje umieszczone na soczewce są ze sobą płynnie złączone dzięki czemu oko może z łatwością spoglądać poprzez kolejne sfery i płynie przez nie przechodzić.

Jeśli mieszkają Państwo w Częstochowie lub okolicach, to naprawdę warto zadbać o to aby uzyskać profesjonalnie wykonane okulary progresywne w firmie z tradycjami i doświadczeniem. Istnieje bardzo wiele salonów optycznych, które powstały w ostatnim czasie, ale wystarczy pomyśleć i podjąć decyzję. Jak wiadomo doświadczenie przychodzi z wiekiem i praktyką. Jeżeli w Państwa życiu przyszedł moment na okulary progresywne to Graloptic Częstochowa przyjdzie Państwu z pomocą zapewniając satysfakcję z wysokiej jakości obsługi i otrzymanego produktu w wyniku wykonanej przez nas usługi.

Zastanawiasz się gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne w mieście Lubliniec?

Zaufaj profesjonalistom z ponad 40-letnim doświadczeniem.

Salony optyczne Graloptic istnieją od 1978 roku. 

 

Gdzie jesteśmy?

Salon nr 1 znajduje się przy ul. Lompy 10, tel. (34) 356 35 38, godziny otwarcia to Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00, Sobota 9.00 - 13.00.

Salon nr 2 znajduje się przy ul. Damrota 25, tel. (34) 351 33 55, godziny otwarcia to Poniedziałek - Piątek 9.00 - 17.00, Sobota 9.00 - 13.00.

sobota, 04 styczeń 2020 16:48

Dobry salon optyczny Częstochowa zaprasza!

 

GRALOPTIC - Dobry Salon Optyczny Częstochowa zaprasza Państwa do regularnych wizyt przez cały rok. Jesteśmy zawsze "modni".

 

Istniejemy po to, aby zapewnić Państwu najwyższy komfort widzenia

w każdych warunkach!

 

Mamy szeroki wybór opraw i szkieł. Nasz pierwszy Salon Optyczny otworzyliśmy w 1978 roku w Lublińcu. W kolejnych latach rozwinęliśmy działalność poszerzając obszar działania o Częstochowę, Olesno i Kalety. Aby zapewnić najwyższą jakość naszych usług, w naszych salonach znajdują się gabinety okulistyczne, w których przyjmują lekarze okuliści. Posiadamy Międzynarodowe Świadectwo jakości z tytułem SPECJALISTA VARILUX wydane przez firmę ESSILOR, ponadto w 2009 roku otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu optyków przyznane przez dziennikarzy tygodnika 7 DNI. Dobierzemy Państwu oprawy okularowe nadające ekspresji indywidualnemu stylowi jaki państwo posiadacie, zapewniając idealne komponowanie się całości. 

Jesteśmy w posiadaniu specjalistycznego sprzętu, który umożliwia nam wykonywanie nawet bardzo nietypowych zleceń z najwyższą jakością i precyzją. W naszych salonach mogą państwo odbyć badanie wykonywane przez wysokiej klasy fachowców mające na celu perfekcyjny dobór korekty wzroku.

czwartek, 02 styczeń 2020 20:35

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy ?

 Wybór idealnych oprawek okularowych jest bardzo trudny. Zaraz po wejściu do salonu optycznego zdajemy sobie sprawę że otaczają nas setki lub tysiące oprawek o różnych kształtach i kolorach. Jak sprawić aby wybrane okulary były dla nas idealne.

Zidentyfikuj swój własny styl

W obecnej dobie w okulary są bardzo trendy.  Często możemy je znaleźć na twarzy osób posiadających doskonały wzrok gdzie mają charakter jedynie elementy ubioru. Aby dobrze wyglądać w okularach należy je dopasować do swojego stylu. Jeżeli w naszej garderobie znajdują się ubrania rzucające się w oczy to również oprawki które wybierzemy mogą być dość krzykliwe.  Wybrane okulary powinny być kompatybilne swoim wizerunkiem ja wschód nie powinny z nim kontrastować.

Kolor

Kolor również jest istotny przy wyborze okularów. Typy urody wiosenne jesienne powinno decydować się na oprawę okularowa w odcieniach złota brązu i czerwieni. Osoby o typie urody zimnej lata powinna kierować się ku czerni, granatowi oraz ku szarości i srebru..

Określenie kształtu twojej twarzy

wybierając okulary podstawą jest zidentyfikowania kształtu twarzy. Do niego należy dopasować kształt oprawek.

Kształty twarzy to:

 • twarz kwadratowa
 • twarz okrągła 
 • twarz owalna
 • twarz w kształcie serca
 • twarz w kształcie trapezu

poniedziałek, 23 grudzień 2019 11:10

Zdrowe oczy Twojego dziecka

Zdrowe oczy Twojego dziecka to kwestia, której nigdy nie wolno bagatelizować.


Nowy rok to dobry moment, aby pomyśleć o zdrowiu oczu całej rodziny. Zdrowe oczy mają zasadnicze znaczenie dla nauki i rozwoju dziecka. Szacuje się, że 80% uczenia się dziecka dotyczy jego oczu. Jednak co czwarte dziecko ma niewykryty problem ze wzrokiem, dlatego tak ważne jest, aby co roku sprawdzać oczy.

środa, 18 grudzień 2019 11:00

Zapobieganie zmęczeniu oczu u dzieci

Zapobieganie zmęczeniu oczu u dzieci

 
Zbliżają się święta i wielu z nas - zwłaszcza dzieci podczas ferii zimowych - spędza dużo czasu na naszych urządzeniach. Ale zbyt dużo czasu na ekranie może powodować objawy, takie jak suche oko, zmęczenie oczu i zaburzenia koncentracji.


Objawy zmęczenia oczu, na które należy zwrócić uwagę, obejmują:

 • czerwone oczy
 • suche oczy
 • szkliste/wodniste oczy
 • bóle głowy
 • częste mruganie
 • bolące lub piekące oczyn
 • niewyraźne lub podwójne widzenie

  W niektórych przypadkach zmęczenie oczu może powodować utratę koncentracji i motywację do czytania. Zastanów się nad monitorowaniem czasu wyświetlania na ekranie i sugerowaniem innych rzeczy poza byciem na urządzeniu.

   
poniedziałek, 16 grudzień 2019 08:03

Rosnący problem: zespół suchego oka.

Rosnący problem: zespół suchego oka.

To bardzo irytujące przewlekłe zaburzenie dotyka około 30% populacji1 i staje się coraz bardziej powszechne, szczególnie w związku ze starzeniem się populacji i zwiększonym wykorzystaniem urządzeń elektronicznych. Analizujemy ten problem, aby lepiej zrozumieć problem i pomóc w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania, które zapewni większy komfort.

 

Co to jest suche oko?

Suchość oka występuje, gdy oczy nie są w stanie wytworzyć wystarczającej ilości naturalnych łez lub gdy łzy zbyt szybko odparowują. Łzy mają zasadnicze znaczenie dla ogólnego zdrowia oczu. Za każdym razem, gdy mrugasz, na powierzchnię oka nakłada się ochronną warstwę łez, niczym film. Jeśli nie wytworzysz wystarczającej ilości łez, twoje oczy mogą wyschnąć. Spójrzmy na objawy, które mogą wskazywać na problem suchego oka.

sobota, 14 grudzień 2019 16:53

Okulary - Trendy na lata 2019–2020

Trendy na lata 2019–2020
W roku 2019 w marcu podczas targów Vision Expo East, w której udział wzięło ponad 700 wystawców z branży okulistycznej, wyłoniło się kilka trendów na najbliższe 2 lata. Wybraliśmy kilka tych, które będą kształtować okulary w nadchodzącym czasie.

 
Zabarwienie

Tegoroczna paleta kolorów obejmuje od neutralnych odcieni ziemi (beż, zieleń, spalony pomarańczowy) do jasnych kolorów (wskazówka: neon powrócił!). Zauważyliśmy również, że kolory są zwykle bogatsze i perłowe (ciemnoniebieski, winogronowy fiolet, fuksja), z mniejszą przezroczystością. Kolekcje Etnia Barcelona i WOOW oferują style w oryginalnych kolorach.


Style

Style zmieniają się z jednej skrajności w drugą: widzieliśmy minimalistyczne cienkie metalowe ramki obok ich grubych odpowiedników z acetatu. Kolekcja Marni haute couture, która wkrótce będzie dostępna w niektórych naszych klinikach, zawiera intrygujące, duże modele, a Moleskine oferuje przede wszystkim lżejsze, delikatne metalowe modele. Póki co trend w zakresie metalowych ram nadal będzie istniał, a wszyscy producenci ram mają w swojej ofercie modele metalowe.

Przechodząc do kształtu, chociaż trend małych trójkątnych ramek jest w tym roku mniej wyraźny, wyraźne kształty geometryczne (ostre kąty, ramki kwadratowe i sześciokątne itp.) Są popularne wśród wielu projektantów, takich jak Gigi Barcelona.

Modne są style retro: wiele kultowych stylów ramek powraca z nowoczesnym akcentem. Jeśli chodzi o soczewki, zobaczyliśmy mniej lustrzanych soczewek i więcej odcieni gradientu i neutralnych kolorów przypominających lata 70.
 

Nasze typy

Podczas gdy wszystkie kolekcje miały innowacyjne style do wyboru, mieliśmy kilka ulubionych!

Oprawy marki Barcelona mają specjalne miejsce w naszych sercach. Gigi Barcelona, pochwalił się swoją nową kolekcją Beyond Capsule. Ramy wykorzystują to samo minimalistyczne podejście, z którego słynie twórca, i zwiększają ich futurystyczną atmosferę i nieco odważniejszą wizję dla tych, którzy są nieco bardziej odważni!

Barcelona wprowadziła także nową kolekcję: Titanium. Oprawy wykonane są w 100% z japońskiego tytanu, jednego z najmocniejszych i najlżejszych materiałów używanych w okularach. Jeszcze fajniejsze: każdy element kolekcji zawiera aspekt kultury japońskiej, taki jak tradycyjne kolory, minimalistyczne okrągłe kształty inspirowane filozofią Zen i ryciny przywołujące zbroję starożytnych samurajów.
 

W okularach dziecięcych Elevenparis Boys and Girls oferuje wiele nowych stylów pasujących zarówno do młodszych dzieci, jak i nastolatków. Dominują miękkie kolory, dzięki czemu dzieci mogą uprawiać najnowsze trendy. Kolekcja jest w całości wykonana we Francji zgodnie z surowymi standardami jakości.

Wreszcie nowojorskie marki nie zawiodły. DKNY powraca z ramkami inspirowanymi latami 90., a Kate Spade skupia się na kobiecych, kolorowych ramkach.
 

Myślisz o zmianie stylu lub wypróbowaniu jednego z tych nowych trendów?

Odwiedź najbliższy salon Graloptic, aby przejrzeć naszą bogatą ofertę oprawek.

Nasi optyczni styliści pomogą Ci znaleźć modną oprawę, która najbardziej Ci odpowiada.

Ray-Ban jest najbardziej popularny ze względu na okulary przeciwsłoneczne Wayfarer i Aviator.

Głównym powodem, dla którego uważamy, że warto zainwestować w okulary Ray-Ban, jest jego precyzyjna inżynieria i wysokiej jakości materiał. Szczerze mówiąc, posiadany przez nas Ray-Ban ma teraz 5 lat, ale nadal jest w doskonałej formie. Nie ma luźnych śrub, rama jest nadal mocna, a szklana soczewka prawie nie ma zadrapań. W porównaniu do zakupu niższych okularów przeciwsłonecznych po niższej cenie, Ray-Ban wydaje się znacznie lepszą i mądrzejszą inwestycją.

Oto niektóre z moich najlepszych ofert na najlepsze okulary przeciwsłoneczne Ray Ban dla mężczyzn. Poniższe rekomendacje opierają się wyłącznie na naszych osobistych preferencjach, a także opiniach i doświadczeniach klientów i znajomych osób.

 

Ray-Ban Aviator duże metalowe bezlusterkowe spolaryzowane okulary przeciwsłoneczne

Ray-ban

Seria Aviator jest bez wątpienia jednym z najbardziej kultowych modeli okularów przeciwsłonecznych na świecie! Czy wiesz, że okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Aviator zostały pierwotnie zaprojektowane dla amerykańskich lotników w 1937 roku? Ten model okularów przeciwsłonecznych wpadł w błąd w modzie i modzie, co powoduje, że staje się głównym nurtem. Podsumowując, ten ponadczasowy model unisex łączy świetny styl lotnika z wyjątkową jakością, wydajnością i komfortem noszenia. Powiedziałbym, że Aviator jest zdecydowanie jednym z najlepszych posiadanych modeli Ray-Ban.

 

Okulary polaryzacyjne Ray-Ban New Wayfarer

Ray-ban

To nowy projekt okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban Wayfarer. Dzięki zastosowaniu klasycznego jonowego stylu Wayfarer, ta nowa wersja ma mniejszą ramę o bardziej miękkim kształcie oczu. Jeśli patrzysz na projekt, który jest bardziej atrakcyjny, sprawdź również oprawę Tortoise z solidnym brązowym obiektywem. New Wayfarer to wygodny i stylowy odcień na każdą okazję.


Okulary przeciwsłoneczne Ray-Ban Clubmaster bez spolaryzowanego szkła

Ray-ban

Clubmaster to jedna z moich ulubionych seriali w Ray-Ban. Uwielbiam go za styl retro i ponadczasowy. Clubmaster jest zainspirowany nieśmiertelnym stylem lat 50. Mimo, że Clubmaster został ponownie wprowadzony dziesięciolecia po dziesięcioleciach, jest to wielki wyczyn, że wciąż ma swoją początkową wartość jonową. Krótko mówiąc, ostry, chłodny i charakterystyczny, doskonale podsumowuje okulary Clubmaster.


Ray-Ban Metalowe sportowe prostokątne okulary przeciwsłoneczne

Ray-ban

To nowe, świeże, kwadratowe okulary sportowe. Wykonane z drobno szczotkowanego aluminium, sprężynowych zawiasów i matowych gumowych zauszników, metalowe sportowe prostokątne okulary Ray-Ban są świetne pod względem wygody i dopasowania. Głównymi cechami tego modelu jest kruczoczarna rama i kontrastująca kryształowo zielona soczewka, która sprawia, że ​​okulary przeciwsłoneczne wyglądają szczególnie sportowo. To doskonała para do celów prowadzenia samochodu.


Męskie okrągłe okulary polaryzacyjne Ray-Ban

Ray-ban

Round jest obecnie nową modą. Ten model Ray-Ban ma dziwaczny styl retro, który w tym sezonie okazuje się być bardzo modny i modny. Z drucianą ramą wykonaną z wytrzymałego, a jednocześnie lekkiego metalu, czerpie inspirację z zaokrąglonych odcieni herbaty z lat 60. Zdecydowanie te okrągłe okulary przeciwsłoneczne są najlepszym wyborem, jeśli podążasz za trendami w stylu vintage i są super idealne na plażę.

Okulary na 2020 czy co będzie modne w tym roku cz.3

W roku 2020 nie zabraknie również aviatorów.

 Zgodnie z obserwacjami trendów na rynku oraz opiniami wiodących portali w internecie możemy pokusić się o stwierdzenie, że te okulary będą modne "forever".  Projektanci regularnie modyfikują styl Aviator zasypując nas nowymi wzorami. Okulary występują jako delikatne w metalowej ramce, czasem z poprzeczką, czasem bez, niektóre oversize, są jeszcze w wersji pilotek żarówek oraz pojawiają się również w grubej oprawie z plastiku.  Mówiąc krótko jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.

Okulary typu "kocie oko" nie schodzą ze sceny.

Tego typu okulary zna każdy i wszyscy je kochają i uwielbiają, także możemy być spokojni że będą one na topie również w 2020 roku. Niezależnie od tego czy kocie oko jest duże i zaokrąglone czy małe i wąskie sprawdzi się zawsze i wszędzie. Okularów typu kocie oko nie trzeba przedstawiać ponieważ jest to ten typ okularów który zachwyca zawsze i utrzymuje swój charakter w każdej kolekcji.  Projektanci proponują bardziej ostre i geometryczne okulary typu kocie oko, ale też nie brakuje wśród nich autorów tworzących łagodniejsze i delikatniejsze kształty, tak więc  można powiedzieć, że wszystkie są niesamowite.

 Okulary typu trójkąt w różnym stylu pną się w górę

Projektanci mają różne wizję okularów trójkątnych. Jedni stawiają na mocno zdobione oprawki, a jeszcze inni na styl bezramkowy lub styl okularów szybkich. Nie jest to typ okularów odpowiedni dla każdego, ale jeśli już wybierzemy okulary trójkątne, to na pewno będą robiły mocne wrażenie. Z okularami trójkątnymi możemy powiedzieć jedno, nasza stylizacja wkracza na wyższy poziom i zmienia nasz wizerunek na typowe "wow".

Nasze salony optyczne posiadają 1000 opraw na stanie i możemy Państwa zapewnić, że każdy z was znajdzie w naszych salonach coś dla siebie zatem zapraszamy do nas abyście państwo już po Nowym Roku wyglądali "wow". ;)

Okulary na 2020 czy co będzie modne w tym roku cz.2

 Popularne okulary z poprzeczką na górze to kolejna interesująca pozycja. Okulary z długim mostem tuż nad linią brwi pojawiają się w niemal każdej kolekcji już przez wiele sezonów. Do tej pory bardzo wiele z tych modeli było raczej w stylu retro, lecz rok 2020 Będzie pełen nowoczesnych modeli o charakterze futurystycznym właśnie jest wysoko osadzonym mostkiem.  Wśród propozycji projektantów znalazły się Lenonki z krótkim mostkiem, pilotki z poprzeczką oraz okrągłe okulary z metalową poprzeczką.

Hit 2020 czyli okulary okrągłe. 

 Okulary okrągłe często stoją na podium i światła jupiterów nie spuszczają z nich oka. Okulary posiadające wrogo soczewki w roku 2020 to jeden z elementów naszej stylistyki typu must-have.  Okrągłe oprawy będą wiodły prym przez cały rok 2020 z tendencją do rozszerzenia na rok kolejny. Okulary okrągłe wbiły się na wyższy poziom modowy i clubmastery.  Wielu projektantów i uwielbia i często tworzą tego typu produkty.

 Okulary bezramkowe wracają do gry? 

Tak chociaż w tej sytuacji to określenie ma charakter bardziej metaforyczny. Niemal wszystkie modele posiadają ramki i ten rodzaj okularów należy do bardzo modnych. Okulary bezramkowe czy no-frame będą zdobyć nasze stylizacje prawdopodobnie przez jeszcze kilka lat po 2020 roku.

c.d.n

poniedziałek, 02 grudzień 2019 15:01

Okulary na 2020 czy co będzie modne w tym roku cz.1

Okulary na 2020 czy co będzie modne w tym roku cz.1

Mimo że pośród nas jest wielu amatorów klasyki Szczecinek to większość z nas poszukuję nowych elementów wpływających na stylizacje naszego wyglądu. Jakie okulary będą modne w 2020 roku?

 W nadchodzącym sezonie prawdopodobnie spotkamy się z charakterystycznym trendem okularów typu oversize. Jest to podobne styl okularów do stylu tarczy która była na topie w 2019 roku. Możemy zauważyć że Fantazja projektantów przyniosła nam większą gamę struktur oraz kształtów. Duże okulary okrągłe, kwadratowa, owalna, z płaską górą oraz modele bez ramki znajdziemy propozycja no rok 2020.  Wszystkie pozycje  typu over cechują się indywidualnym charakterem, nasycone są  z motywami zwierzęcymi.

 Mimo iż w 2019 roku wiodły prym okulary rodem z Matrixa, to prawdopodobnie w 2020 roku zdecydowanie będą na topie. Projektanci Proponuję tutaj okulary z niewielkimi, prostokątnymi soczewkami których cechą jest wyostrzenie Rysów twarzy, o czym pisaliśmy w naszych artykułach. Pojawiają się tutaj też oprawy okularowe ramki i Ultra wąskimi szkłem. Dla wielu osób tego typu okulary zwane potocznie szybkimi stanowią zbyt odważny element stylizacje. Faktem jest jednak, że z każdym nowszym modelem uzyskują coraz większą liczbę fanów. Okulary tak zwane szybkie to zdecydowany faworyt w 2020 roku.

 W 2020 roku nie zabraknie również stylistyki okularów futurystycznych, retro, oraz o oryginalnych kształtach. 2020 rok będzie stał pod hasłem "oryginalność".  Im dziwnie,j tym lepiej.  Projektanci kładą nacisk na wyróżnienie geometryczne, nieregularność kształtów opraw i często gradalne soczewki łagodzące ostre linie ramek. Okulary geometryczne to doskonały wybór dla każdej osoby, która śledzi najnowsze trendy i nie boi się wyzwań. Do tego momentu dość wysokie miejsce na liście modnych okularów obecnego sezonu miały okulary oktagonalne. Sądzimy że w roku 2020 Ich pozycja znacząco wzrośnie.

c.d.n

Jak czyścić okulary.

Każdy człowiek posiadający okulary doskonale wie, że ich eksploatacja potrafi być problematyczne i męcząca. Nasze okulary mają wielokrotny kontakt z dłońmi i innymi przedmiotami więc niestety potrafią się zabrudzić i niestety nie każdy wie jak je wyczyścić poprawnie. Poprawianie ich na twarzy, zdejmowanie ich z głowy i ponowne zakładanie na głowę oraz wyciąganie i wkładanie do futerału powoduje ciągłe brudzenie szkieł. Do tego dochodzą czynniki atmosferyczne typu deszcz, para, kurz, pył lub też kontakt z różnymi innymi zanieczyszczeniami. Jest wiele skutecznych sposobów pozwalających utrzymać okulary w dobrej formie przy zachowaniu estetyki maksymalnego komfortu użytkowania.

poniedziałek, 18 listopad 2019 10:08

Okulary fotochromowe. Czy warto? Tak!

Okulary z fotochromem.

Okulary fotochromowe nie cieszą się znaczącą popularnością. Czasami warto jednak przyjrzeć się uważnie ponieważ można dzięki nim zyskać pewną ochrona dla wrażliwych oczu.

Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania trwałych oraz praktyczne w okularów i masz przy tym wrażliwe oczy, które łzawią pod wpływem działania promieni słonecznych to okulary fotochromem mogą stać się dla ciebie idealnym rozwiązaniem.

Soczewki w sposób inteligentny reagujące na światło przyciemniają się pod wpływem słońca i rozjaśniają po wejściu do pomieszczenia jest ciemniejsze. To często niedoceniania aczkolwiek bardzo dobra technologia która z pewnością  jest warta uwagi.   Na tego typu okulary decydują się przede wszystkim ludzie, ceniących sobie wygodę i komfort eksploatacji ulotka pozwala to uniknąć konieczności noszenia dwóch par okularów przy sobie to znaczy zwykłych korekcyjnych oraz korekcyjnych przeciwsłonecznych.

Każdy detal doskonale widoczny na drodze. We mgle, w deszczu i po zmroku.

 W trakcie jazdy samochodem kluczową kwestią jest doskonała widoczność. Decydują o tym warunki drogowe,czystość szyb oraz przygotowanie kierowcy do jazdy. Z tego powodu bardzo istotne znaczenie posiadają okulary przeciwsłoneczne dla kierowców. Wybierając niniejsze okulary kierujemy się innymi ich cechami niż w przypadku okularów noszonych na co dzień. Jeżeli posiadasz wadę wzroku, to również powinieneś posiadać odpowiednie okulary korekcyjne do jazdy samochodem.

 W przypadku okularów nie tylko filtr UV i polaryzacją ale również jakość wykonania ma znaczenie dla kierowców użytkujących je dość często. Okulary dla kierowcy wykonuje się z różnych materiałów podobnie jak każde inne. Najtańsze są modele z plastiku, które są dostępne niemal wszędzie za niską cenę. Co jest oczywiste nie możemy spodziewać się tutaj nadzwyczajnej trwałości i komfortu użytkowania. Znacznie więcej możemy się spodziewać po okularach wykonanych w oprawkach z poliwęglanu czy metalu lub drewna. Mają dłuższą żywotność i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

sobota, 16 listopad 2019 10:51

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci.

Jest ich mnóstwo we wszystkich marketach, w sklepach sieciowych, kioskach i straganach.  Okulary dla dzieci to specyficzny produkt, który nie jest jedynie dodatkiem do garderoby. Jego zadaniem jest głównie ochrona dziecięcych oczu. Tanie podróbki lepiej umieścić w koszu na śmieci. Jeżeli naprawdę chcesz ochronić oczy swojego dziecka, kup coś, co będzie służyć, a nie szkodzić.

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, że przyciemniające szkła okularów powodują rozzerzanie źrenic. Jeżeli okulary nie są wyposażone dobry filtr UV, to dużo więcej  szkodliwego promieniowania dostaje się do wnętrza oka i dlatego jedno jest pewne: w przypadku okularów przeciwsłonecznych nie ma miejsca na  tandetę.

Na co zwracać uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych.

Okulary przeciwsłoneczne występują w bardzo szerokim wachlarzu cenowym. W tanich sklepach możemy znaleźć je już za 5 zł ale w innych sklepach mogą kosztować równie dobrze kilkaset złotych.

Okulary przeciwsłoneczne w odpowiednimi filtrami chronią rogówkę Szczecinek spojówkę, powieki oraz wewnętrzny warstwy oka takie jak soczewka i siatkówka. Kupując tego typu okulary warto zwrócić uwagę na to aby okulary miały atest. Brak stosownych filtrów może doprowadzić do uszkodzenia wzroku. Nie powinno się kupować okularów o bliżej nieokreślonym pochodzeniu, które zazwyczaj nie posiadają kompletnie żadnych zabezpieczeń. Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych należy zwrócić uwagę nie jedynie na styl kolor fason ale również na dokładne oznaczenia producenta. Warto zapytać sprzedawcę o dodatkowe filtry i uszlachetnienia.

środa, 06 listopad 2019 14:18

Okulary przeciwsłoneczne zimą?

Wiele osób rozważa tą samą kwestię.  Jeśli za oknem jest biało od śniegu to czy okulary przeciwsłoneczne należy schować głęboko w szufladzie w oczekiwaniu na lato?  A jednak nic bardziej mylnego.  Niezależni fachowcy, którzy na co dzień zajmują się chorobami narządu wzroku sugerują chronienie go okularami również w okresie zimowym.

Zima to taki okres, w którym zapominamy o tym że istnieje coś takiego jak słońce i jego promieniowanie. Przestajemy zwracać uwagę na możliwość negatywnego wpływu no nasz narząd wzroku. Nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że szkodliwość promieniowania słonecznego dla naszego wzroku jest dużo większa nie Platan. Bardzo wiele osób stosuję okulary z filtrem w lecie dla celów ochronnych zapominając zupełnie o tym że słońce może w zimie wyrządzić dużo większe szkody w naszym wzroku niż latem. Zadajemy sobie pytanie dlaczego? To bardzo proste oprócz promieniowania widzialnego do naszych oczu dociera również 85% promieniowania odbitego od śniegu. U osób szczególnie wrażliwych może powodować to stany związane z zapaleniem spojówek.

HAYNE MIST to specjalny spray, który chroni okulary przed zaparowywaniem w każdych warunkach, a dodatkowo zabezpiecza przed zabrudzeniem. Idealny do okularów korekcyjnych, gogli narciarskich oraz okularów do pływania.

 

piątek, 01 listopad 2019 13:35

Zadbajmy o wzrok naszych dzieci

Oczy są oknami naszego ciała od ich prawidłowego działania, prawidłowej budowy, zależy odbiór bodźców wzrokowych ze świata w którym żyjemy. Każda, nawet drobna nieprawidłowość narządu wzroku może prowadzić do zaburzeń widzenia obuocznego, a konsekwencją tego może stać się dekompensacja widzenia obuocznego.  Do nieprawidłowości możemy zaliczyć zaburzenia mięśni gładko ruchowych, nie wykrytą wadę wzroku, zaburzenia akomodacji. Skutkiem tych zaburzeń mogą być takie przypadłości jak zez, niedowidzenie, a u dorosłych diplopia.

Powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, że rozwój informatyki i elektroniki spowodował na naszym rynku  szeroką dostępność komputerów oraz urządzeń jak tablety czy jak smartfony, wyposażonych w wyświetlacze różnego rodzaju. To z kolei spowodowało, już spora część i dzieci w wieku szkolnym ma problemy ze wzrokiem. Wynika to między innymi z długotrwałego skupienia wzroku w jednym punkcie  umiejscowionym ogólnie w stałym miejscu, o stałej odległości od oczu, wymagającym wytężenia wzroku z powodu drobnycyh szczegółów grafiki na wyświetlaczu smartfona lub tableta czy dodatkowej emisji światła niebieskiego centralnie w kierunku naszych oczu, po czym pisaliśmy już w poprzednich artykułach.   W większości przypadków rodzice czy nauczyciela zauważają, że dziecko ma problemy ze wzrokiem dopiero w momencie, kiedy ma problemy z nauką. Powinniśmy wiedzieć, że sygnały świadczące o wadach wzroku pojawiają się znacznie wcześniej.

Objawy zaburzeń widzenia

Podstawowe objawy zaburzeń widzenia objawiające się w obrębie narządu wzroku dziecka to przykładowo:

 • bóle głowy,
 • łzawienie oczu,
 • mrużenie oraz ciągłe pocieranie oczu,
 •  przymykanie lub zakrywanie jednego oka,
 •  mrużenie oczu przed ostrym światłem,
 • przymykanie i mrużenie powiek, podczas obserwacji obiektów położonych dalej,
 • gałki oczne ustawione zbieżnie lub rozbieżnie,
 • nadmierna ruchliwość lub drżenie gałek ocznych,
 • trudności z oceną kształtów i odległości,
 • podwójne widzenie zamazywanie obrazów,
 • niestabilne schodzenie po schodach czyli patrzy pod nogi i dla pewności łapie się barierki,
 • Obniżony poziom graficzny pisma na przykład litery nie mieszczą się w liniach, są różne wielkości, pochylone pod różnym kątem,
 • wolne tempo przepisywania z tablicy i z licznymi błędami,
 • przekręcanie kartek, zeszytów podczas pracy przy biurku opuszczanie lub dodawaniu liter podczas czytania,
 • zmiana końcówek wyrazów,
 • gubienie linijek w tekście,
 • pismo z lustrzanym odbiciem.

 

wtorek, 29 październik 2019 20:29

Okulary bezramkowe wady i zalety

Okulary bezramkowe wady i zalety

Okulary bezramkowe to inaczej modele wiercone lub patentowe. Są to takie okulary, w których soczewki utrzymywane są w odpowiednim rozstawie i ustawieniu poprzez mostek z noskami oraz zewnętrznie zauszniki. Całość jest zbudowana w oparciu o niewielkie śrubki klub wciski. Okulary bezramkowe stanowią alternatywne rozwiązanie dla dużych czy też bardzo widocznych oprawek, takich które niekoniecznie muszą tworzyć pozytywne wrażenie.

Dla kogo okulary bezramkowe będą odpowiednie?

Okulary bezramkowe są perfekcyjnym rozwiązaniem dla osób obdarzonych delikatną urodą. Mamy tu na myśli ogólnie kolor twarzy, jej rysy, karnację oraz budowę ciała. Okulary bezramkowe stanowią również idealne rozwiązanie dla osób, które nie są przyzwyczajone do okularów na twarzy i chcą złagodzić efekt zmiany wizerunku. Okulary bezramkowe są zasadniczo widoczne ale niezauważalne tak więc doskonale odnajdą swoje miejsce w naszym życiu na etapie przyzwyczajania się do zaistniałej wady wzroku.

Okulary bezramkowe plusy i minusy

Najważniejsze plusem okularów bezramkowych wierconych jest ich niska waga. W zasadzie nie mają w tym zakresie konkurencji poza soczewkami kontaktowymi.  Jeśli chodzi o następny plus to możemy nazwać nim uniwersalność wyglądu okularów bezramkowych, co oznacza, że w zasadzie będą one pasowały do każdego typu ubioru. Kolejnym plusem jest już wyżej wymieniona delikatność czyli mało zauważalna widoczność na twarzy.

Jeżeli chodzi o minusy to głównym z nich będzie trudno eksploatacja oprawek bezramkowych. Jeżeli osoba użytkująca takie okulary będzie to robić niewłaściwie, to będzie regularnym gościem u optyka. Oprawki bezramkowe wymagają należytej dbałości o nie, pamiętania, aby zawsze zakładać obiema rękami i ogólnie obchodzić się z nim delikatnie. Jeżeli nie zadbamy o przestrzeganie tych zasad to nasze okulary bezramkowe będą się rozkręcać i luzować przez to będą niestabilne.

Dostępność na rynku

Możemy spotkać się z opinią, że czasy okularów bezramkowych przeminęły. Możemy zauważyć tendencję spadkową ich popularności, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że nigdy nie były one liderem wśród okularów. Należy pamiętać, iż jest to specyficzny rodzaj okularów najczęściej wybierany przez konkretną grupę osób. Warto pamiętać że istnieje takie rozwiązanie, a biorąc pod uwagę coraz lepszą jakość szkieł okularowych oraz coraz większą wytrzymałość możemy bez dużych obaw zaopatrzyć się w okulary bezramkowe.

 Soczewki okularowe do okularów wierconych

Do okularów bezramkowych montowana są tylko i wyłącznie soczewki okularowe wykonane z tworzywa. Zapytacie dlaczego?  Otóż aby szkła w naszych okularach bezramkowych były trwałe i nie pękały jesteśmy zmuszeni zastosować soczewki ze specjalnego materiału. Optycy w naszych salonach udzielą wskazówek i porad w doborze odpowiedniego rozwiązania dla państwa. Proszę pamiętać że również kształt szkieł w okularach bezramkowych możemy zmieniać. Korzyścią  zastosowania opraw bezramkowych jest fakt, że możemy wybierać spośród wszystkich rodzajów soczewek okularowych, z każdym fotochromem, z każdym rodzajem antyrefleksu oraz zabarwionych na dowolny kolor. Ogranicza na stół wyłącznie wyobraźnia.

Podsumowując...

Według nas okulary bezramkowe są bardzo interesującym rozwiązaniem. Istnieją sinusoidalne trendy w ich popularności, są momenty kiedy są bardziej popularne i kiedy są mniej popularne.  Każdy przypadek należy potraktować indywidualnie. Użytkownik okularów Posiada pewne preferencje, co do wyglądu własnego oraz okularów, które staną się elementem jego wizerunku.   Nie możemy tu również zapominać o tym, że przy grubszych szkłach  zyskujemy ich większą wytrzymałość, a stosując do nich okulary bezramkowe zmniejszamy ich wagę czyli dzięki okularom bezramkowym  odzyskujemy waga utraconą na grubych szkłach.  Należy jednak pamiętać bezwzględnie, że są to oprawy dla osób, które będą potrafiły o nie dbać. 

 W naszych salonach optycznych  udzielimy Państwu szerokich informacji na ten temat, zaprezentujemy możliwe rozwiązania i wspomożemy Państwa w podjęciu decyzji jaki rodzaj oprawek będzie dla Państwa idealnym wyborem.

niedziela, 27 październik 2019 14:23

Jak do nas trafić?

Szanowni Państwo,

Aby ułatwić wam zlokalizowanie naszych salonów i bezproblemowe dotarcie do nich,  umieściliśmy pod ich adresami na naszej stronie przyciski oznaczone jako "Wyznacz trasę".

Wystarczy kliknąć wprowadzić swoją lokalizację na mapie Google, aby następnie uzyskać wskazówki dotyczące dojazdu do wybranego naszego salonu.

niedziela, 20 październik 2019 13:15

Dlaczego warto wybrać tytanowe oprawy okularowe?

Dlaczego warto wybrać tytanowe oprawy okularowe?

Podczas poszukiwań  opraw do naszych nowych okularów kierujemy się różnymi względami. Podstawową rzeczą od, której zaczynamy jest kształt okularów przecinak ponieważ kluczowym elementem jest dla nas dopasowanie okularów do kształtu twarzy. Możemy też zwrócić uwagę na specyficzną kolorystykę czy wykończenie produktu który wybieramy. Jednym z najistotniejszych czynników, który zdecyduje o komforcie użytkowania jest tworzywo czytasz materiał, z którego oprawki okularowe zostały wykonane.

Oprawy okularowe są tym elementem całości okularów na, którym jeśli to możliwe, nie powinniśmy oszczędzać. Jeżeli nie mamy potrzeby, z różnych względów, wymiany okularów, powiedzmy co rok, to warto zdecydować się na trwałość i jakość, aby wkrótce nie musieć szukać nowych okularów.

Oprawki plastikowe czy z metalu. Co wybrać?

 Osoba posiadająca w swoich planach zakup okularów powinna wiedzieć o tym, iż na rynku znajdują się oprawki plastikowe oraz metalowe. Wiele z tych osób ma często dylemat dotyczący wyboru pomiędzy tworzywem sztucznym, a metalem.  W niniejszym tekście Postaramy się rozwiać dylematy przedstawiając "Blaski i Cienie" obu rozwiązań.

 Zaczniemy od zestawienia wad i zalet oprawek plastikowych, a następnie metalowych.

czwartek, 10 październik 2019 10:41

Dieta wspomagająca ochronę przed UV

Dieta wspomagająca ochronę przed UV.

Promienie słoneczne są niezbędne dla naszego życia, a codzienna dawka promieniowania UV jest równie ważna jak dawka witamin czy minerałów. Między innymi dlatego że światło słoneczne wraz z promieniowaniem UV powoduje syntezę witaminy D w naszym organizmie w przypadku i niedoborów musimy ją uzupełniać. No wszystko jednak musimy uważać na nadmiar promieni UV umiejętnie chronić się przed tym.

Światło słoneczne odpowiednich dawkach stanowi terapię prowadzącą do polepszenia naszego samopoczucia,  zwiększenia wydolności psychofizycznej, aktywacja syntezy witaminy D3. Niestety musimy pamiętać o tym że nadmierna dawka promieni słonecznych może doprowadzić do oparzeń słonecznych, może powodować działanie alergiczne, może wywołać udar cieplny, może być również przyczyną nowotworu skóry, może powodować powstawanie zmarszczek oraz zbyt wczesne starzenie się skóry. No jednak skupimy się na tym że może ono uszkadzać wzrok. Nasze oczy Muszą nam wystarczyć na całe życie Zatem musimy dbać o ich odpowiednią ochronę na przykład poprzez zastosowanie odpowiednich okularów. Należy też pamiętać że dla skóry umiejscowionej wokół oczu ważne jest zastosowanie środków zawierających filtry fizyczne i chemiczne, naturalne lub też środki  wychwytujące wolne rodniki.  

sobota, 05 październik 2019 15:26

Nowe soczewki w technologii BLUVXPERT już u nas

Nowe soczewki w technologii Bluvxpert -  w naszej ofercie pojawiły się soczewki wykonane z materiału pochłaniającego w masie część światła niebiesko fioletowego.  Podczas całej doby, w dzień oraz w nocy, otaczają nas promienie świetlne, które w pewnym stopniu, mniejszym lub większym, wpływają na nasze oczy.  Dzieje się tak podczas przebywania na zewnątrz, przy włączeniu światła pomieszczeniu, podczas korzystania z komputera, telefonu mobilnego urządzenia cyfrowego posiadającego wyświetlacz.

Światło widzialne jest znacznie bardziej złożone niż mogłoby się nam wydawać. W uproszczeniu można powiedzieć że istnieje odwrotna zależność pomiędzy długością fali promieni świetlnych a ilością energii która jest w nich zawarta. Promienie świetlne na o stosunkowo  większych długościach fal niosą w sobie mniej energii, a promienie o krótkiej długości fali niosła ze sobą więcej energii. Zatem promienie znajdujące się na czerwonym końcu widma  światła widzialnego najdłuższe długości fal a zatem mniej energii. Promienie, które znajdują się to niebieskim końcu Spectrum mają krótsze długości fali więcej energii. Promieniowanie elektromagnetyczne tuż za czerwonym końcem widma światła widzialnego nazywana jest promieniowaniem podczerwonym IR, promieniowanie to ogrzewa, ale nie jest widoczne.

poniedziałek, 05 sierpień 2019 11:27

Alteo SOCZEWKI DLA OSÓB 40+

SOCZEWKI DLA OSÓB 40+

Niewyraźnie widzisz z bliska? Masz trudności z przeczytaniem drobnego druku? Najprawdopodobniej jest to efektem fizjologicznych, czyli naturalnych procesów, które zachodzą wewnątrz oczu każdego człowieka, zazwyczaj po 40. roku życia.

W ich następstwie soczewka w oku stopniowo staje się sztywniejsza i mniej elastyczna, a mięśnie, dzięki którym automatycznie zmienia się kształt soczewki, przy przenoszeniu wzroku na różne odległości, tracą swą sprawność. Następstwem tych zmian jest utrata możliwości wyraźnego widzenia na odległości bliskie, co określane jest mianem prezbiopii.

Okularowe soczewki progresywne JZO to rozwiązanie, które umożliwia prezbiopowi wyraźne widzenie przedmiotów, niezależnie od tego, w jakiej odległości się znajdują.

Soczewka progresywna ma zmienną moc optyczną. Moc ta zmienia się w sposób płynny – najmniejsza jest na górze a największa na dole soczewki.

 Jeśli szukasz zaawansowanych technologicznie soczewek progresywnych, dopasowanych do Twoich indywidualnych cech, idealnym rozwiązaniem są soczewki Alteo®.

 

poniedziałek, 01 lipiec 2019 11:24

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO

Projekt soczewki progresywne ALTEO oparty jest na wszystkich najlepszych osiągnięciach konstrukcyjnych soczewek progresywnych, i konstrukcja inspirowana jest ocenami i oczekiwaniami deklarowanymi przez prezbiopów.

Piotr Kasjaniuk, menadżer produkcyjnych systemów IT

Myślę, że często zadajemy sobie pytanie Skąd biorą się inspiracją dla nowych generacji soczewek. Oczywiście występuje olbrzymia ilość pomysłów i koncepcji, które nie zawsze znajdują praktyczne zastosowanie,  jednak można je wszystkie podzielić na dwie grupy. Pierwsza grupa oparta jest na naukowej analizie procesu widzenia i definiowaniu parametrów, która w sposób istotny mają na niego wpływ. Na podstawie zdefiniowanych parametrów budowy jest model obliczeniowy konstrukcji soczewki.

SALONY OPTYCZNE
GRALOPTIC
Zadzwoń do nas i umów się na badanie

Alteo nowa soczewka Progresywna w ofercie JZO badanie wzroku czestochowa badanie wzroku w czestochowie BLUVXPERT dieta veganska Dieta wspomagająca ochronę przed UV dojazd do nas gdzie kupic okulary w miescie czestochowa gdzie kupic okulary z polaryzacja w czestochowie gdzie zamowic okulary progresywne w miescie czestochowa jak dbac o okulary jak dlugo zyje koronawirus na roznych powierzchniach jakie oprawki do okularow progresywnych jak stosowac srodek dezynfekcyjny do czyszczenia okularow jak trafić do graloptic koronawirus na co zwracac uwage przy zakupie okularow przeciwslonecznych naprawa okularow progresywnych ochrona przed słońcem ochrona przed uv okular bezramkowe częstochowa okulary 2020 Okulary bezramkowe wady i zalety Okulary czy soczewki kontaktowe: wady i zalety okulary dla dzieci okulary dla dzieci częstochowa okulary dla dzieci kalety okulary dla dzieci lubliniec okulary dla dzieci olesno okulary dla kierowcow czestochowa, kalety, lubliniec i olesno okulary dobry optyk czestochowa okulary do komputera okulary dzieciece okulary fotochromowe czestochowa okulary korekcyjne częstochowa Okulary po operacji zaćmy okulary progresywne czestochowa okulary progresywne w czestochowie okulary przeciwsloneczne okulary przeciwsloneczne czestochowa okulary przeciwsloneczne dla dzieci okulary przeciwsłoneczne okulary spolaryzowane czestochowa okulary tytanowe częstochowa okulary z filtrem swiatla niebieskiego czestochowa okulary z filtrem uv ultrafioletowym czestochowa Oprawki z matalu czy z tworzywa sztucznego? Co wybrać? oprawy okularowe częstochowa parowanie szkiel okularowych problemy z okularami progresywnymi profesjonalne badanie wzroku czestochowa Przejście z okularów do kontaktów: wady i zalety regulacja okularow progresywnych salon graloptic SOCZEWKI DLA OSÓB 40+ soczewki spolaryzowane w czestochowie Zapalenie rogówki Objawy, diagnoza, leczenie zaparowane okulary zdrowe oczy zwyrodnienie plamki zoltej